„Jsi poslední, kdo zbyl…“

Zpívám svému pracovnímu dni a všichni moji kolegové zpívají se mnou.

„Ty vole, třeba to bude den plnej dojetí, budou se u tvýho stolu střídat slzící kolegové a Black Mamba ti na záchodě dá,“ maloval mi vizi mého posledního dne v redakci respektovaného deníku partiovka a já zasněně přikyvoval, protože Black Mamba je spolupracovnicí skutečně atraktivní.

Ovšem realita je podstatně tristnější. Black Mambu jsem ještě dneska ani nezahlédl, tím méně, aby mě zatáhla na klozet, svázala toaletním papírem a pokořujícím způsobem zneužila. A byť většina dalších kolegů jen teskně pokyvuje hlavami a úpí „Nechoď! Co si tu počneme?,“ já vím, že to nemyslejí tak úplně vážně.

I když možná, až budu za pár minut odcházet doopravdy, nejedna slza ukápne, nejeden hlas se zlomí v půli slova, nejeden srdeční tep se zrychlí. Kdo ví. Jen je mi líto, že si toho nemůžu moc odnést. Ale život není Peříčko.

Pojďme tedy raději hovořit o něčem úplně jiném. „Jdeme večer s kamarádem-právníkem někam na jedno, pojď taky,“ lákal jsem včera partiovku. „Hm, ty a kamarád-právník, to je zlá kombinace, to zase bude samej Captain Morgan,“ bručel poněkud malověrně partiovka, a i když jsem ho zapřísahal, že zmíněného alkoholu se opravdu ani nedotkneme, zlomit se nenechal.

„Takže jednu zlatou tequilu a jednoho Captaina Morgana,“ sdělili jsme s kamarádem-právníkem unisono číšníkovi, když nám odnášel přibližně několikáté pivo. „No, tak ještě dva Captainy Morgany,“ řekli jsme mu ještě o pár chvil později. A pak už nám nezbývalo, než narvat ukrutné množství peněz do džuboxu a udivovat hospodu svým plynulým přednesem největších hitů Cypress Hill.

Partiovka zkrátka udělal chybu. Ale už jsem mu to řekl a tvářil se provinile.

A zítra mi držte palce, ať ten nástup do světa velkých zvířat zvládnu jen s nejmenšími možnými zaškobrtnutími. Děkuji pěkně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “„Jsi poslední, kdo zbyl…“

 1. sounds good to me…a papouška na rameno, ať je dojem dokonalý:-)

 2. A klapku a dřevěnou hnátu! Pirát lobo vyráží rozčeřit klidné vody respektovaného pro-femininního časopisectví! Save Our Souls! Hände hoch! Krleš!

 3. me se dnes pokusila zneuzit vratna ve vytahu..i kdyz mozna ze ani nechtela, treba se chtela jenom svezt..i tak jsem ji vyhodil – me panictvi musi zustat nedotceno na veky veku! jo a preji tedy hodne stesti s velkymi zviraty :) a kdy me vezmes na pohled pro bohy v jedne nejmenovane vrsovicke nalevne?

 4. poprvé vám píši z nové kanceláře!
  asTMA: k zemi a sto kliků!
  Karl: až nebudeš panicem!
  MB: nechám děkovat:-)

 5. Fíha…nová kancelář! A kolik má metrů?
  A co máš na sobě?

 6. F.: odhadem tak 25 metrů čtverečních, nic moc! a na sobě? modrou košili, černé kalhoty, černou vestu, modročernou kravatu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>