Ostuda, ostuda!

Už nikdy nikam s kamarádem-právníkem…

Včerejšek měl být takový lehce kulturní. Či spíše pozlátkově konzumní. Nebo, jak bych to řekl, naivně sportovní. Zkrátka, po práci jsme se šťastně sešli v bytě, já, kamarád-právník a jeho milá Evička, a společně se vydali bowlet.

Do stanice Touha, respektive Anděl, nás vezla tramvaj č.7. Evička seděla, my dva postávali nad ní a hlomozně se bavili opileckými historkami našich přátel. Lidé v dosahu našich hlasů měli na tvářích známky lehké nervozity. Někde u Výtoně jsem předváděl jakousi nadobyčej složitou pohybovou figuru a přitom nabral loktem mladíka, který se neopatrně pohyboval v mém akčním rádiu. Zahrnul jsem jej omluvnými slovy, a když jsem onu pantomimu dokončoval, strašlivě jsem sejmul slečnu, která mi stála za zády.

„To je novinář, nedivte se, hlavně si nikdy nekupujte respektovanou tiskovinu,“ halekal kamarád-právník, já pubertálně prskal smíchy a Evička se styděla za nás za oba. Na Zborovské sebou tramvaj divně trhla a kamarád-právník, oslabený smíchem, se zřítil na klín opodál sedícímu muži středních let. „Je to právník, nedivte se,“ volal jsem já a vůbec to celé zavánělo fraškou anebo kolektivním násilím. Smutné bylo, že oba jsme v té době byli ještě naprosto střízliví.

Bowling v Carrefouru. Ještě jsme tam nikdy nebyli, takže jsme našli předem zamluvenou dráhu, nafasovali boty (proč mají v mé velikosti jen jedny, a to ještě dobře schované?). A začala ostuda takříkajíc reloaded. Tyhle naleštěné dlouhatánské dráhy, na kterých se metá naleštěnými koulemi, to je vskutku jiná káva než maloměstská realita, na kterou jsme uvykli a v jejímž rámci jsme se navykli považovat za skutečné mistry oboru.

Připsal jsem si tři piva, jedno první a dvě druhá místa, ale šlo výkony hodnotově tak tristní, že se je snažím co nejrychleji zapomenout. V deset jsme proto raději už otvírali dveře Gullivera a objednávali ballantinky se spritem.

Což stěží někoho z vás překvapí.

P.S. Dnes večer poprvé do renovovaného nejmilejšího podniku! Prý už se dá sedět na baru a stoly mají nové desky, zkrátka úžas!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Ostuda, ostuda!

  1. ballantýnka se spritem? já jsem tedy překvapena velmi. stejně tak jako náhlou rekonstrukcí nejmilejšího podniku.

  2. TN: jednou jsme to pití zkusili, když to bylo u Gullivera v nějaký akci. a je to lukcus!

  3. Začínám se znovu zamilovávat do svého dosavadního zaměstnavatele.

  4. Tak už vím, jak se pozná člověk s VŠ:)

  5. PJ: náhodou, je to fakt osvědčená kombinace. samozřejmě se spoustou ledu. a pít brčkem.
    PD: jo, rád jsem pomohl:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>