Nepravosti v kočárkárně

Chtěl jsem napsat „Skoro jako by se vracel ten starý dobrý lobo,“ ale to už jsem jednou psal… Trochu delší čtení.Když jste toho za poslední dvě noci moc nenaspali, neměli byste jezdit do Třeboně na ples. Také byste nikdy neměli odkládat mobilní telefon. A už vůbec nikdy byste se neměli dávat do řeči se zdánlivě cizími dívkami. Ale dost moralizování.

Třeboňský ples je událost, na které nelze chybět. V pátek okolo osmé večerní nás tedy Jamon ubytovává ve volné místnosti v tamním pivovaře. Shazujeme civil a navlékáme se do lepšího. Už dopředu litujeme třeboňské dívky, že budou muset čelit tak strašlivě svůdné skupince v tak dokonalých šatech. Nechci, aby perfektní siluetu a střih mého obleku narušovaly vyboulené kapsy, takže mobil si s sebou neberu. Ani peněženku. Jen štůsek bankovek.

Vcházíme do sálu, nabitého feromony. Leč nejprve je potřeba zkontrolovat kvalitu piva a nakoupit lístky do tomboly. Vyhrávám a vyzvedávám si věc, označenou jako „mléčný balíček.“ Jeden hermelín, jeden romadur, dva jogurty. Sláva.

Pijeme asi šesté pivo a z balkónu si pomalu vybíráme své oběti. Jakub Smolík na pódiu podává vskutku nadživotní výkon. Už už se pod vlivem jeho sladkých písní odhodlávám, že seběhnu vyzvat k tanci tu dívku v černých šatech, která sedí u stolu jen s tatínkem a zjevně se nebaví. Tu náhle přibíhá enimen a dí: „lobo, je tady ta holka, se kterou jsi tancoval minule!“

Takže tímto vám oficiálně představuji Tu Tmavovlasou. Loni to byla ona, kdo seděl osamocený u stolu a moc se nebavil, takže moje výzva k několika tancům se jí pravděpodobně vryla do paměti jako zlatý hřeb večera. A rozhodně bych chtěl dementovat enimenovy pomluvy, že jde o cikánku. Má jen tmavé vlasy a oči.

Odchytl jsem ji a zahájil pozvolný frontální útok. Přátelský polibek na uvítanou. Zlatá tequila na prolomení ledů. Chvilka konverzace. Pár tanců na obzvlášť pomalé songy. Pivo. Sladká slůvka. A pak už začíná lobovo kouzlo působit, stejně jako drahý oblek, světácké historky a cynické poznámky a povrchní známost pomalu začíná překračovat meze loňského plesu.

Po nějakém čase už je to jasné. Shledávám, že Ta Tmavovlasá je stále častěji svými rty přisána k mým a její ruce vykazují jisté známky neklidu. Objednávám si mojito, Ta Tmavovlasá si přeje sex on the beach a koktejl stejného jména. Drahý oblek se zaplňuje třpytkami z jejích vlasů.

Kamarádi pomalu mizí do pelechu a škodolibě se dívají naším směrem. „Hlavně mi nechte odemčeno,“ přikazuji a začínám se své společnici věnovat takříkajíc cele. „Kdybych věděla, že přijedeš…ale dneska k nám domů nemůžeme,“ tvrdí. Je skoro půl páté a ples končí.

Stojíme před jejím panelákem a dostávám asi dvanáctiminutové políbení na rozloučenou. Přijde mi, že se jí do bytu ještě moc nechce a zdá se mi, že slyším zvuk polnice. Do boje! Lehce tlačím na dveře a ocitáme se v jakési kočárkárně nebo co. „Nechci, aby sis myslel, že jsem lehce k dostání,“ šeptá mi. Na to nemůžu odpovědět jinak, než že jí vyhrnu šaty a stáhnu silonky a kalhotky, zatímco ona úspěšně zápolí se zipem drahého obleku. Zajímalo by mě, co by na mém místě udělal Mirek Dušín…

Inu, krátce před šestou probíhám vstupní branou nedalekého pivovaru. „Jo, vaši kamarádi už jsou nahoře,“ kýve na mě vrátný a já s vidinou dlouho odkládaného spánku vybíhám schodu. První dveře, odemčeno, chodba, rozsvíceno, sláva, dveře do bytu – zamčeno. Kurva. Usilovně klepu. Patnáct minut. Nic. „Bohužel, náhradní klíče nemáme,“ informuje mě vrátný, ale dovolí mi volat ze svého telefonu. Jamon ani enimen to neberou. Vytáčím svoje číslo a nechávám ho vyzvánět sakra dlouho. Nic. Ještě se naivně vracím klepat, ale je to marné. Všichni spí a jsou hluší.

Nu což. Najdu nějaký nonstop a počkám do rána tam. Je šest hodin ráno a Třeboň je krásná. Nasazuji si kulicha, z kapsy vyndavám vyhraný hermelín, ukusuji a procházím se městem, které mám jen pro sebe. Kochám se těmi domy, kostely, sloupy a vůbec vším. Nikde nikdo. Sněží a mrzne, a zjišťuji, že taneční boty nejsou úplně zateplené.

Co hůř, nikde žádný nonstop. Ale věděli jste, že v Třeboni je samoobsluha Merkur, která i v sobotu otevírá v 6:30? Chvilku se v ní hřeji a kupuji čokoládovou tyčinku. Ještě hodina procházení po periferii a vracím se zpět do centra. Za jedním oknem vidím světlo. Hotel Galerie, stojí na vývěsním štítě. Držím kulicha v rukou a ptám se, zda již mají otevřeno. Za recepcí stojí éterická intelektuálka, právě zapaluje vonnou tyčinku, ale zjevně má dobré srdce. „Jen pro hosty hotelu, jinak až od desíti…ale pojďte dál,“ usmívá se. To asi ty třpytky na mém obličeji. Dávám si výborný a silný čaj a nechávám dýško jako v Praze.

Už je po osmé, tak snad budou vzhůru a doklepu se na ně, říkám si, když znovu vcházím do pivovaru. Kdepak. Zůstávám ale na chodbě a v pravidelných intervalech klepu dál. Z protějších dveří občas vykoukne střapatý klučina a vystrašeně mě pozoruje. Vzdávám to. Oblek neoblek, sedám na chodbu a klimbám. Otevřeli mi po deváté ranní.

Třeboň je magická, říkám to pořád!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

39 thoughts on “Nepravosti v kočárkárně

 1. stará dobrá MekB: no, já měl hlavně radost, že po obrovské odmlce ses vráila ty:-)
  Akkon: ti regenschoriové! člověk se jim nezavděčí…

 2. lobo: a to ještě nevíš, že se od středy vrátím na šest dní i do matičky stověžaté! :)

 3. to jsem netušila, že Sex on the beach znamená Hupsnem na to v kočárkárně;)

 4. A safra, zrovinka dneska se po letech na jeden takovej ples chystám. Takže takhle to teď chodí, to abych se zajistil… ;)

 5. Konečně vím s kým mám celý ty roky tu čest.

 6. endji: jé, pane kolego! vítejte na mém blogu:-))
  lojer: už to vím také…

 7. slabota lobo, slabota. ještě jsem čekala divekej sex na recepci s éterickou intelektuálkou a ono nic :-(

 8. …koukam, ze jsi mel celkem uspesny tyden, gratuluju!

 9. TN: když mě vadila ta vonná tyčinka…
  joan: no, děkuji:-)

 10. Máte jedinečný sloh, kolego. Napište v budoucnu něco o poezii!

 11. pekne, pripomina mi to me, v dobach, kdy jsem byl jeste mlady a uzival si zivota… :) )

 12. ba ne,já si také si myslím že jsi velký pašák…

 13. Já jsem už asi taky zkažený. Nebo proč mi z toho není smutno? :-)

 14. dalimil: tak tedy děkuji i tobě:-)
  Jura: asi budeš potřebovat nějaké píárko:-)

 15. jsem slvny Pius Curus, hledam svou Permanentu Polulinu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>