Padlé dívky

Dvě z včerejšího večera

Okolo půlnoci jsem se včera vracel domů. Pln pozitivních dojmů. Všichni jistě víte, že o půlnoci se dějí podivné děje. Včerejšek to jen potvrdil.

Z okna mateřsky vyhřáté tramwaye jsem sledoval neznámou osobu, či spíše dívku. Na vysokých podpatcích dovedně balancovala na ledové krustě, zvyšující zábavnost jinak šedivě nudného chodníku. Na zvlášť zákeřném úseku jí ale selhalo rovnovážné centrum a ona se bohapustě natáhla. Skryl jsem smích do dlaní.

Na Míráku jsem vystoupil a vyčkával na tramway jinou, k Vršovicím směřující. A přitom jsem sledoval děj na protějším chodníku. Přijela k němu tuším desítka, vyplivla a pohltila pár ospalých cestujících. Už už se chystala odjet, když tu z východu metra vyběhla celkem spanilá krasavice.

Tipoval bych ne více než dvacet let. Štíhlá a pružná postava, i přes noční mráz jen kraťoučká sukně. Dívka divoce gestikulovala a opravdu obdivuhodně rychle sprintovala k tramwayi. Asi na půl cesty ale i jí selhalo rovnovážné centrum a několik metrů urazila v nedůstojné poloze na zádech, klouzala nohama napřed a svými podpatky vířila sníh a led.

Řidič tramwaye se zachoval jako pravý gentleman, počkal, až si slečna přestane hovět na ledu, a odjel až poté, co do jeho kočáru nastoupila.

Sledoval jsem to divadlo bez dechu. Vedle mě na zastávce postával omšelý muž. Když představení skončilo, podíval se na mě, spiklenecky mrkl a řekl: „Chtěl bych vidět, kde všude teď má sníh!“ Neříkám, že mě by to nezajímalo. Ale tím snad veškerá má podobnost s omšelými chlapíky končí.

Když jsem dnes šel do práce, na jedné zdi jsem si všiml neumělého, křídou napsaného prohlášení: „Veronika je piča a buzerant.“ Chtěl bych mít podobný dar literární zkratky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Padlé dívky

  1. Na Flóře je na hřbitovní zdi úchvatný nápis JARDA ZABIL LEOŠE… Nezmizel na Příbramsku v posledních letech nějaký Leoš?

  2. endji: toho nápisu jsem si taky všimnul! ale Leoše znám jen jednoho, a to ještě velmi povrchně!

  3. Darken: dost možná:-)
    dalimil: no, to zas až tak skandální není:-)

  4. a já se přidám s prosbou o aktuální venkovní teplotu v Praze 5, vždy, když vyběhnu z práce si něco koupit, mě počasí překvapí!

  5. dobra tedy, co ja bych pro Vas bezverce neudelal, od zitrka spustim servis i s presnym casem a teplotou, tlakem a rosnym bodem v Praze..napriklad dnes nam pocasi vylozene pralo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>