Odvolávám vše špatné, co jsem řekl o Brnu!

Prafotr Morava se mi pomstil…

Takže hned pro začátek: Pokud jsem si snad někdy dovolil pochybovat o tom, že v Brně jsou hotely, jezdí autobusy, a lidé, oblečení v něčem jiném než v teplácích, chodí nakupovat jinam než do Jednoty, zle jsem se mýlil a už to pravděpodobně víckrát neudělám. Co mě přivedlo na cestu prozření? Samozřejmě, žízeň.

Včera večer jsme s kamarádem-sklářem vyhodnocovali tristní situaci, co se zahrádek v maloměstě týče. Představte si, že při všem tom množství podniků, které se v maloměstě nacházejí, jsme napočítali jen dva až tři, které jsou zároveň za a) vybaveny zahrádkou a za b) netočí se v nich ten gambrinuský výsměch pivu. Jedním z nich je náš nejmilejší podnik, ovšem objektivně uznáváme, že jeho zahrádka není zrovna klenotem. Takže naše volba padla na podnik jinak námi téměř ignorovaný, podnik, kde se točí Starobrno.

A bylo to krásné. Zahrádka, lavice, super pivo, teplo i v té nejtmavomodřejší noci, dokonce i setkání se s velkým počtem známých z nejmilejšího podniku, byť jsme nikomu o naší diverzní akci neříkali. Spát jsem šel s pocitem užitečně stráveného večera a části noci.

Ovšem ráno, raníčko, ach má matičko, seznal jsem, že můj organismus, přivyklý převážně jedenáctce z Krušovic nebo z Třeboně, se s brněnským produktem trochu pere. Zkrátka, cajzlovský bazmek byl vylágrované, nebo jak se to v té reklamě říká. Takže jsem na ranní sraz s kamarádem-sklářem přišel s několikaminutovým zpožděním, které bylo vynuceno ne zcela běžným nutkáním.

Proč takoví výtečníci jako lobo nebo kamarád-sklář klidně vstanou, ač nemusejí? Inu, protože se rozhodli, že je nejvyšší čas jít lovit klíšťáky a přitom se zkusit podívat po nějakých houbách. Ale mizérie, kamarádi, mizérie. V ukrutném pařáku jsme se brodili kopci něco přes tři hodiny, a skoro bez výsledku. Já neulovil nic, kamarád-sklář jednoho hříbka, jednoho klouzka a jednoho klíšťáka.

Takže jsem se akorát příjemně unavil, abych měl dobrou žízeň na večer, kdy mě čeká nějaká narozeninová oslava v hlavním městě.

Ale řeknu vám, klidný nejsem. A kdykoliv mě něco zasvědí, vrhám se k zrcadlu a zkoumám dané partie velmi intenzivně, protože klíšťáci, co si budem povídat, jsou svině.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Odvolávám vše špatné, co jsem řekl o Brnu!

  1. Na hygienické stanici vykupují klíště za 15 Kč, pěkně nacucané za 25 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>