Komiksy a komici

Máte rádi Old Shatterhanda?

Začněme kulturou. Včera večer jsem se ve společnosti kamaráda-právníka vydal za sličnými hosteskami, točenou Stellou, jednohubkami, bonbóny a polštáři. Zkrátka do nejmenovaného multikina. Na programu byl Constantine. Film podle komiksové předlohy, takže mnoho lidí jistě ohrne nos. Ne tak já. Protože: Keanu Reeves je super, Rachel Weisz je krásná a celé jsem si to krásně užil. Film, kde hlavní hrdina típá cigáro do kaluže své vlastní krve, prostě nemůže být špatný. A malý bonus pro milovníky koček, kterých je mezi bloggery plno: ve filmu se můžete kromě jiného naučit, jak se s pomocí kočky a lavoru s vodou na pár chvil podívat do pekla. A to se vyplatí.

Když jsme u těch komiksů, včera jsem díky partiovkovi viděl dva trailery na film, který je také podle komiksové předlohy a podle mě bude kulturní událostí roku. Klíčová slova: Rodriguez, Willis, černá barva s občasným barevným detailem, násilí. Máte? Ne? Tak správná odpověď je Sin City. Až tohle dorazí do českých kin, zacloumá mnou opravdu mohutná vlna kulturních orgasmů. Slibuji.

Když jsme u toho partiovky, včera mě skutečně dostal do kolen. V práci jsem se zamyšleně hladil po tváři a konstatoval, že už je to asi deset dní, co se nestíhám holit. Chápejte, vousy mi rostou sice pomalu, ale deset (dnes už vlastně jedenáct) dní, to je zkrátka znát. „Hm, vypadáš jako Old Shatterhand v Pokladu na Stříbrném jezeře,“ ocenil mou vizáž partiovka. Co na to říci? Jistě je to lepší než vypadat jako Vinnetou v Posledním výstřelu, ale stejně… Je to pocta či urážka? A otázka cílená na jednu konkrétní čtenářku: bude v pořádku, když se neoholím ani do čtvrtka, nebo mě to jako společníka a sexsymbol bude diskvalifikovat? He?

Když jsme u toho sexuálna, povím vám ještě příběh, kterým se mi včera pochlubil jeden z kamarádů. Věřte mi, opravdu to není příběh můj, a mě to svým způsobem mrzí, protože je to příběh krásný a ze života: „Byli jsme se slečnou spolu venku a dost jsme se opili, oba dva. No a pak jsme přišli domů a i přes ten náš stav jsme zalehli a začali se o něco pokoušet. Blbý bylo, že když mi to dělala pusou, tak jsem usnul. Ona mě vzbudila, byla strašně naštvaná a nadávala mi, no ale já jsem jí přemluvil, ať kouří dál, že to fakt potřebuju. Tak ona pokračovala a já za chvíli usnul zase. A to už mi řikala až ráno, že se fakt naštvala a skončila. Prostě, problémy s erekcí nemám, ale udržet se při vědomí, to mi nejde!“

Řekněte sami: Není život úžasný?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Komiksy a komici

 1. poučení zní : Nekuř na ulici,budeš mít odřená kolena…

 2. Constantine byl super, jen jsem k filmu dokázal stáhnout jen bulharské titulky :-)
  Kdy bude na plátně Lobo?

 3. dalimil: no, to nevím, ale – proč ne! :-)
  Mamed: tý jo, až někdo hodí na plátno Loba (nikoliv loba), tak budu v sedmém nebi!

 4. vskutku dojemný příběh. jenom nechápu jednu věc: proč je nutné být vzhůru, když je člověk pasívně kouřen a tudíž z jeho strany není vyžadována žádná speciální aktivita?
  myslím, že si ta pani moc vymejšlí

 5. P~O: plané řeči! troufám si říci, že je lepší herec než já!

 6. sistr: je lepší být vzhůru a kontrolovat, jestli vše probíhá tak, jak má!
  F.: nelíbí?

 7. Nevím, jestě jsem neviděl KR kupovat si lístek na hlavní nádraží…

 8. P~O: taky nevím…podle mě KR jezdí načerno:-)

 9. To my sice taky, ale z Koloušků je to taktně vystřiženo, aby je mohla televize uvést před desátou večer.

 10. počkej, a ty si neviděl ten kraťas jak Lobo masakruje dílnu Santa Clause ?!

 11. P~O: tos neměl, to byly ty nejlepší scény!
  MB: sám jsem to vydedukoval, přiznávám:-))
  Drinker: znám jen komiksovou předlohu…ale znám i lepší!

 12. Lze nějakým způsobem (úlitba, úplatek, úsilovné modlitby) získat přístup ke zmíněným hříšným trailerům? Byl bych za to fasa vděčen.

 13. Hans: jsou zcela oficiálně dostupné, prosťáčkovsky jsem je našel hned na prvním odkazu, který google vyplivl po zadání Sin City trailer:-)

 14. Že mě to nenapadlo ani vyzkoušet, svědčí jednak o mém zkroušeném stavu, ale také o bezmezné důvěře v to, že máš vdy naprosto čerstvé a jinde nezískatelné informace, tak si toho važ!

 15. Hans: však já jsem za tvou důvěru rád, ostatně – jistě si ji zasloužím:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>