Jenom sladký úsměvy, pořád a navěky!

Používat místo titulku části textů špatných punkových kapel, to je, myslím, vrchol. Nebo dno?

Začněme tím, co udělá radost všem, a Karlovi a raddar především. Slovenská krasavice z Gullivera neodešla, jen měla volno! V neděli večer jsem ji za výčepem viděl na vlastní oči, a byť je jinak ostříhaná (podle mého lehce k horšímu), tak všechno ostatní má tam, kde to mít má, a pohled je to stále stejně uspokojivý. Neboli, jak říkáme my kosmopolité, satisfakující.

Včera jsem si vzal dovolenou, ovšem nebylo mi dáno sladce lenošit. V potu tváře jsem pobíhal po škole a sháněl tu docentku, tu proděkana, tu paní ze studijního, a an, po nějakých třech hodinách usilovného doprošování se, obtěžování mimo úřední hodiny a sebepokořování jsem dosáhl svého: Už vím, co a jak a kam musím napsat, abych mohl uzavřít své studijní povinnosti, věnovat se práci na diplomové práci a ignorovat stále častější výzvy školy k zaplacení poplatků za překročení povolené doby studia.

Zároveň jsem si ve škole uvědomil, jak je vše relativní. Bylť datum odevzdávání diplomek, chodbami pobíhali mladí lidé s modrými deskami v podpaží a zkoumali, kam je odevzdat. V nalezení jejich cíle jim pomáhala cedulka „Diplomové práce odevzdávejte v místnosti č. 12 PhDr. G.B.“

Smutné je, že G.B. nastupovala na školu se mnou. A tak, zatímco někteří z nás jsou po šesti letech PhDr., jiní jsou po téže době jen pouhými nýmandy kdesi hluboko v pelotonu. Ale na druhou stranu, na školní chodbě jsem potkal i spolužáka, který se také vlekl s modrými deskami, a když jsem se zeptal „Taky diplomka?,“ se šťastným úsměvem jen prohlásil „Ne, vole, po šesti letech konečně bakalářka!“

Inu, za odměnu, jak jsem všechno pěkně zvládl, jsem si došel koupit dvoje krásné trenérky a večer zamířil na čtyři udržovací pivka s partiovkou a exbloggery Akkonem a Antiperspirantem. Vzhledem k mocnému dešti jsem vytáhl z hlubin skříně kšiltovku a vylepšil jí svou image. A musím říci, narcista ve mně znovu zaplesal, protože jsem se sám sobě líbil velmi. Ta kšiltovka je totiž krásná a byla by ještě krásnější, kdyby jí některá z mnohahlavého stáda koček Té Neznámé kdysi neodkousla takový ten knoflík nahoře.

Jenom sladký úsměvy, pořád a navěky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Jenom sladký úsměvy, pořád a navěky!

 1. Smutnej příběh! Když si vzpomenu, jak jsme si včera krásně notovali, jak bohaté životy máme oproti těm pilným studentům. Načež to takhle překroutíš, jen kvůli vrtkvavé přízní čtenářstva. Hanba, superšpióne! :) )

 2. než naposledy vydechnu, chtěl bych jen vidět PhDr. Ležatou Nulu, an do svých tlustých ruček béře moji diplomku.

 3. než naposledy vydechnu, chtěl bych jen vidět PhDr. Ležatou Nulu, an do svých tlustých ruček béře moji diplomku.

 4. onen spolužák: plané řeči, o přízeň čtenářstva mi nikdy nešlo:-)
  jamon: plané řeči, nevyměníš:-)
  partiovka: tys měl vždy pobuřující sexuální sny!

 5. F.: to oceňuji, ale s mým pocitem radosti se to zřejmě srovnat nedá:-)

 6. možná sis mě s někým spletl – moje kočky jsou velice hodné a NIKDY by nic takového ROZHODNĚ NEUDĚLALY. ale odpouštím ti

 7. lobo: Já mám radost! Já mám TAKOVOU radost!:-)
  K PhDr. G.B. Chvíli mi trvalo, než jsem to rozklíčovala, ale teď, když vím, si myslím, že bys s PhDr. G.B. neměnil. Co? Navíc PhDr. zvládneš měsíc po Mgr., tak nezoufej, šest let je skvělej výkon:-)
  partiovka: PhDr. Ležatá Nula?! To jsou vážně zvrhlé fantazie. A co tvoje modré desky, dorazily do tlustých ruček PhDr. G.B.?

 8. TN: byly to ony! jiným kočkám se ta kšiltovka do pracek nedostala:-) ale odpouštím tobě i jim, haleluja!
  raddar: no, já bych s ní opravdu neměnil. a být vlastníkem titulu PhDr. jsem nezatoužil ani na půl vteřiny:-)

 9. nebudu se stebou hádat, ačkoliv vím své, halelujah!

 10. lobo a TN: zloba Vase vrha Vas na Temnou stranu sily..

 11. zkrátka Ježíš nás miluje všechny, i kočky, i kšiltovku, i chybějící knoflík, zpívám haleluja!

 12. lobo: No počkej, nejsou všichni vlastníci jako G.B.!!!:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>