Ples bez přívlastku

Grrrrreat Save Zdena!
Rád bych vám pověděl něco o maturitním plese na maloměstě. A vlastně není důvod, abych nepověděl. Takže:

Maloměstské maturitní plesy, znáte to. Začátek v osm, dva výčepy, vyfintěné gymnazistky, dojatí opilí příbuzní, pár světáků-veteránů, kteří na plesy své bývalé školy chodí naoko znuděně postávat a blahosklonně vysvětlovat mladším, že doba je zlá a lidé špatní. Můžete si tipnout, do které kategorie patříme já a enimen.

Ani jsem se nepokoušel oprášit třeboňské třpytky ze saka, jejich přilnavost je neskutečná. Uchopil jsem půllitr a pár úvodních minut věnoval enimenovi a debatě o aspiku. Šerpování maturantů tradičně skončilo předáním šerpy i ředitelce školy, což enimen komentoval hlasitým výkřikem, který jsem umístil do dnešního perexu. Vám to nepřijde vtipné? Tak to zjevně neznáte NHL 98.

O nějaký čas později jsem postával na balkóně a z výšky nahlížel do sedmnáctiletých výstřihů. A postihl mě duševní zmatek a chaos. Situace byla téměř ideální k navazování neperspektivních známostí. Oblíbených cílů ve formě netančících a smutně o samotě postávajících krasavic jsem ve svém zorném poli našel hned několik.

Třeba ta vysoká dívka ve vínových šatech. Štíhlá, hezká, s inspirativně hlubokou rýhou mezi ňadry. Během celého plesu si jí kromě jedné zjevně kamarádky nikdo ani nevšiml.

Ale já si říkal – proč? K čemu by bylo jakékoliv snažení? K čemu, když v neděli mě krutý osud nutí jít do práce, a já po tomhle pivu budu už pít stejně jenom sodovku? A stejně půjdu nějak těsně po půlnoci domů, takže na nějaké ponocování do pěti a ranní procházku mrazem můžu s klidem zapomenout.

Ta hláška, že práce osvobozuje, je podle mě vylhaná.

Takže ples byl asi dobrý, ale pro mě poněkud nijaký. Ale aspoň jsem zase po čase prohodil pár obscénností s tommaserem. Už kvůli tomu to stálo za to.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Ples bez přívlastku

 1. navazovani neperspektivnich znamosti…tohle je moc pekna hlaska, ukladam…btw. v mem okoli ted vsichni vcetne me mluvi jako John Motson a Ally McCoist z FIFY 05 :)

 2. no k čemu: kočárek by byl v kočárkárně!

 3. U nás ve velkoměstě se takové ženy zvou jednochou šifrou – budoucí exmanželka?

 4. vše jsem pečlivě sledoval z povzdálí… lobo je můj talentovaný žák… občas si postesknu, že už jsem na penzi

 5. Jsou maturitní plesy, kterým by ses měl vyhnout. Například ten náš. Takže kdyby tě někdo zval v březnu do HK, tak rázně odmítni. Bude tam spousta třpytivých maturantek chtějících navazovat neperspektivní známosti, o což ty viditelně nestojíš, a já tam nebudu, abych tě zachraňovala:)

 6. PD: dobrá, budu to mít na paměti! díky za varování! :-)

 7. hm, tak práce zvítězila nad sexem ..nejen ve vyhledávačích, ale i u vyhlášeného Casanovy.. doba je skutečně zlá

 8. u mě by taky zvítězila perspektivní práce nad neperspektivní kočkou!

 9. já teda nevim kde je problém. měls jít za slečnou ve vínovym a říct: "hele kočko, nemá cenu zapírat, já vim že mě chceš, ale dneska zrovna nemám čas. nicméně mi můžeš zejtra zavolat." dobře nacvičenym grifem bys vyndal z kapsy vizitku, vyzývavě mrknul levým okem a druhej, nejpozději třetí den na to by byl kočárek v kočárkárně :-)

 10. TN: to je ten problém! vizitky nám ještě nedodali! :-)

 11. a navíc – takhle to plánovat dopředu, to už trochu zavání perspektivou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>