Zármutek a žal nad stavem dnešního světa

I dříve skálopevné jistoty se drolí na prach!
Svět přestal být dobré místo k životu. Ve Žluté pumpě zdražili Hoegaarden. Třicet pět korun, kdo to kdy slyšel? Ba co hůř, zdražili tam i normální pivo a mám pocit, že i ceny jídel se trochu zakulatily. Tedy, pořád jsou nižší než ve většině hospod, ale jde o princip.

Věděli jste, že existuje stříbrná tequila, která je primárně určena ke konzumaci bez soli a citrónu? A že když si k ní tyto propriety objednáte, jste považováni za hlupáka? Já to až do včerejška nevěděl. Ale chutná vážně o třídu lépe než tequila běžná.

A teď bych vám rád nastínil jeden pár dní starý příběh o nepříjemném číšníkovi. Představte si, že jsou asi dvě hodiny ráno. V restauraci Atmosféra sedí tři lehce rozveselená individua. Já, chlapec a přezdívaný partiovka a chlapec zvaný David. Takto tři pilíře redakce uznávaného společenského týdeníku.

„Dáte nám ještě tři Hoegaardeny?“ táži se číšníka a podávám mu prázdné sklenice. „Ne. Už ne, zavíráme,“ pyskuje pikolík. U většiny okolních stolů ještě probíhá družná zábava, takže nechceme jeho prohlášení věřit. „My je vypijeme rychle, mladý muži,“ slibuje David. Pikolík se drze ušklíbá: „Prostě ne. A nech si ty kecy.“

To přece nemá obdoby! Kdyby normálně slušně prohlásil něco ve stylu „nezlobte se, už je fakt pozdě a já toho mám dost,“ chápavě přikývnem. Ale takto, i proto, že z nás už mluví alkohol, se od našeho stolu po vteřině šoku ozývá trojhlasné „cože, vole?“ a další vyjádření užasu a nechuti. „Tos celkem nezvlád, vole,“ říkám pikolíkovým směrem i já a dodávám ještě něco o nulových šancích na dýško a tak.

Jak myslíte, že to dopadlo? Po pár minutách trapného ticha se pikolík zjevil u našeho stolu a pokorně se otázal: „Takže, říkali jste, ještě tři Hoegaardeny?“

Dýško dostal. Pět korun, myslím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Zármutek a žal nad stavem dnešního světa

 1. …ty nevíš že dělat pikolíka je povolání číslo 1. pro lidi se základním vzděláním ?…

 2. je možné, že pavel z nejmilejšího dělá v kočce? Nebo tam v sobotu nosil někdo hodně podobnej. Chtěl jsem se tě optat dříve, ale až tenhle článek mi to připomenul.

 3. Akkon: no však!
  Benny: já tomu vašemu hantecu nerozumím:-)
  Darken: u nás taky, ale tohle byl jasný pikolík…
  Quentin: vím, a proto si můžu dovolit si z nich dělat legraci:-)))
  jamon: možné to je, ale moc bych tomu nevěřil, Pavel tvrdil, že už pingla dělat nechce. kdo ví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>