Mám námět na skvělý sitcom

Producenti, zvedejte ruce! A ne jenom pravice…
Pouhých několik dní v inspirativním prostředí čtenářsky přátelské tiskoviny vyšroubovalo mou představivost do nejvyšších obrátek. Co asi nastane po několika týdnech či dokoce měsících? Každopádně, přišel jsem na nový komediální žánr.

Zapomeňte na sitcomy. Přichází kitchcom. Důvod je jednoduchý: děj se bude odehrávat v kuchyni. A to kuchyni ne ledajaké, ale kuchyňce v přízemí jednoho velkého koncernu, například vydavatelství.

Princip je jednoduchý. V kuchyňce se každý den setkávají tři hlavní hrdinové. Je to trojice intelektuálů mezi 24 a 30 lety věku. Postávají u automatu na chlazenou vodu, usrkávají tento božský nápoj a debatují o tom či o onom. Nebaví se o své práci, alespoň ne nijak intenzivně. Hodnotí kvalitu a chuť vody, přemítají, kam večer do hospody a jestli už se v bordelu Růžová mušlička podařilo vymýtit tu zákeřnou epidemii příjice.

Cítíte ten potenciál? Jelikož hrdinové představují různé somatické i duševní typy, každá divačka si mezi nimi najde toho pravého. Když zásobník s vodou dojde, jeden z mládenců jej vždy nahradí plným, takže může ukázat svaly v akci. Když se automat porouchá, hrdinové se chvilku bezradně dívají jeden na druhého, a pak zavolají opraváře. Náročnost na kulisy je prakticky nulová, jde především o pozvolné a nenáročné dialogy (něco ve stylu scének z Tatíka Hilla, kdy pánové postávají u plotu, pijí pivo a říkají jen „jo“).

Milým oživením je vždy příchod někoho z dalších zaměstnanců. Grafička si jde strouhat zeleninu na salát, sporťák vymýt láhev od iontového nápoje, fotograf si v mikrovlnce ohřívá párky, které puknou a pokryjí stěny růžovou hmotou. S každým z nich naši tři hrdinové vstupují do interakcí a dochází k vtipným dialogům.

Každý díl končí tím, že ten nejvýše postavený z hlavních hrdinů (měl by ho hrát někdo nápadně vysoký, v jehož tváři by se mísily rysy Angeliny Jolie a Clinta Eastwooda) se podívá na hodinky a řekne: „Tak, mládenci, odpočali jsme si, nabrali nové síly, a teď hurá do práce!“, načež všichni kuchyňku opustí.

Já myslím, že úspěch by to mělo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Mám námět na skvělý sitcom

 1. Mi to pripomina kazdodenni situaci u nas ve firme

 2. Já bych zvedal, klidně i levačku, ale mám jen holé ruce.

 3. dalimil: dobrá, Tim Allen by tam mohl hrát taky!
  Darken: není možná:-)
  Jura: tak až budeš bohatý, já si klidně počkám:-)

 4. a co takhle rozjet sitcom vršovice hills:-) námětů by za ta léta byla fůra..

 5. lojer: to by se ale smělo vysílat až minimálně po 24. hodině!

 6. mne prijde, ze je to moc dramatickych zvratu najednou, divaci by se v tom tezko orientovali

 7. zvedám pravici už z principu. z vyššího principu…

 8. joan007: bylo by to jen pro bystré intelektuály!
  Meg: kolega Kačena je z úplně jiné školy a jiného skupiny:-)
  enimen: takhle vysoko skáče váš pes, že jo?

 9. A nemohl by se tam kolega Kacena objevit aspon jako hvezdny host? Potrebuje to prece stavu :)

 10. Meg: v některém z pozdějších dílů by třeba mohl přijít jako na návštěvu a předvést své hvězdné číslo – pomočit dveře!

 11. Akkon: kdepak, takovýmhle tónem se mnou mluvit nebudeš:-))

 12. Lena: zkrátka něco jako Všichni starostovi muži…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>