Zemři, nakažený pode!

To bylo motto včerejšího večera

Kdybych byl enimen, napsal bych, že kdybych byl lobo, napsal bych, že někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli. Třeba partiovka. Ale to bych lhal. Bylo to totiž krásné a povznášející, jedna z nejlepších narozeninových oslav vůbec.

„Co kdybychom nešli do hospody? Koupím nějaký lepší pití a oslavíme to doma,“ navrhoval partiovka. „Co piješ?“
„Tak nějaký vínko?“ navrhuju, protože vím, že je těsně před výplatou.
Partiovka jen nespokojeně mlaská. „Víno? Kdo by pil víno? Co Metaxa?“
To se neodmítá.

Střih a skok v čase o pár hodin dopředu. S partiovkou vcházíme do bytu a chystá se oslava. Rozléváme Metaxu, na enimenově notebooku pouštíme první film. Mylně jsem věřil, že je to ta nová věc se Salmou Hayek, ale pravda je jinde. Jde o jakousi připitomělou slátaninu pouze podobného jména, navíc přes původní angličtinu zní monotónní jednohlasý polský dabing. Proboha, ti Poláci jsou vážně pronárod, když jim nevadí takhle przněné filmy! Vypínáme a zkoušíme další veledílo.

Sci-fi eXistenZ. A řeknu vám, to je vážně silná káva. Ten film byl zjevně tak malorozpočtový, že Krakonošské pohádky se mohou pochlubit lepšími triky. V hlavní roli Žid Zákon, jak kdysi tommaser překřtil Jude Lawa. Děj působí dojmem, že se při psaní scénáře střídali různí autoři – vždy, když jednomu došla inspirace, nastoupil další a přišel s novou myšlenkou, která děj posunula někam úplně jinam. Zkrátka neuvěřitelné béčko.

Pod, o kterém se mluví i v mém titulku, bylo zvíře, které mělo funkci joysticku, gamepadu, myši i klávesnice, a když jste měli v páteři instalovanou patřičnou zdířku, mohli jste si ho do sebe zapojit a propadnout se do jiné reality. To jen tak na vysvětlení.

Ovšem kombinací neuvěřitelného béčka s lahví Metaxy vzniká podhoubí pro super zábavu. Snad nelžu, když řeknu, že druhou polovinu filmu jsme už vnímali velmi nestřízlivě. Už dlouho jsem se tak nenasmál, a kdybyste mě zabili, neřeknu vám, o čem to celé bylo.

Když film skončil, pustili jsme si ještě pár songů a se zalíbením hleděli na spletité obrazce Windows Media Playeru. Pak došla Metaxa, což zejména naše játra vnímala jako vysvobození.

Už vím, že slavit narozeniny v hospodě není nezbytná nutnost!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Zemři, nakažený pode!

 1. jojo, ExistenZ je masakr. jednoho poda bych chtel domu, spaval bych s nim v postylce!

 2. benny: ale takhle se musíš omezit na mě:-)))

 3. Jestli to bylo jeste lepsi nez Vesmirni kanibalove, taky bych se na to mrknul

 4. narozky a hospodaV hospodě jsem je přestal slavit od té doby, co jsem se dokázal ztratit při odchodu. Ještě, že je ten prasečák, tam se vytratit nelze.

 5. Benny, enimen: prostě cyberpunk rulez!
  Darken: tato dvě díla bývají často srovnávána:-)
  jamon: jó, prasečák, to je kvalitka, ten nezklame…

 6. … kdybych byl Lobo, napsal bych, že kdybych byl enimen, napsal bych, že kdybych byl lobo, napsal bych, že někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli.

 7. lobo, Darken: Neřekla bych přímo srovnávána, ale jsou to asi filmy, který tě hned napadnou, když někdo řekne "neuvěřitelně špatná sci-fi" :o )))I když u Vesmírných kanibalů šlo o záměr předpokládám. A schválně…jestlipak víte, kdo je režíroval?

 8. Lobo: Skoro ses trefil. Peter Jackson, hobit z Nového Zélandu. :o )
  benny: Cronenberg je psychijatryckej pacijent…

 9. F.: nebo jsou pacienti všichni ostatní:)

 10. F.: Jackson je Formanovo oddělené siamské dvojče!

 11. Karl: osvědčil ses, vyhazuji kalendář!
  Krutas: španělská inkvizice přichází náhle a nečekaně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>