Jak jsem potkal SMS

Dokážete si vůbec vzpomenout, jak jste komunikovali, než vám do života vstoupil fenomén, schovávající se pod třípísmennou zkratkou SMS? Já ne.
Desátého každého měsíce na mě jukne nová faktura za mobilní služby a mě vždy znovu a znovu jímá posvátná hrůza před děsivou řečí čísel. Víte, můj až vesmírně hypervýhodný paušál mi měsíčně nabízí pět hodin telefonování zdarma. Jednou jedinkrát jsem se přiblížil polovině tohoto neuvěřitelného časového úseku, a to si myslím, že už teď telefonuji víc, než je normální.

Vzhledem k tomu všemu by člověk skoro řekl, že pro mě nemá smysl se zatěžovat psaním sms. Nemá, je to tak, a já se je také snažím nepsat. Všechno řeším hovorem naživo. Přesto mě aktuální faktura informuje, že jsem za minulý měsíc poslal do éteru 122 více či méně smysluplných sdělení bez háčků a čárek.

Co tedy řešíme smskami? Tak třeba ta ošklivá chvilková hormonální vzplanutí, která stejně vesměs nemají dobrý konec. Smska od osoby, kterou v daný okamžik považujete za nejhezčí a nejmilejší na světě, má nepopiratelně jisté romantické kouzlo. A navíc se některé věci opravdu snadněji píšou, než říkají…myslím tím, že vždycky můžete prohlásit, že tu smsku „MILUJU TE“ jste dotyčné poslali omylem a že její adresátkou měla být ta slečna, co ji máte v telefonním seznamu hned vedle. Zkuste s takovýmto argumentem přijít, pokud jste citovanou větičku vyřkli face to face. Nevěřím, že pochodíte.

Gratulace k svátku či narozeninám lidem, na kterým vám zas až tak moc extra nezáleží, ale zas pro vás nejsou úplně zavrženíhodní. Chodí mi jich kvanta:-)

Výsměch kvůli čemukoliv. Smát se můžete fanouškovi Slavie, spolubydlícímu, který se včera pozvracel, nebo kamarádce, která zjistila, že je těhotná. Takováto zpráva jistojistě udeří adresáta do některé z jeho citlivých oblastí a navíc nehrozí, že na oplátku on udeří do citlivých oblastí vás fyzicky, k čemuž by mohlo dojít při osobním kontaktu.

A především, když už ve vašem organismu získaly omamné látky jasnou převahu nad vším ostatním, a vy chcete mamince sdělit, že dnes, a pravděpodobně ani zítra, se domů nedostavíte a že na víkendový nákup si bohužel musí najít jiného pomocníka, je sms nepopiratelně vhodnější než telefonický hovor. Porovnejte: „Ahoj mami…hehe…hele, prosimtě, já asi dneska nepřídu…protože…(nesrozumitelné)…nějaký věci a tak, hehe. Co? Jo. Nee, nepil. Hehe.Hele, já tě vůbec neslyšim. Ahoj.“ A oproti tomu stylově čisté „Ahoj. Bohuzel se zdrzim. Prijdu v pondeli. Vse vysvetlim. Hehe.“ Výsledek je snad jasný.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 thoughts on “Jak jsem potkal SMS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>