Nedělitelná neděle

Milan Neděla by zaplakal…

Ono to samozřejmě nebylo až tak zlé. Po práci jsem s kamarádem, spolužákem, podřízeným a budoucím spolubydlícím partiovkou (taky bych chtěl mít tolik přídomků!) zašel na sépie.

Nikoliv na odchyt, i když v dosud neprobádaných částech Vltavy jistě plave leccos. Jedna z blízkých čínských restaurací má tuto položku na svém jídelním lístku za hezkých 69 korun, takže – proč to nezkusit? Usměvavá Asiatka, kterou jsem podezříval z toho, že má silikonové rty, nám donesla směs rýže, zeleniny a podivných válečků, nakrájených jako když si opékáte buřta nad ohýnkem. Patrně ony hlavonožky.

Maso trošku tužší, ale chuť zajímavá a nevítané následky žádné, takže to lze hodnotit jen a jen pozitivně.

Do bytu jsem se dostal před devátou, a nikde nikdo. I řekl jsem si, že si udělám hezký večer, a ze skříně vyňal nafukovací ovečku. Ba ne. Řekl jsem si, že si udělám hezký večer, pustil jsem si Moriconneho, kterého mi kdysi přepálila Ta Neznámá, otevřel si lahvinku moselského, které mi onehdá věnovala Mek Bílová a pustil se do knihy, kterou mi nedávno půjčil Akkon (R.I.P.). Ovečku by mi totiž enimen nepůjčil.

Všechny tři činnosti byly vysloveně trefou do černého. Pokojem uspokojivě rezonovaly léty prověřené melodie, víno bych určitě zařadil do Top 10 bílých vín, které prošly mým životem, a knížka, ač od autora, kterého moc nemusím, mě velmi mile překvapila.

Každá idylka má pochopitelně svůj konec, takže zanedlouho dorazil kamarád-právník se svou milou. Rozlil jsem jim zbytek vína, ztišil jsem přehrávač a dal se do učené disputace, jestli je nejlepším westernem všech dob Tenkrát na Západě (kamarád-právník), Hodný, zlý a ošklivý (já) nebo Poklad na Stříbrném jezeře (milá kamaráda-právníka).

Akademický spor zůstal nerozřešen, protože dvě třetiny dikutujících se zanedlouho odebraly do vedlejší místnosti na enimenovu matraci a já se vrátil ke knize.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Nedělitelná neděle

 1. Ty sépie musim ochutnat taky, na to jsem moc zvědavej.A jestli mi po tom bude blbě, můžeš za to samozřejmě ty. :-)

 2. ne,ne,ne nejlepší western je Butch Cassidy and Sundance Kid….

 3. rocker: jasně, beru to sebe:-)
  Darken: není špatný, ale…
  dalimil: jo jo, to je moje číslo dvě:-)

 4. jů. taky jsem včera morriconeho (dvě er, nikoliv en, můj drahý lobo) poslouchala :-)

 5. TN: já si to jeho jméno prostě nezapamatuju, ať dělám co dělám:-))

 6. Ano, také mám podezření, že ty její rty nebudou tak úplně dílo Páně. Pokud myslíme tu samou…

 7. Hans: je to jedna z těch tří restaurací na Arbesáku…

 8. Po tom, co jsi provedl Šimonovi se nediv, že ti Enimen nechce půjčit ovečku.:-)

 9. Butch Cassidy and Sundance Kid! a co sedum statecnejch?

 10. Jura: ale Šimon nebyl nafukovací:-)
  akrobatka: vždyť říkám, Butch je moje číslo 2! Sedm statečných je dobré, ale už provařené:-)
  lojer: potomků? to aby ses začal snažit!

 11. já myslela, že se tu taky dočtu, jak to dopadlo s těma cedulkama…:)

 12. MB: no jak bys řekla? dobře! jsou pryč a já nezraněn…

 13. Říkám to fakt nerad a nikdy by mne nenapadlo že to kdy řeknu, natož napíšu, ale ve westernovém sporu máte, pane kolego, pravdu. (Jedna z posledních jistot mého života je v prachu… Nechci více žíti!)

 14. To je možné, milý endji, ale nejlepší rocker je Petr Štěpánek. A mráz je nejlepší děda.

 15. včera jsi jako neměl psací slinu, nebo co?

 16. jamon: v úterý málokdy mívám, máme volno…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>