Berlínská noc

Zřejmě vás zklame, že jsem se včera neopil!Pracovní neděle nemusí být nutně zlá. Samozřejmě, je to opruz, ale ve srovnání s těmi, které jsem zažíval v respektovaném deníku, byla ta včerejší celkem v pohodě. O to smutnější měla konec.

„Kde jsi, vole? Za dvacet minut budu v bytě, tak půjdem na pivo, ne?“ volám enimenovi, ale dozvídám se, že právě někde souloží nebo se k tomu chystá. Dobrá. Totožnou otázku pokládám kamarádu-právníkovi. „Vůbec tě neslyšim, vole, jsem na koncertu R.E.M.!“ haleká kamarád-právník v odpověď. To jsem si našel spolubydlící, sakra.

Upírám svůj velitelský zrak, k vedlejšímu stolu, kde sedí Partiovka. „Jasně, na jedno zajdem,“ dí on a mně se konečně lepší nálada. To je panečku podřízený, jak má být! O stůl dál sedící kolega-sporťák mi však náladu opět hatí. „Sorry, kluci, někdy jindy určitě, ale dneska na mě čeká přítelkyně s teplou večeří,“ tvrdí.

Bože! Tak takhle to vypadá, když člověk zestárne (kolegovi je dvacet sedm)! Přítelkyně a kus žvance jsou mu víc než kamarádi a pivo! Ale což. Spolu s Partiovkou dáváme dva pohodlné kusy v nedalekém podniku a shodujeme se, že pít na lačno má svoje kouzlo. Člověku to připomíná jeho začátky, když ještě nic nevydržel a účinky alkoholu objevoval metodou pokus-omyl.

V bytě jsem strašně brzy, okolo deváté. Sbírám na zemi pohozený Cosmopolitan a pár minut se zájmem studuji, jak si vhodným líčením pořídit magické oči nebo svůdné rty. Pak ale vyhodnocuji, že ani jedno v zásadě nepotřebuji, a sahám po jinačí četbě. Nebe pod Berlínem, které mi k narozeninám věnoval lojer.

Do jedenácti louskám pár prvních kapitol a líbí se mi to dost. Lojer má v některých okruzích literatury mimořádně dobrý vkus.

Pokud si i vy chcete svůj vkus tříbit, kupte si zítra nové číslo všakvyvítečeho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Berlínská noc

 1. Tyhle baby, co věčně otravují s teplou večeří… :)

 2. Jsem zklamán, že jsi se včera neopil. Polepši se!

 3. partiovka: diverzante!
  Porcelain Doll: z taových je mi smutno:-)
  Jura: můžeš mi odpustit? už se to nestane…

 4. Uvidím až podle toho, jak moc tady bude zítra nablito.

 5. Jura: jsi příliš zlý!
  Porcelain Doll: ale zase čas od času něco teplého neuškodí…

 6. Darken: ale já mu odpustil! jsem jako Ježíš…
  jamon: to je teprve smutný příběh!

 7. taky jsem dostala od Ježíška Nebe pod Berlínem. Takže už mám v knihovničce dva exempláře. Kdo má o jeden zájem, hlaste se na mém blogu…

 8. mek bílová: přesně jsem si říkal, že by se ti to taky líbilo:)
  lobo: musím se přiznat, že ač to vůbec nedělám, tvůj výtisk Nebe jsem si ještě předtím, než jsem ti ho věnoval, přečetl:) nějak jsem neodolal…

 9. svůj exemplář si koupím až z příštích výplat… nebo na splátky…

 10. lojer: můžeš mít fakt můj! Co mám dělat se dvěma výtisky?

 11. Zato v pátek jsem pracoval, ale to už je pro historii zaznamenáno.

 12. lojer: inu tak:-) někdy ano, někdy ne, třeba takový Ray Bradbury, to je básník:-)))
  (to byl vtip pro úzkou skupinu zasvěcených…)

 13. To bych byl tedy moc rád. Nehodil by se ti náhodou montypythonovský Život Briana (i když teď si nejsem jistý jestli to není náhodou Grál…)? Mám ho taktéž dvakrát… Abych se ti nějak revanšoval. pošlu ti na blog svůj mail a uvidíme..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>