Ťuk, tuk. Kdo tam?

Ahoj, já jsem krize témat a budu u tebe bydlet!

Potřebujete vědět ještě něco víc? Osobně se domnívám, že za to může můj někdejší spolužák Dan. V sobotu se ke mně na plese přitočil s podivnou prosbou. Prý teď učí na našem bývalém gymnáziu a skupinka studentů se pokouší oživit slávu školního časopisu, který jsme kdysi s enimenem vedli.

Pokusit se samozřejmě mohou, ale všichni jistě cítí, že je to pouhé donkichotství. Také bych se mohl pokusit vytesat lepší sochu Davida než Michelangello. Ale můžu čas marnit mnohem efektivněji.

Ovšem Dan mě i enimena jménem svých studentů požádal, jestli bychom do prvního čísla nepřispěli nějakým veselým a rozmarným článečkem. Oba jsme kývli, rozjařeni možností okouzlit svým slohem pár nevinných panen, které se mezi čtenářkami jistě najdou.

Nevím jak enimen, ale já jsem v pondělí sesmolil takovou dadaisticko-realistickou 3D písanku a Danovi ji s přáním všeho dobrého odeslal. Ten dobrý chlapec mi ještě neodpověděl, takže předpokládám, že se mého textu zmocnil a hodlá jej uveřejnit pod svým jménem, aby v něm studentky konečně viděly jiskřivého poloboha. Takový už je zkrátka osud a já vůči tomu nehodlám protestovat.

Smutné je to, že od sesmolení tohoto textu, který byl natolik nedefinovatelný, aby odpovídal požadavkům školního časopisu, se mi nějak z hlavy vypařila všechna moudra a aforistické laskominy, jimiž jsem vás jindy možná oblažoval. Takže včera jsem vám chtěl něco napsat, ale místo toho jsem raději dvě hodiny odklízel sníh. A dneska jsem vám taky chtěl něco napsat, a vlastně i napsal, takže je to snad v pořádku.

Ještě bych se třeba mohl zmínit o tom, že sekretářka ve škole někam zašantročila můj index, kterýžto je už třetím týdnem nezvěstný a já z toho začínám být malinko nesvůj, ale to už nezapadá do ideového plánu tohoto textu.

Snad se to zlepší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Ťuk, tuk. Kdo tam?

 1. Jeden velký spisovatel mi tu našeptává, že krize témat je běžným přechodným jevem a že Michelangelo se píše s jedním l.

 2. endji: asi mluvíme každý o někom jiném. já mám na mysli tu želvu ninja.

 3. ti studenti jsou ale trapni!…. a sverit index sekretarce povazuji za chybu hodnou cloveka, ktery se na fsv pohybuje prvnim semestrem… co te to proboha napadlo?:-)))

 4. hroschik: je to chyba, ale byl jsem v časové tísni a ta paní měla tak upřímné oči:-))
  MiŠ: už někdo vymyslel něco lepšího? :)

 5. samozrejmena MU se tahle papirova archaicka vec uz vubec nepouziva.. hezky vsechno elektronicky.. hura ISu :)

 6. MiŠ: Ale používá…na některých fakultách ještě vyučující do tajemných zákoutí ISu ještě nepronikli, takže je potřeba to jistit :o )

 7. F.: to mi radeji ani nerikej.. to kdyby se dozvedel Misa Brandejs, tak ho to asi slozi..
  lobo: heled, jo.. ja Ti strihnu

 8. hohó, říkal jsem, že mám dva metry, 95 kilo a hodně těžké boty? :-) )

 9. Dva metry, 95 kilo? Týýjo. To bych teda nechtěla, abys mě zaleh… :o )

 10. sám velký mistr Arbes řekl: nápad? ty dostávám zřídkakdy. hlavně psát! :)

 11. drsný lobo: těch 95 kg je v botách (těžkých) nebo bez?

 12. včera jsem ti v pivnici propagoval ultra zvěda, mělo to však jeden háček, jmenované označení mi tak utkvělo v hlavě, že se to skutečné vytratilo

 13. TN: jako bys to zrovna ty nevěděla:-)
  MB: no, a to taky dělám:-))
  sistr: bez!!
  MiŠ: slovo "plátek" je tu zapovězeno:-)
  jamon: holt už nesmíš číst enimena:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>