Sezóna začíná

A já mám chuť vyškubat si chumáčky zbylých vlasů a začít křepčit po hrobě Jiřiny Bohdalové. Což se mi z pochopitelných důvodů nemůže podařit. Ti nemrtví…

Promiňte lehce zmatečný perex, ale co jiného by mi přineslo pozornost čtenářů než Jiřinka, to roztomilé čírtě, které už dobrých třináct dekád dělá zábavu pro intelektuálních horních deset tisíc? Jen a jen proto jsem vzal její posvátné jméno do úst!

Chtěl jsem se vám svěřit se svými obavami. Protože duben, to je měsíc obav a veskrze špatných věcí. A člověk jako já, který je bůhvíproč v kolektivu oblíbený skoro jako časopis Extáze mezi studenty středních středočeských škol, má před sebou velké množství společenských akcí, jichž je třeba se zúčastnit, aby se hostitelé necítili zneváženi.

Jako by ta Vídeň nestačila! Ale budiž – pro větší přehlednost to vezmu po víkendech, ano? Takže nadcházející víkend: oslava narozenin kamaráda lojera. Možná ho znáte, to je ten člověk, co už dvakrát začal blogovat a velkohubě sliboval, jak jeho blog potře všechny ENimENy, gotchovy boje, Mek Bílové a Smutný příběhy dohromady, a vždy toho asi po týdnu nechal a já ten odkaz na mrtvé zbytky jeho blogu mám mezi svými favourites jen z přátelské piety. Takže v sobotu odpoledne se přesunu na jeho chatu a tam se sebou udělám něco moc ošklivého, ovšem nikoliv natolik ošklivého, abych nemohl v neděli do práce.

A to jen tak mimochodem musím v sobotu ještě se zpožděním oslavit narozeniny tatínka a s předstihem svátek tatínka a mě.

Týden poté budou, jestli se nepletu, čarodějnice. Takže se pravděpodobně odeberu s bandou kamarádů někam do lesa poblíž maloměsta, rozděláme oheň, vybalíme zásoby alkoholu a stane se mi něco moc ošklivého, ovšem nikoliv natolik ošklivého, abych nemohl v neděli do práce.

Týden poté, jestli se nepletu, začíná pivní sezóna v Jamonově Lhotě. S partou kamarádů se odeberu k prasečáku na kraji vesnice, vyvalíme sudy, rozděláme oheň a ani nechtějte vědět, co se mi stane.

Týden poté slaví narozeniny kamarád-právník, podle všeho na stejné chatě jako lojer. Nedělám si žádné iluze o tom, jakým způsobem bude tato akce probíhat.

Takže už víte, že ani příští měsíc zdravě žít nezačnu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Sezóna začíná

  1. Mulder: a to jsem pro stručnost vynechal všední dny!

  2. MB: jak se jí můžeš smát? jsi zlejší, než jsem myslel:-)

  3. všechny vás potřu:-) v sobotu to vypadá na intimnější akci, ale už jsem ve věku, kdy vím, že kvalita předčí kvantitu. začátek v pět odpo. jamon už chladí sud jedenáctky..

  4. Nikde tam nevidím víkend strávený v asijském technickém muzeu…kde se stala chyba? ;o)

  5. F.: asijské technické museum je stále v dlouhodobém výhledu, není třeba panikařit:-)

  6. lobo: ba ne, tuhle jsem se rozplakala nad pohádkami z pařezové chaloupky! Jsem měkkosrdcatá jak paní Ruska!

  7. jamon: to je dobře, moc dobře!
    MB: u pohádek z pařezové chaloupky pláčou i otrlí dřevorubci…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>