O tom velikém stěhování

Dneska je krásně. Dobrý den na stěhování, šikanování a sebezpytování.

Někdy se to prostě přihodí, že zdánlivě obyčejný den se nabije událostmi. Tak například dnešek. Pod moje laskavé vedení nastoupil kamarád endji. Doufám, že jeho intelektuální potenciál bude přínosem.

Ale dějí se i mnohem podstatnější věci. Například přesuny obyvatelstva. Enimen se odhodlává k bydlení ve svém, a tím pádem se do našeho bytu stěhuje nový nájemník. Prosím velký potlesk pro kamaráda partiovku. Dočasný azyl ve Vršovicích mu poskytneme asi na měsíc, pak prý půjde bydlet k enimenovi. No není to všechno roztomile provázané?

Přestěhoval se i kamarád lojer. Možná víte, o kom je řeč – ten mladík, který už dvakrát začal nadějně blogovat, a už dvakrát to po pár příspěvcích odpískal. Spolu se svou Sweetheart se přesunuli do nového bytu na Barrandov. Už si ho skoro kompletně zařídili, k totální euforii jim chybí už jen pohovka. I objednali pohovku, a vzápětí poté si objednali mě, abych jim ji coby známý maskulinec pomohl vynést do třetího patra. Dnes.

Dorazil jsem na čas, ne tak pohovka. V době, kdy už jsme ji se supěním měli vytahovat po schodech, se ještě pohybovala kdesi u Strakonic. Takže pro mě lojer a Sweetheart uspořádali malou prohlídku nového bytu a pohostili mě šálkem čaje.

„Dáš si do něj mátu?“ vyzvídala jeho Sweetheart. „Tu si dávám jen do mojita…ale jo, zkusím to,“ odpověděl jsem rozpačitě. A čaj byl dobrý. I ten byt je krásný, útulný, čistý, teplý, a vůbec jakémukoliv pozitivnímu adjektivu odpovídající. Bohužel mě přinutil k hluboké sebereflexi.

Abyste rozuměli, s lojerem jsme spolužáci, takřka stejně staří. Asi o půl roku před ním vedu. Nicméně – on bydlí v úžasném bytě se svou už skoro manželkou. Já bydlím ve vršovickém holobytě s neustále se střídajícími kamarády charakterů stejně pochybných, jako je ten můj.

Pojďme dál. On plovoucí podlaha. Já nejlevnější modrošedý, či spíše šedomodrý, koberec pokrytý drobky a chuchvalci tajemného původu. On luxusní dřevěný nábytek. Já pár imitací papundeklu a dřevotřísky, vytažených ze sklepa. On nádherná kuchyňská linka, plná drahých spotřebičů. Já hnusná linka s pár kousky nádobí a hlučnou lednicí plnou podezřelých lahví. On obrazy a grafiky na zdech. Já plakáty z Playboye a plán predátoří lodi. On nablýskaná koupelna. Já miniaturní sprchový kout bez obkladaček a s vlhkým koláčem na stropě. On aseptická čistota všude. Já postel pocintaná čínou a bůhvíčím ještě. On speciální talířky na odkládání použitých sáčků čaje. Já půllitry nakradené po hospodách. A tak by to mohlo jít donekončna. On uspořádaný život. Já chaos a bezvládí.

A dostáváme se k jádru problému. Je to špatné se mnou, nebo s ním? Je špatné být v pětadvaceti nedospělý? Kdo ví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “O tom velikém stěhování

 1. … on skoro manželku, ty partiovku. Stvořitel není na tvé straně.

 2. dalimil: svatá pravda…
  partiovka: je to sviň!

 3. vlastně ano! brzy už budu mít tři kusy dřevěného nábytku!

 4. Jestli je to s tebou špatné se rozhodne, až dojde na stěhování mého krásného psacího stolu typu "Amerika" s dřevěnou roletou a registrační skříně podobného rázu. Maskulinče.

 5. 1) Sám moc dobře víš, co je lepší!
  2) Hádej, kde tě raději navštívím:
  a)současná variata
  b) druhá zmíněná varianta

 6. Karl, Ta Neznámá, Hans: z vás je mi až extrémně smutno!
  jamon: kdekoliv:-)

 7. nelži, seš rád, že v tom nejseš sám!

 8. no, a vis kde se na te tve skale nachazim ja? presne uprostred. Bydlim se svym skoro manzelem ve skorozarizenem byte…:-)) jak jsou osudy te nasi tridy krasne ruznorode.:-)

 9. jsem rád, že jsi neopomněl ty talířky na pytlíky od čaje ve tvaru konvice z La vecchia bottega:-) btw brzy bude kolaudace, talířky na pytlíky sebou, máme jen dva:o)

 10. Lze tak žít i v osmadvaceti. Discman a platební karta, to je oč tu běží – zbytek jest přelud pouhý…

 11. hroschik: různorodé, to je to slovo:-)
  lojer: pozvracím vám pohovku!
  endji, jamon: vy mi rozumíte:-)

 12. Lobo, nevzdávej to a vem si příklad ze mě: ještě před dvěma lety jsem vedla chaotický život – temný podnájem s duševně nemocnou bytnou, dvanáctihodinové směny v jistém šíleném deníku následované dvanáctihodinovými pařbami s úchylnými kolegy, nepravidelné a nezdravé stravování, nepravidelné a nezdravé vztahy s muži….
  A dnes? Klidné večery s mužem svých snů nad sklenkou vína v útulém, vkusně zařízeném bytě v centru Prahy, občas romantická večeře, občas výlet do Afriky…
  Chce to tu bohatou nevěstu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>