Tatarák místo posilovny

Aneb proč bych měl spíše posilovat svou vůli

Včera bylo úterý, tedy tradiční den pro návštěvu hekárny. Ráno jsem si do batůžku šťastně sbalil kecky, propocené trenky, kožené bezprstové rukavice, umolousaný ručník, čisté tričko (čisté! to předchozí už ovládalo základy malé násobilky a vyjmenovaná slova po z) a vypravil se do práce.

Po v zásadě nudném pracovním dni jsem se už už chystal do posilovny, když mě partiovka se zadumaným výrazem ve tváři oslovil a přemluvil k nějakému tomu pivku a večeřičce. Hrdinně jsem této nabídce odolával dobré tři setiny vteřiny, ale pak moje železná vůle klekla jak hrdinka nízkorozpočtových filmů, v nichž nezbývá peněz na kostýýmy, a já se podvolil.

Pár minut až desítek minut jsme bloudili nepřátelským Smíchovem a hledali Něco. Tu bylo příliš draho, tu jsme ten podnik už dobře znali, tu se nám nelíbil leprózní kuchař, zkrátka všude byl nějaký zádrhel. Až nakonec, když už námi zoufalství cloumalo více než hlad, jsme zapadli do Kmotry.

A udělali jsme dobře. Číšník sice nebyl z nejrychlejších, ale dvě piva, tatarák a deset topinek nám přinést zvládnul. Řeknu vám, lepší večeři si stěží lze představit, a rád bych tímto uvítal partiovku v klubu bloggerů, kteří jsou schopni umíchat delikatesní tataráček.

Jídlo mě tak zmohlo, že se mi ani nechtělo jít do hospody, a to už je co říci. Všechny návrhy kamaráda-právníka i spolubydlícího Františka jsem rázně odmítl, v bytě se rozvalil na postel, otevřel láhev kamarádu-právníkovi patřícího červeného a pustil si Ligu majstrov. Vůbec to nebylo špatné, i když jsem si přitom chvílemi četl.

Stává se ze mě jakýsi podivně klidný klaďas. Či kladný kliďas? To jsem to dopracoval!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Tatarák místo posilovny

  1. to neni zodpovedne, zasvetit do posvatneho umeni michani tataraku kdejakeho nahodneho kolemjdouciho! pak jsou plne hospody kecupoindnich bridilu a jine verbeze, kterou bych z moci uredni nechal utratit bez milosti primo na miste ;)

  2. kdyby si radeji onanoval, takove hrozne veci by se nemusely stat

  3. anjin: není třeba se strachovat, partiovka s kečupem zachází velmi uvážlivě:-)

  4. no, tak to je něco, člověk tě nechá bez dozoru a ty se takhle spustis.. HANBA!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>