Za tu strašnou sněhovou kalamitu můžu já

Omlouvám se…

Mám podivuhodný talent přivolávat přírodní katastrofy. Takže vás nepřekvapí, že včera jsem ve vzduchu cítil jaro a rozhodl se shodit zimní deku, už dobré tři centimetry dlouhou. Holičce jsem žvýkačkou na zrcadlo přilepil fotku amerických Rangers ze zásahu v Somálsku v roce 1993 a svěřil se cele její péči. Nyní jsem ostříhán velmi na krátko a tak není divu, že začalo velmi sněžit.

„Ha, ty ses dal k Zeleným baretům,“ vybafl na mě kamarád partiovka, když jsem vešel do práce. „Hoo-ah,“ kývl jsem na souhlas. „Ty máš nějakej novej sestřih? Vypadáš jako gestapák,“ konstatovala naše fotoeditorka. Psche. „Ty jseš ostříhanej? Vypadáš dobře, zajímavě,“ chválila asistentka redakce. Tak si z toho vyberte.

Nicméně, abych se vrátil k té bílé nadílce. Ráno jsem vyskočil ze své maloměstské postele, otevřel balkón, abych z něj vyndal věci, které se tam větraly po večerní návštěvě hospody, a do pokoje se mi vsypalo asi pět kubíků sněhu. Zděšeně jsem začal šmátrat závějemi, a už za pár minut jsem našel košili, džíny i bundu. Vše ve značném stupni rozkladu.

Bylo potřeba vysvobodit dům ze sněhového sevření, takže jsem se chopil hrabla a vyšel ven. Ještě stále jsem neznal skutečný rozměr katastrofy. Před domem jsem našel souseda, kterak se vysíleně opírá o hrablo, mocně oddychuje a očima si zle měří sibiřskou pláň, která mu vyrostla před garáží.

Přátelé, ještě jsem nezažil, aby na maloměstě napadlo přes noc čtyřicet a více čísel nového sněhu. „Já na to už nemám, jdu si odpočinout. Na, vem si moje hrablo, je větší,“ zachrchlal soused a zmizel kdesi mezi vločkami. Začal jsem s tou galejničinou, a řeknu vám, sníh přestal být mým oblíbeným skupenstvím vody velmi záhy.

Ale zvládl jsem to a vydal se na bus do hlavního města. Měl přijet v 11:03. Nepřijel, nepřijel. Další měl přijet v 11:15. Nepřijel, nepřijel. Na zastávce se už promrzle choulil solidní dav lidí, a všichni bez rozdílu upírali své zraky k jihozápadnímu obzoru, odkud se měl vysněný dopravní prostředek vynořit. Já se kromě toho bavil ještě sledováním padajících chodců-důchodců. Nebylo jich málo.

Nepřijel ani ten v 11:33, ale po pár dalších minutách dorazil ten, který měl přijet ve čtvrt. Vybojoval jsem si volné místo a se slavnostním pocitem se vydal vstříc Praze. Zejména ty zapadlé kamióny pod Cukrákem vypadaly velmi malebně.

A to všechno jen kvůli tomu, že jsem chtěl být krásný!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Za tu strašnou sněhovou kalamitu můžu já

 1. děkuji, teď už vím, ke komu mohu směřovat své nadávky…
  doufám, že ti to ostříhání stálo za to:o)

 2. Na omluvy ti já s… kašlu. Vezmi hrablo a koukej mě odsaď z té bílé záplavy vyhrabat! Musím dnes taky k holičce, ale já když se ostříhám, tak už bude skutečně jaro.

 3. Ja bych brala tu asistentku. Idkyz ja vlastne…;)

 4. to sweetestDělala by jsi asistentku pohrabavače sněhu?? No v lete jiste zajímavý a prospěšný job :O))

 5. jarmilka: jo, stálo:-)
  Jura: ne ne, hrablu se už hodlám nějakou dobu vyhýbat…
  sweetest: no, post chválící asistentky je bohužel už obsazen:-)
  Chosse: já to cítil!

 6. Sem myslela na tvem miste…Ja jsem totiz na chlapecky…Nepochopena odchazim…:))

 7. je na maloměstě dosti sněhu na běžky ?
  Plánuji jednodenní přesun maloměsto-velkoměsto…

 8. cítils vůni jara??hmyz přilétá, ptáci řvou, kytky smrdí ….

 9. sweetest: ach ták, dnes jsem obzvlášť pomalý:-)
  dalimil: tam je teď dost sněhu i na skočky. doporučuju.
  chosse: tak nějak…

 10. chosse:… má pylová alergie promlouvá…

  lobo: Doufám, že ti je bez vlasů aspoň zima. Když jsem ráno odklízela sníh, výrostci na zastávce si na mě ukazovali a hlasitě se smáli. Snad to nebylo tím županem, co jsem měla pod bundou…

 11. PD: zima ani ne. a pořád lepší mít župan pod bundou, než naopak:-)

 12. Předposlední odstavec je literární creme de la creme, mistře! :)

 13. špatně (vždyť víte, Tošák…)! je to ten třetí od konce od věty "nepřijel, nepřijel"

 14. MBnemělo tam být : zhasněte lampiony, já chci vidět tmu …. nepřijel, nepřijel

 15. MekB.: už bych měl být zvyklý, ale stále znovu mě to těší:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>