Někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli Vol.3

Například já.Ano, z titulku a perexu to lze vydedukovat, ale přesto to pro jistotu ještě napíšu. Včera jsem – poněkud opožděně – oslavil těch svých krásných pětadvacet, kterých jsem se dožil koncem loňského roku.

Celé to začalo nepěkně. Během odpoledne se zvedla vlna odmítnutí již nahlášených účastí – nakonec jsem oproti původnímu plánu postrádal devět lidí, což je dost. Omluvu jsem nemocná/ý, která zněla nejčastěji, chápu. Omluvu jsem v práci a nestíhám chápu. Omluvu nechce se mi cestovat na maloměsto a musím hlídat kočku jsem vcelku předvídal, protože jsem poměrně dobrým znalcem lidských psychik.

Odpadlíky jsem odsunul kamsi do mlhy zapomnění a vyrazil se veselit do nejmilejšího podniku, jehož přibližně polovinu jsem měl zamluvenu. Opět se potvrdilo, že jsem v kolektivu celkem oblíben, protože i přes rozsáhlé absence mi dorazilo pogratulovat asi dvacet mých nejbližších.

Krásné dárky jsem dostal. Čtyři knížky. Dvě lahve vína. Dvě lahve slivovice. Láhev becherovky. Kočičí jazýčky (doufám, že mi tím kamarádka-umělkyně chtěla něco naznačit). Francouzský sýr. Pětilitrový soudek staropramenu. A především, vinou proradné dvojice enimen&sweetest, jsem se stal majitelem squashové rakety. Takže mi asi nezbude, než s tímto buržoazním sportem začít. A abych nezapomněl – kamarád-právník mi darem slíbil deset nocí s jeho přítelkyní. Uvidíme, osobně bych nebyl proti…

(Samozřejmě, na tomto místě bych rád poděkoval i dvěma blogujícím dívkám, které mě podarovaly v dnech nedávno minulých, ačkoliv se nikterak dobře neznáme – jednu jsem viděl jedinkrát v životě a druhou čtyřikrát. Takže, milá e-rasi a milá Mek Bílová, vysílám vaším směrem poděkování, uctivou úklonu a slibuji, že vaše jména budu velebit po zbytek svých dnů!)

Měl jsem s sebou fotoaparát, stejně vybaven byl i lojer a dívka kamaráda-skláře, takže o dokumentaci není nouze. Nicméně je snad třeba ctít jistá etická pravidla, takže se zveřejňováním snímků alespoň já nějaký čas počkám.

Nemá smysl, abyste se mě ptali na podrobnosti večírku. Měl jsem spoustu piv a přibližně dvakrát tolik velkých panáků. Nicméně oproti loňské oslavě, kdy jsem enimena kousl do bradavky, kamarádku E. do klitorisu, pozvracel fasádu nejmilejšího podniku a tak dále a tak dále, jsem dosáhl pokroku – vydržel jsem se ušlechtile bavit až cca do půl čtvrté.

Na dlaních mám spoustu drobných oděrek, což znamená, že cestou domů jsem se určitě válel po zemi. Nepřekvapuje mě to.

Teď mi nezbývá než počkat do jedenácti, kdy v nejmilejším podniku otvírají, a dojít tam vyrovnat účet a vyzvednout si dárky, které jsem tradičně nezvládl odnést domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli Vol.3

 1. ten účet – to teprve bude ten pravý smutný příběh:-))

 2. ja bych si moc prala ziskat fotky z vecirku, hlavne ty z tvyho fotaku, lobo – doufam, ze budes tak hodny a co nejdrive se se mnou o tu digitalni pomstu podelis.:-)))

 3. hroschik: je jich dost a stojí za to. nechceš je vysmahnout na cd?

 4. to by bylo fajn, cd ti samozrejme zaplatim (popripade dodam)

 5. A takhle vyznáváš kladné city každému? Zajímalo by mě, jestli je v tvém okolí ještě někdo, kdo má bradavky:)

 6. skoro každému, skoro každé…a právě jsem pročetl tvůj blog, o kterém jsem dosud nevěděl, a mám pocit, že zanedlouho se mi v odkazech na další blogy objeví jedna nová položka:-)

 7. To pro mě bude čest:) Jenom mě prosím přes monitor nezkoušej kousat do bradavek, já to nemám ráda:)

 8. Porcelain Doll: pravda, přes monitor je to nuda:-)
  akkon: no, někdy asi jo:-)
  Benny: fakt? já mám v prdeli díru:-)

 9. též jen ta závistco bych dělal v 25ti?? Přemýšlel bych o tom, jaký to bude až mi bude 30…. :O))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>