Systematicky pustnu

Je to polehčující okolnost?

Práce v respektovaném deníku na mně nechává stopy. Letmým pohledem do zrcadla jsem zjistil, že jsem se už pěkných pár dní neoholil. Ono je těžké se holit, když vstáváte za rozbřesku, abyste v devět byli na pracovišti. Takže ráno se to stihnout prostě nedá. A večer má člověk úplně jiné věci na práci – třeba zadumaně mlčet nebo sledovat slovenskou servírku nebo přemýšlet, jak se sakra mohl v jednu ráno ocitnout na zastávce Vápenka, když bydlí u zastávky Vršovické náměstí.

A ještě k tomu holení – zdá se, že v tom nejsem sám. Valná většina mých podřízených také svou tvář ozdobila několikadenním porostem a unavenýma očima. Jak je na tom s délkou ochlupení krásná elévka, vám neřeknu, protože má chřipku a v práci se nevyskytuje.

Ovšem popravdě – komu se dnes líbí hladce oholení šviháci? Já tedy doufám, že moc dívkám ne. Kéž se nepletu!

Naopak extrémním protikladem se co do délky porostu stal kamarád-sklář. Vzhledem ke svému požehnanému věku už má vzadu na hlavě krásnou lysinku. Včera se rozhodl ji zamaskovat tím, že si od svého pana domácího půjčil strojek na stříhání psa a hlavu si kompletně odvlasil.

Musel jsem se smát, když jsem večer přišel do nejmilejšího podniku, spatřil jsem ho stát na baru a on na mě hlavou házel prasátka. Ale co, jak praví těch pár zachovaných svitků ze starověku, image je na nic, žízeň je nade vše, takže jsme zasedli ke stolu, připojila se k nám kamarádka-umělkyně a začali jsme s tím, co nám jde nejlépe.

Okolo půl deváté mi volala bývalá spolupracovnice Akademička, ale nešlo o nic osobního. Prý jestli nevím, kdy na Letné odstřelili Stalinův pomník. Že se s několika známými právě na toto téma usilovně hádá a že já coby člověk sečtělý a vzdělaný (dokonce dokážu napsat slovo Myslivec!) bych to mohl rozlousknout.

Kdyby všechny pátky byly takhle romantické, jistě by v Súdánu neumíralo tolik dětí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Systematicky pustnu

 1. mám na záchodě kreslenou mapu prahy, je to tam napsané. a hele – nemám, už tam dva roky visí vysavač. tak nemohu sloužit.
  se mi tak vybavuje, že těch sebestředných vůdců tam pomníkovalo víc. do vltavy s nimi!

 2. hladce oholení už dávno neletí, milý lobo.

 3. co naděláš. náš čtenář je náročný, naše řady prořídlé, uzávěrky vražedné… doba si žádá oběti

 4. brtník: neva, vysavač je také dobrý…
  trittico: to jsem rád, moc rád:-)
  sistr: no uvidíme. oběti si žádají svoje oběti! :-)

 5. Konečně mohu dokázat, že jsem fundovanější než můj nadřízený Lobo. Největší pomník v Evropě byl postupně odstřílen v listopadu 1962. Ale jinak, kdyby si nepouštěl pořád dokola dvě písničky od nějaké kvičící nihilistickíé ženské, by se s Lobem celkem spolupracovat dalo.

 6. To, ze ten divnej chlapek se spermatem na hube vypada jak lobo po mejdanu, snad neni nase chyba….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>