Taková malá nehoda…

Tak. Včerejšek byl tak trošku emotivní záležitost. Milovníci osobních dramat si zase jednou přijdou na své.
Všechno začalo kinem. Spolu s Tou Pravou jsme se dosyta nasmáli při vynikající, byť romantické, komedii Láska nebeská. Z její strany snad i něco slz ukáplo, nevím. Jedna scéna z filmu však dosti předznamenala osud večera. Víte, starší manželka v ní sahá do kapsy kabátu svého staršího manžela a najde dost luxusní vánoční dárek. Tak se pochopitelně těší, až ho dostane, ale pochopitelně ho nedostane ona, nýbrž manželova sexy sekretářka, což poněkud naruší vánoční pohodu. Tak už to chodí a pro ženy z toho plyne jedno jediné ponaučení – nelézt chlapům do věcí.

Skončilo kino a my zamířili do hospody, kde už pobývalo něco našich spolužáků. Až do třetího piva vše probíhalo bez zádrhelů. Vesele jsme štěbetali a bylo nám celkem fajn. Nicméně osud už chystal menší várku problémů. Když jsem tedy dožahl třetí pivko a pocítil tlak v podbřišku, odebral jsem se na pár vteřin toaletu. Poté, co jsem vrátil na své místo, měla Ta Pravá podivně kyselý výraz v obličeji, můj mobil v dlani a i mnohem méně všímavý člověk než já by si dokázal odvodit, že si zjevně přečetla některé esemesky, které si nikdy přečíst neměla. Esemesky od osob opačného pohlaví. Esemesky, jež by se obsahově daly zařadit do intervalu vtipně dvojsmyslné až otevřeně lascivní. Asi šest jich bylo.

(Tady si dovolím malím odbočku. Před pár dny mi napsala vzkaz jedna určitě krásná a inteligentní čtenářka a kromě jednoznačné chvály mého blogu také prosila, zda bych nemohl uspořádat konfrontaci mezi Tou Pravou a Tou Novou a něco hezkého o tom napsat. Tedy, včerejší večer takovou jistou malou konfrontací byl, a dokonce do ní bylo zapojeno více osob, než jen ty dvě požadované. Spokojena?:-) )

Neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že po zbytek pobytu v hospodě mezi námi dvěma nepanovala úplně nejlepší atmosféra. Byl jsem natolik rozezlen ze zneužití svého mobilu, že jsem ještě před očima Té Pravé vymámil pod nějakou průhlednou záminkou mail a mobil z jedné další slečny od našeho stolu. Nicméně dopili jsme, zaplatili a odebrali se na tramvajovou zastávku.

Když ani tady nedošlo ke smíření a Ta Pravá svým chováním stále víc připomínala rampouch, rozhodl jsem se pro užití podobné taktiky, postupu, který spolu se svým bratrem pracovně nazýváme „Chlaďák.“ Jeho včerejší verze v mém podání spočívala v tom, že asi po minutě oboustranného mlčení jsem během jedné sekundy lehce nadzvedl obočí, řekl „Fajn, tak dobrou,“ obdaroval Tu Pravou letmým polibkem na čelo a ráznou chůzí bez jediného ohlédnutí zmizel směrem k Národní třídě. Zmíněný postup má dvě výhody: Jednak to vypadá jako z filmu a jednak vám to umožní stihnout tramvaj 22, která vás hodí až před dům.

Postup se osvědčil. Za pět minut Ta Pravá volala a omlouvala se. A taky tvrdila, že je mezi námi konec. V rámci mise Chlaďák jsem odpovídal jednoslovně a bez jakéhokoliv zabarvení v hlase. O pár minut později přišla nepěkná esemeska. Jsem sice hodný a milý kluk, ale v jistých situacích také dokážu být dost jedovatá svině, tak jsem kontroval textovkou dosti nespolečenského kalibru. A nyní následuje přehled SMS, které mi přišly v dalších patnácti minutách.

23:31 Nenávidím Tě!
Necítil jsem potřebu na takový nesmysl odpovídat.

23:43 Ale miluju Tě!
Než jsem stihl něco odpovědět, přišla další:

23:44 Sejdeme se zítra?

Tak co vy na to? Jsem tu jediný, kdo se nevyzná v ženské psychice?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Taková malá nehoda…

  1. Jasne, do mobilu, do kapes a tak vubec se druhym lidem nevrta (!). Nedelam to. Chapu, ze styl vydirani "Chladak" zabira. Ale myslim, ze se ses zachoval dost tvrde. Ta tvoje kralovna se potrestala dost uz tim, ze to cetla. Vsadim se, ze kdyby to mohla vratit, tak… No, uz to nejde.

  2. pro brusinkuChlaďák není vydírání, ale toliko sebeobrana:-))

  3. díííkBohužel jsem byla v minulých dnech zasažena jakousi zákeřnou chorobou a nemaje doma počítač čtu o konfrontaci až dnes. Mne tedy (u)spokojila nadmíru, ale nejsem si až zas tak jista, zda se to sámé dá říct i o tobě… :-)

    A něco ti poradim. Sentiment stranou a i značně roztomilé zprávičky mazat, mazat, mazat. A bude klid. Po posledním úspěšném úlovku totiž, bude touha Té Pravé znovu nahlédnout, řekla bych přímo sžíravá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>