Koupelnové extempore

Za co, za co???

Dnes ráno se opět ukázalo, že Osud je pořádně zlomyslná bestie. Bylo mi sice úplně dobře, protože během hokeje jsem si včera dal s partiovkou jen tři pivka (mimochodem, nechci malovat Miloše Zemana na zeď, ale mám důvodné podezření, že od Gullivera odešla slovenská servírka! Už jsem ji tam asi tři týdny neviděl a včera k tradiční dvojici jejích kolegů přibyl jakýsi neznámý pingl!).

Jenže: Zrovna dnes jsem z řekněme profesních důvodů potřeboval vypadat slušně, či spíše reprezentativně. Takže jsem se toužil hodit pořádně do gala, což by se mi jistě podařilo mnohem lépe, kdyby tekla voda.

Ano, sotva jsem se v Adamově rouše (lépe řečeno bez toho fíkového listu) postavil pod sprchu a otočil kohoutkem, ozvalo se podivné zachrochtání a zaškrundání, ale proud vody se neobjevil. Jen tenoučký čůrek, a i ten asi za osm vteřin zmizel. Procedil jsem mezi zuby několik ale opravdu ošklivých slov, protože hlavou mi proběhl krizový scénář, jak o zvýšení své životní úrovně jednám načichlý gulliverovskými výpary. Ovšem jsem muž činu: Když tekl tenký čůrek z jednoho kohoutku, poteče i z dalších! Z kuchyňské linky jsem sebral plastovou misku a obešel s ní další dva kohoutky v našem bytě.

Heuréka! Získal jsem přibližně čtyři deci studené vody. S tím už se dá podnikat leccos. Nejprve jsem úsporným množstvím vody omyl nejriskantnější partie, pak si téměř nasucho vyčistil zuby a se zbylými dvěma deckami jsem si dokázal i umýt hlavu. Asi napíšu nějaký návod k citlivému využívání vody pro Súdánce.

Čistý, voňavý a spokojený se sebou samým jsem se navlékl do hodobóžového obleku, na který naše rodina šetřila po tři generace, a zrovna když jsem uzlu na kravatě dával tolik potřebný elegantní tvar, zaslechl jsem další vlnu škrundání a chrochtání, jat neblahou předtuchou jsem zkusmo otočil kohoutkem, a vida – vody byl najednou dostatek, Karel Marx by možná dokonce hovořil o krizi z nadbytku.

Ale už jsem nad tím jen mávl rukou a vyrazil do ulic, vstříc lepším zítřkům. To, že mi to moc sluší, mi dnes v práci řeklo asi osm kolegyň a i několik ne zcela vyhraněných kolegů. Asi budu takhle chodit častěji.

Pokud dnes večer uvidíte nápadně dobře vypadajícího mladíka, jak ve Village Cinemas ucucává Stellu, cpe se jednohubkami, pokukuje po hosteskách a tváří se, jako že za tři minuty půjde na Království nebeské, tak si přijďte pro podpis.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Koupelnové extempore

 1. Do Království nebeského by možná bylo trefnější,ne? :o )

 2. F.: ty mi jako přeješ brzkou smrt? nebo myslíš, že jsem blahoslavený chudý duchem? :-) tak to raději vypínám komp a jdu do kina:-)

 3. místo čistění zubů a kažení chuti po ránu doporučuju vypláchnout nějakou levnou whisky z průhonic. je to šetrnější k sklovině a ušetříš za vodné/stočné

 4. odesla? to chces rict, ze uz nestihnu na ni cudne patrit?!

 5. Nevěřím. Nemohla odejít. Bez rozloučení. To by neudělala.

 6. raddar: jestli právě tím rozloučením nebyl panák na můj svátek:-)

 7. Pche, vsadím se, že jsi dnes využil mycí techniku a la Mao!
  Jinak Království si užij, hezky se na to kouká a má to happy ending :)

 8. Lobo: tvůj kladný vztah k hygyjéňe se mi líbí, kéž by si ostatní chlapci vzali příklad
  mimochodem – nevšimla jsem si, že bys měl 8 kolegyň.. zřejmě jsi mezi ně započítal i (zcela vyhraněného) kolegu Standu

 9. Mamed: Velký předseda byl vždy mým vzorem!
  sistr: to jsou ty nové krasavice, co nabrali místo tebe :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>