Vzhůru za cool kulturou!

Toto je produkt korporace Umbrella
Včera jsem si konečně ve svém ultranabitém životě našel chvilku na kulturní vyžítí. Už jsem to potřeboval, uvážíme-li, že v posledních dnech čtu jen etiketu na cole light a sleduji vybrané díly Itchyho a Scratchyho, které mi obstaral kamarád partiovka.

Spolu s kamarádem-sklářem jsme zamířili na tajemstvím opředený snímek Resident Evil: Apocalypsa. A rovnou vám říkám, že to byla nejlepší věc, jakou jsem v posledních týdnech udělal.

Spousta lidí má vůči podobným filmům zbytečné předsudky, ale řekněte upřímně: co je špatného na tom, že dvě micinky v krátkých šatech, vysokých botách a ověšené těžkými kvéry, se probíjejí městem plným zombíků a rozstřelují jim hlavy? Mně to jako zápletka přijde víc než dostatečné.

Při nezávislém estetickém posuzování jsem navíc nabyl dojmu, že druhá z micinek, mně dosud neznámá Sienna Guillory, je o hodně atraktivnější než Milla Jovovich, na kterou jsem se těšil zejména. Taková, abych tak řekl, sošnější.

Navíc, abych byl úplně upřímný, Milla Jovovich stojí za jediným zklamáním, které se mi k Apocalypse váže. Ke konci filmu totiž kamera zabírá i její jindy více méně skryté partie. Pohled na její bradavky mě značně zamoutil a způsobil, že už ji nemám tolik v oblibě, jako kdysi. Ale to je jen malá piha na kráse jinak velmi ušlechtilého snímku. Vlastně, konec je taky trochu divně roubovaný, ale nic, co by porušovalo pravidla žánru.

Když jsme nadšeně opustili kino a vydali se někam za pivem, vyplašeně jsme se rozhlíželi a ve svých spoluobčanech viděli potenciální nemrtvé útočníky. Naštěstí nezaútočili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Vzhůru za cool kulturou!

 1. Taky tyto filmy miluju, krome Resident Evil, 28 days after, Down of the death, apod.

 2. Darken: no sláva:-)
  xyz: takový divný. malý, ale s velkými čudlíky…

 3. enimen: to je takový překladatelský oříšek!
  Akkon: neukázala!

 4. Když lentilky máš v dlani, patří ti celý svět!

 5. Ten film je něco jako Upířice v bikinách vysávají Paříž?

 6. perkele: ten jsem sice neviděl, ale věřím, že půjde o podobnou kvalitku:-)

 7. SpY: ano, ten blog je můj, píšu jej vždycky po šestnácti pivech a pěti becherech:-))

 8. jo má !Rofl no konec…Milla je nejvíc mega ženská (člověk) a takový hlody co tu naní máte…omg no comment !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>