Tak například jsem nastydl

Zřejmě někde…hápčááách…na mezi. Či co.Doba je ale opravdu megazlá a lidé jsou megašpatní. Právě jsem byl s několika svými poddanými na obědě, a považte, nikdo z nich mi ten gratinovaný vepřový steak s hranolky a jednou krušovickou desítkou nechtěl zaplatit! Kde je ta prvorepubliková loajalita, ptám se? Ale ono se to odrazí na jejich odměnách, pak poznají, jak prohloupili!

Jak lze pochopit při čtení titulku a perexu nebo při pohledu do mého kapesníku, můj zdravotní stav není právě ideální. Podcenil jsem sílu panující zimy, nechal si přes noc doširoka otevřené okno, a jelikož spávám takřka nahat, zle se mi to nevyplatilo. Ale co je špatného na tom, že si pravidelně každé dvě a půl minuty poprskám monitor?

Jen doufám, že nikdo z mých poddaných nevkročí do mé kanceláře zrovna v okamžiku, kdy budu monitor něžně otírat. Ono by to mohlo vypadat, že hladím ten obraz vyšpulené Angeliny Jolie, který jsem si umístil na pracovní plochu, a když by se taková zvěst roznesla, mé vážnosti by to jistě nepřidalo.

V záplavě špatných zpráv ale jako jiskřičky naděje svítí občas nějaká ta dobrá. V posledních týdnech se například na maloměstě šušká, že bude znovuotevřena kdysi slavná hospoda na bývalé plovárně, a že tam jeden náš známýbude zřejmě točit exkluzivní Jamonovo pivo. A dnes mi kamarád-sklář poslal smsku o tom, že další náš známý koupil maloměstské minigolfové hřiště a bude tam zřejmě točit exkluzivní Jamonovo pivo. Tolik štěstí si snad ani nezasloužím! Jen ať to vyjde, třeba se ještě dočkám hezkého léta!

A to ani nehovořím o takových samozřejmostech, jako bude páteční koncert Schodiště a sobotní narozeninová oslava na Jamonově prasečáku. Petzko, jestli to čteš, tak tímto potvrzuji svou účast!

A teď ale velmi nutně potřebuji papírové kapesníčky. A opravdu to není kvůli té Angelině.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Tak například jsem nastydl

 1. vždycky platí šéfredaktor*! :)

  [* platí jen pro tištěná média]

 2. vždycky platí tištěná média*! :)

  [* platí jen pro šéfredaktora]

 3. enimen: té já nikdy neuměl odolat – hned teču!
  MB: to by byl příliš snadný úkol!
  Mamed: jěště žádný, ale visi to na vlásku:-)
  P~O: mazlavá a nemytá!
  adbar: kdes to slyšel, proboha? a za tohle se dávají Křepelky!

 4. A co teprve až tví poddaní zabrousí na tvůj blog. To ti vážnosti taky moc nepřidá… :o )

 5. F.: mají velmi přísně zakázáno používat internet k mimopracovním účelům:-)

 6. ano ano, taky se hodlám na sobotu rozcvičovat v rytmu Dysko songu:-)..a platí-li to potvrzení účasti i pro mého nejoblíbenějšího lichotníka kamaráda-skláře?

 7. já myslel, že nejoblíbenějším lichotníkem jsem já:-)) ale ano, myslím, že i kamarád-sklář se dostaví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>