Čtrnáct hodin oslav

Nikdy jsem nemyslel, že svátek se dá slavit i takto.

Včera, jak někteří z vás vědí, bylo svatého loba, a tím pádem jsem měl svátek. Já vím, že vás to zas až tolik nezajímá, ale teď vám přináším takovou malou statistiku, kdo všechno si na mě vzpomněl.

8:27 – přichází smska od brněnské F. Končí slibným „Posílám pořádného hubana.“ Člověku se hned jde do práce lehčeji.

8:29 – (což ovšem zjišťuji až po příchodu do práce) – mi přichází mail od našeho jihočeského zpravodaje. Přeje mi obligátně hodně zdraví, štěstí, lásky a úspěchů. To jsem nečekal.

9:09 – smska od Jany, bývalé spolužačky z jazykovky. Ač jsem onu dívku asi dva roky nepotkal, vedle všeho nejlepšího k svátku mi do foroty posílá i přání k velikonocům a Novému roku. Na jazykovce se mi líbilo.

9:21 – smska od Eriky, což je dívka, se kterou jsem absolvoval svou druhou cestu do Istanbulu (někteří z vás ji znají z mého cestopisu a třeba takový Fiksu Pojka i osobně). Trochu mě zaráží, že mě v smsce oslovuje „kočičko.“

9:31 – bývalý blogger Akkon mi smskou kromě dalších věcí přeje „stále silná játra a stále lehké pero.“ Obojí je mi vskutku zapotřebí, přiznávám. Akkon mě má prokouknutého.

9:44 – první telefonát! S gratulací přispěchal enimen. Předběžně si slibujeme nějakou strašlivou ožíračku.

10:01 – mail od Kristýny, další bývalé spolužačky z jazykovky. Říkal jsem vám, že se mi na jazykovce líbilo?

10:13 – mail od té dívky, o které bych vám tak rád napsal spoustu věcí, ale z různých důvodů nemohu. Každopádně obsahuje slibně znející doušku o příštím týdnu.

10:30 – ani nevím, zda jde o gratulaci, ale budiž: partiovka v práci strhal jakousi fólii, do které byla zabalena nová židle, a dle vzoru Michala Nesvadby z ní uplácal jakýsi amorfní tvar (což je samozřejmě oxymóron jako prase). Ten pak po mně hodil se slovy „to máš k svátku.“

10:39 – zcela nečekaný telefonát od spolužačky Dariny J. Jedním dechem mi blahopřeje a druhým mě prosí o úkol na jeden seminář. Čímž se záhadný telefonát vysvětluje.

11:52 – do práce přichází naše elévka Veronika a přináší mi záplavu darů: lízátko, pytlík sladkého pečiva Fornetti a láhev španělského vína. Moje nálada se ještě zlepšuje.

13:35 – smskou se ve stylu hlášení obecního rozhlasu připojuje Ta Neznámá. S gratulací od ní jsem, přiznám, počítal, ale potěšila mě ještě o to víc.

14:54 – k mému stolu přichází můj nadřízený. „Lobo, teď jsem v kalendáři zjistil, že máš svátek.“ Mohutné třesení pravicemi.

15:35 – telefonuji Jamonovi, abych se ho v souvislosti s jedním článkem zeptal na tržní cenu dospělé krávy. Jamon mi vše vysvětlí a připojí gratulaci.

15:51 – grafička Lucie mi jaksi na půl huby, když předělává něco u mně na počítači, přeje všechno dobré a vyhrožuje nějakou hospodou.

16:01 – do práce přichází sistr a do mého života vstupuje slunce, protože sistr mi do náruče obřadně předává dvanáctiletou Chivas Regal. Což je, jestli někdo tápe, whisky. Sistr u mě získává dalších asi osm miliard plusových bodů.

18:04 – už v tramwayi, na cestě domů, se spolupracovník Drzoun plácá do čela. „Jé, celý den na to myslím, a až teď jsem si vzpomněl! Všechno nejlepší!“

18:36 – z tělesného vytržení v posilovně mě vytrhává smska od hroschika. „Skoro pozdě, ale přece…“ píše. Nikdy není pozdě na gratulaci, míním já.

18:55 – „Kdes vzal ty flašky?“ táže se hladově kamarád-právník, když v bytě vybaluji poklady z batohu. Vše mu vysvětlím, on mi třese pravicí. „Tak všechno nejlepší, vole, jakou otevřem první?“

20:58 – sedíme u Gullivera a gratulanty se stávají i právníkova Evička a spolubydlící František.

22:43 – „Tak všetko najlepšie,“ usmívá se slovenská servírka a klade mi na stůl panáka Captaina Morgana. Když tvrdím, že bych si zasloužil i pusu, chvíli zapřemýšlí a pak mi jednu pošle vzduchem. Psche. Nicméně dociluji aspoň malého vítězství, když se stávám prvním, o kom vím, že si s ním dala panáka. Její kolegyně se při tom na mě zle dívala a syčela „Proboha, vy nevíte, co tu bude dělat, když se napije!“ V klidu, nedělala nic. Každopádně kola panáků se otáčejí a já mohu s pýchou v hlase říci, že útratu 630,- jsem u Gullivera ještě neměl.

Hádanka: jak se cítil oslavenec dneska ráno?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Čtrnáct hodin oslav

 1. partiovka: ty mi zkrátka rozumíš! jako větry od pólu…

 2. Erika říká kočičko všem:-) Zrovinka tuhle jsem ji potkal – šla do hospody psát cestopis, tak jsme jí vysvětlili, že je to hloupost a ať s námi kouká koukat na Ligu mistrů. A koukala.

 3. Já bych po takovéhle akci většinou spal. Když je akce velká, občas bych i Superspal.

 4. fiksu: nebo říká kočičko všem, s kým se někdy opila:-)

 5. A vůbec.Jak je to s tím svatým lobem? Tuhles řikal, že takový ještě není, a teď se s ním oháníš. Pryč se svatými, jejichž zázraky nejsou doloženy!

 6. lobo: vzhledem k tomu, že oba dva tuto podmínku bezpochyby splňujeme, zní to logicky.

 7. Hans: já makal jako niga.
  fiksu: sám sebe jsem svatořečil, šlo to hladce:-)

 8. Příští týden se ti ozvu se speciální kratulací.

 9. To si piš, na přestupu v Curychu čekám tři hodiny a nic jiného než duty-free alkohol tam v podstatě není…

 10. necitil ses nahodou, jako kdybys chtel rict muhehehe, ale z pusy ti vylezlo jen muuuuuuuuuuu?:-)

 11. Nebyl by to ani něčí svátek, abych na něj nezapomněl. Za rok všechno nej!

 12. šlaka! ve středozemském kalendáři je úplně někdo jiný! dodatečně posílám vzdušné polibky!!!!

 13. tvůj svátek jsem oslavil dle svého nejlepšího svědomí, degustoval jsem do tří ráno, deset kapřích a dvě satanská to vyřešili.

 14. endji: za rok? to už nebudeme kamarádi:-)
  MB: no, nevidím to rád…ale dobrá!
  jamon: tohle naopak rád slyším, tak to má být!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>