O tom, proč brzo umřu

Máte radost? Ne? Tak to mám radost!
Během několika posledních hodin se mi, kamarádi, udělalo neuvěřitelně mizerně. Všechny dutiny uvnitř hlavy se mi záhadně ucpaly látkou tajemného původu, z nosu mi teče, oči mi napuchly, dýchat nemůžu a mluvit taky ne. Je krásné být alergik a je ještě krásnější být líný alergik, který odmítá vyhledat lékaře, zjistit, na co je alergický a nechat si na to něco napsat.

Přitom se mi v posledních dnech daří tak hezky! Chodím si po večeřičkách s dívkou, která je majitelkou užasných očí a ještě úžasnější siluety (ale taky čte tyhle texty, takže dalšími poklanami jí už nebudu kazit charakter), půjčuji si zajímavé knížky, dlouho a vydatně spím, pokud mě tedy nebudí opilý kamarád-právník, zpívám si ve sprše, kamarádi mi posílají vtipné smsky a maily a vůbec je vše růžové jako, jako, teď mě zrovna nenapadá nic publikovatelného, ale zkrátka hodně růžové.

A například dnes ráno jsem byl natolik duševně silný, že jsem neváhal vstát o hodinu dřív a ještě před prací si s partiovkou střihnout squashový mač. Samozřejmě, že jsem mu nesahal ani po kotníky, ale zapotil jsem se u toho hezky a přihlížející se mi ani moc nesmáli, a o to přece jde.

Navíc mám vyzkoušeno, že pouhý přesun se squashovou raketou v ruce pražskými ulicemi člověku v očích kolemjdoucích dívek značně zlepšuje image, takže už se nemůžu dočkat, až půjdu domů.

Ještě je tu ovšem ta nemilá povinnost utratit něco oběživa. Volala mi totiž maminka, ať si koupím něco hezkého na sebe, že mi to proplatí. Prý aby mě nepokakal beránek.

Doufám, že nemyslela toho hokejistu. To bych vážně nechtěl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “O tom, proč brzo umřu

  1. Beránek má od vyřazení průjem… tak good luck!

  2. hlavně si tu příležitost nenech protéct mezi prsty!

  3. kdyby mi nebylo tak blbě, tak se mi z vás udělá blbě:-)

  4. jako že by si dostal průjem? na průjem je tady přece pepa!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>