Chtěl bych být manželkou Petra Čecha

Ba ne, to zase ne. Trošku jsem si zapřeháněl!
Včerejšek byl, kamarádi, plný sportu. Po práci jsem si zašel trochu zadovádět na squashový kurt. Protivníkem mi byl kamarád-právník. A, nebojím se to přiznat, dával mi do těla. Jelikož je nadobyčej zkušeným tenistou, bleskově pronikl do tajů squashe a po kurtu mě vodil jako slepecký pes.

Po takovém výkonu chutná pivo dvojnásob, a když jdete ke Gulliverovi, čtyřnásob. Slovenská číšnice byla včera v obzvlášť rozverné náladě. Už když nás viděla, kterak se blížíme k restaurantu a z očí nám vystupuje žízeň, vrhla se proti dveřím, namáčkla se na ně (bohužel zády), a odmítala nás pustit dovnitř.

Což by jí samozřejmě mohlo vyjít, kdyby ovšem proti sobě neměla dva žíznivé a ke všemu odhodlané mladé muže. „Máme plno, máme úplně plno, nechoďte sem,“ zoufala si, když jsme ji i s dveřmi odsunuli. Samozřejmě, že si zoufala po slovensky, ale já vám to milerád překládám.

Ovšemže šlo o zoufalství předstírané, dobře věděla, že máme zamluvený stůl, ze kterého je zdaleka nejlepší výhled na největší televizi. Liga mistrů si žádá svoje. A tak nám v pravidelných intervalech nosila piva, občas prohodila nějaký vtípek a vůbec byla zjevně ve vynikajícím rozmaru, což mě těšilo, neboť každý správný gentleman je zarmoucen, když jeho číšnici brázdí čelo vrásky smutku a starostí.

Kdybych to uměl, tak na její počest asi napíšu lyrickou báseň. To upnuté oranžové tričko! Ty dva zahrocené hrbolky pod ním! Ten culík, ty zuby, ty oči, ta postava, ten hlas! Já vím, že se opakuji, ale takových číšnic je málo.

Až se mi narodí první dcera, pojmenuji ji Slovenská Číšnice. Snad už budou v té době matrikáři tak osvícení, že to půjde.

Ale zpátky k důležitějším věcem, tedy fotbalu. Bylo to krásné, i když Petr Čech dostal dva góly. Jeden z těch zápasů, které dokazují, že hezčí kolektivní hry není. Na chvíli se k nám připojil i enimen, pak se zase odpojil a taxíkem zmizel kamsi do tmy, fotbal skončil, fanoušci Chelsea (teď nemyslím dceru Billa Clintona, ale ten fotbalový klub) si poplakali, dobré to bylo.

„Cože, tolik?“ otázal jsem se při placení slovenské číšnice. „Vy jste zlá!“
Kývla hlavou. „Ta nejzlejší!“

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Chtěl bych být manželkou Petra Čecha

 1. slovenstinadik, ze nam to prekladas, treba by jsme original v Tvem podani nemuseli pochopit.
  ps: komu jsi fandil: fotbalu nebo cisnici?
  ps2: doufam, ze Ti to s tou matrikou vyjde

 2. by jsmebychom… samozrejme.. pisu jak prasopes.. ale to je tim, ze to clovek nekolikrat prepisuje.. chjo

 3. já fandil především intelektuální debatě o obém!

 4. no, zvlášť ta nápaditě útočná hra chelsea byla prostě ne-za-po-me-nu-tel-ná..

 5. já fandím intelektuální debatě o oblém…

 6. dalimil: ono to vlastně bylo o tom:-) mluvíme o fotbalovém míči, ne?

 7. míč ?, to slovo ztratilo význam s objevem ženského ňadra…

 8. dalimil: možná, kdyby míče měly ventilek, možná…

 9. Přiznávám, že jsem ignorant… u Gullivera jsem byla v úterý a číšnice jsem si ani nevšimla. U fotbalu jsem pak včera po pěti minutách usnula. Hanba mi.:-)))

 10. hroschik: žádám vysvětlení! takovou tě neznám:-)
  dalimil: nech si svá ňadra, já ty ostatní! dohodnuto?

 11. lobo: obávám se, že vysvětlení prostě neexistuje :-)

 12. vcera jsem byl v obchode a meli tam Savo ve sleve…i zaradoval se Karl a uz je zase dobre

 13. lobo a hrošík: Vysvětlení (nevšimnuté číšnice aspoň) je takové, že tam ten večer nebyla. A já se na ni tolik těšila! Od toho večera svět nestojí za nic:-)

 14. raddar: och, ach, takový večer by zlomil i optimistu mého formátu!

 15. raddar: 1) to nevadi, ja ji stejne ani nehledala, dokonce jsem si na ni ani nevzpomnela:-), 2) ten fotbal to stejne nevysvetluje:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>