Mač šampionů

V levém dolním rohu, modré trenýrky, obhájce titulu, Captain Morgan! V pravém horním rohu, červené trenýrky, jeho vyzyvatel, lobo!
Kdyby můj včerejší večer měl komentátora, pravděpodobně by do mikrofonu vykřikoval něco hodně podobného. Kamarád-právník sice tvrdil, že oslava jeho jmenin ani žádnou oslavou nebude, že půjde spíš o přátelské a decentní posezení s několika kamarády, ale jako všichni právníci lhal.

Pravda, obsazení bylo vskutku komorní. kamarád-právník, enimen, partiovka a já. Slovenskou krasavici tentokrát zastupoval její kolega, sice sympatický, ale přeci jen ne až tak příjemný na pohled, takže se mi do osrdečnice zapíchl osten smutku.

Přišel ale čas rozhýbat stojaté vody, takže jsme se zanořili do nabídky těžkozonážních nápojů. S velkými ovacemi v mysli jsem zaznamenal, že panák Captaina Morgana stojí jen pětačtyřicet. Těžko si přát zprávu, která je zároveň tak líbezná a tak hrůzná. Aby byl večer opravdu kompletní, zbývalo už jen objednat tatarák. Učinili jsme tak, já jsem ho dvacet minut míchal a vychutnával si při tom slintavé pohledy kamarádů, a pak už jsme tu božskou manu namazali na česnekem bohatě opatřené topinky a dali se do debužírování. I na tradiční dojezení zbylých stroužků česneku došlo.

Samozřejmě jsme se v rozhovoru dotkli i mnoha filozofických témat, jako například smyslové počitky zvířat, plešatost středoškolských pedagogů, ceny lahvového Hoegaardenu nebo sex v naší koupelně. Ale to by vás stejně nezajímalo.

Každopádně přátelské a decentní posezení se začalo zvrtávat směrem, ze kterého by docent Rajko Doleček jistě neměl radost a odnesl by to minimíálně podrážděnou slinivkou. Je ale naší pýchou, že ke svému stolu zásadně zastánce tzv. zdravého způsobu života nezveme. Krátce po půlnoci jsme šli spát jen proto, že v Gulliveru zavřeli a nás sice slušně, leč nekompromisně, vykázali.

Captain Morgan mi byl více než zdatným soupeřem. Ale vyhnul jsem se knockoutu a na body jsme byli, řekl bych, celkem vyrovnaní. Takže nám nezbývá, než se v nejbližší době utkat znovu.

P.S. 1: Do práce mi volal jakýsi bašibozuk, který mi zkomolil přijmení. Místo „U“ dosadil „M“, což bylo značně zavádějící a hnusně to zavánělo Superstar.

P.S.2: Mám první žalobu! Konečně jsem novinář se vším všudy! Ale víc neřeknu. Dostal jsem se totiž do strašné schízy…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Mač šampionů

 1. a to mě by docela zajímal podrobnější rozbor těch fylozofických témat, které by nás údajně nazajímaly:o)
  gratuluji k žalobě:o)

 2. Benny: jo!
  Zdeněk: jo!
  jarmilka: jaké z těch témat konkrétně? ono je to všechno dost obsáhlé:-))

 3. myslím si, že takový příspěvek o plešatosti středoškolských pedagogů by mohl být velice zajímavý. Sama nad tím už hodně dlouho přemýšlím:o)

 4. Benny: jo, to je můj Velký Učitel…
  jarmilka: téma je to věru nekonečné…sna o tom někdy sesmolím nějakou terénní studii:-)
  Mulder: nikdy!
  lojer: kdepak, Rajko Doleček rulez!!

 5. Proč jsem jen název tohoto příspěvku původně četla jako moč šampiónů?

 6. Já piju k snídani Jágrovo (a to je super šampión) moč a poté se cítím jako šampión po celý den. co je na tom divného?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>