Příliš vzdálený Traband

Zklamání, za které dozajista může Český rozhlas 1!

„Nepudem dneska večer na Trabandy? Hrajou v Malostranský Besedě,“ láká mě kamarád-právník a já kývu, protože, jak všichni víte, Trabandy skutečně můžu. Koncert je od půl deváté, takže v osm nás tramway 23 vyplivuje před Besedou a my nadšeně vcházíme dovnitř.

Těším se. Jednak mám plán, že uprostřed některé obzvláště teskné písně – například Pejska – obhlédnu sál, a dívku, která bude mít nejvíce slz v očích, pozvu na panáka či dva, a jednak na webu zjišťuji, že koncert bude přímým přenosem vysílat ČRo1. Je mi jasné, jaké skopičiny se dají v přímém přenosu dělat, a mám nachystáno několik bojových pokřiků, které hodlám v tišších fázích koncertu vyřvávat svým obzvláště telecím hlasem a oblažovat jimi posluchače v celé zemi.

A jak to bejvá, zlej osud mořský vlky nešetří…Lístky už dávno nejsou, dozvídáme se v předsálí. Krčíme rameny, pohřbíváme naděje. Ovšem náhradní plán máme vypracovaný během několika málo pikosekund. Nedaleká Baráčnická rychta, plná svijanského piva, se stává naším novým útočištěm. Máme štěstí a volný stůl.

Přicházím s myšlenkou, že peníze, které jsme nezaplatili za vstupné na Trabandy, jsme vlastně získali, takže se jich můžeme s klidným svědomím zase zbavit. Třináctistupňový svijanský Kníže se k tomu zdá být dobrým prostředkem.

Na Rychtě jsem strávil jeden krásný školní rok, tuším 1998/1999. Studoval jsem tehdy na nedaleké jazykové škole a většina výuky se pohříchu odehrávala ve škamnách této hospody. Byl to dobrý rok a jímá mě nostalgie, ovšem Kníže ji mocně likviduje, stejně jako likviduje moje vědomí.

Nakonec to zas taková zběsilost v srdci není, po jedenácté vyrážíme domů. Kamarád-právník ještě stíhá pomočit nedaleký kostel, a jelikož ho při tom nesrazil blesk, beru to jako další důkaz boží neexistence.

Dnes je mi lehko!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Příliš vzdálený Traband

 1. Ať kamarad – právník dočká času, neb jak se říká…boží mlýny melou pomalu…

 2. Jakej kostel, proboha?! Snad ne Svatýho Mikuláše? :) )

 3. ja uz pomocil kostelu… a jak jsem dopadl: nemanzelske dite na krku! to je ten bic bozi!

 4. Mulder: já mu to vyřídím…
  abtirespirant: ne, u zastávky Hellichova…
  Akkon: to je úplně jiná kapela!
  Alt: to mě děsí:-)

 5. lobo: To dozajista, ovšem místo konání nepřístojností je totožné.

 6. on pomocil samotne bambino jezulatko?!? kulinskeho na nej!

 7. simcha: jezulátko nejezulátko, když musíš, tak musíš!

 8. jamon: ne, ne, ušetři mě, to byl jen takový úlet! v pátek se pod tvým vedením hodlám ponořit do osvědčené jedenáctky:-)

 9. Trabandvyjadřuje společný základ názvu skupiny s názvem automobilu zahraniční výroby stejnou míru kvality ??

  Jen že ještě nejsem úplně hluchej, že bych to prubnul

  když už jsem prubnul Eläkeläiset

  http://chosse.bloguje.cz/105356

  a žhavíme

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>