Skutečná snídaně šampionů

Jak to s ní vlastně je?
Stravovací návyky některých lidí mě nikdy nepřestanou překvapovat. A i kdyby náhodou přestaly, nikdy nepřestanu vrtět hlavou nad stravovacími návyky svými. A co bz teprve řekl docent Rajko Doleček!

Ti z vás, kdo mě čtou delší dobu, už vědí, že mou oblíbenou snídaní šampionů jsou čtyři housky, deset deka krájeného lovečáku a láhev lightky. Z nutričního hlediska v této kombinaci dostáváte vše, co vám pomůže svést vítěznou bitvu s kocovinou, takže není divu, že tyto zázračné účinky mám dobře ozkoušené. Zejména z doby, kdy jsem svými písánkami plnil stránky jednoho respektovaného celostátního deníku. Tehdy mým kolegům stačilo, aby viděli, že na stůl pokládám PET lahev a třesoucími se prsty doluji z mastného papíru tenké kousky uzeniny, a už věděli, že je zle a je lépe na mne nemluvit.

Dlouho jsem si myslel, že snídaní, jejíž kurióznost už nikdy ničím nepřebiju, je tatarský biftek. Jen blázen může žít v zajetí zažitého předsudku, že syrové maso se syrovým vejcem není po ránu vhodné. Naopak! Nic po ránu člověka tolik nevzpruží, a libý odér česneku z topinek vám dodá po celý den na jisté tragické vážnosti.

Dnes jsem však posunul laťku svých limitů opět o něco výše. Vyskočiv z tramwaye a zjistiv, že do ranní porady (Benny, máš radost? Už mi to zase začíná!!) mi zbývá ještě pár minut, vběhl jsem do blízkého McDonalda a rozhodl se den začít čokoládovým shakem.

Když jsem o pár minut později onu lahodnou směs přísně tajených ingrediencí s nábožným výrazem ve tváři usrkával, učinil jsem zajímavý objev.

Už jste si všimli, že v zimě vám shake nepřipadá tak studený jako v létě? Není to zarážející? Nedělají je náhodou v zimě teplejší? A víte vůbec, že všechny v Česku prodávané shaky mají původ v nějaké miniaturní vesničce na Slovensku? A není celý tenhle odstavec pouhopouhý blábol, periodicky prokládaný otazníky?

Dnes mi poštou přišla krásná knížka o rakousko-uherském letectvu. Odesílatelce nastotisíckrát děkuji a líbám ruce!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Skutečná snídaně šampionů

 1. to ty porady musi vypadat! minimalne by me z nich bylo rano trosku nevolno… :-)

 2. V poslední době mě rychlost České pošty uvádí v němý úžas. Že by se snažili konkurovat emailům? Jen tak dál… :o )

 3. Vcera mi ceska posta vratila dopis, co jsem posilal pred tydnem kamosce do Svycarska :/

 4. nasel jsem dopis, co jsem mel odeslat před 5ti lety……..to je svět

  No tatarák a shake….. tak takovou poradu radeji oželím

 5. F.: asi když vidí tu prestižní adresu… :-)
  Darken: ty nevíš, že psát do Švýcarska se nesmí? :-)
  chosse: tatarák a shake samozřejmě nikoliv naráz!

 6. Všechny dopisy odeslané do Švýcarska nemilosrdně vracím. Máme tu dost svého bordelu!

 7. Shake se mi zdá jako snídaně daleko snesitelnější než tatarák (který nejím v žádnou denní dobu a navíc můj žlučník bohužel nesnáší česnek, který já naopak miluji, toť tragika života), ba i než tvá snídaně šampionů. Já na kocovinu používám také světlo (light) a případně hovädzí vývar. Ale v běžných podmínkách většinou snídám sladké… proto mi ten šejk připadá přijatelně…

 8. Hans: inu, ne nadarmo jsme se sešli pod jednou střechou!

 9. kdysi jsem byla na brigádě v McD, takže vím, že tvůj nápoj šampiónů je takové smradlavé bahno zatavené ve velkém silném igelitovém pytli, které se ředí vodou co se vyždíme z mopu na nápoj. O nutriční hodnotě však stejně jako ty nepochybuji:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>