Tak pa pa

Ne, já se neloučím. Mě se nezbavíte!„Děkuju a pa pa,“ řekla mi před chvílí servírka, když jsem jí po vepřovém kotletu na pivě a půllitru krušovic nechal ze své stravenky asi šest korun dýška. Na to, že jsem v té restauraci byl potřetí v životě, je to docela hezký komunikační úspěch.

Škoda jen, že ta dobrotivá žena, ač štíhlá a milá a blond, zažila zjevně asi o deset víc kalendářů než já. Asi jí příště přinesu pestrý týdeník, aby měla jasno.

Mezi mými poddanými panují podivné móresy, alespoň co se hudby týče. Za hlavního dýdžeje tu platí asistentka, z jejíhož počítače se neustále linou melodie od Celine Dion, Black Milk, Hany Zagorové, Janet Jackson a podobných kreatur. Většina redakce tomu naslouchá s nadšením.

Jsou tu jen tři výjimky. Jeden z grafiků. Celý týden snáší tu uplakanou hudební produkci se skřípotem zubů, ale když zůstaneme v práci sami, což se stává často, ježto pracujeme nejdéle, okamžitě na mě volá „Loboušku, konečně je čas na pořádnou muziku, pustíme si Rammsteiny?“ a vzápětí tak koná. Fotoeditorka, která přes den zoufale lomí rukama a vykřikuje „Ty vaše plačky, kdo to má poslouchat?!“ a včera, aby si mě naklonila, mi půjčila cédéčko od mojí oblíbené kapely Gaia Mesiah. A já, samozřejmě, který se mohu kdykoliv hermeticky zavřít do kanceláře a pustit si něco pořádného.

Tímto vás vyzývám, abyste mi posílali dobré mp3. Moje čerstvě budovaná kolekce totiž zatím obsahuje jen nějaké ty Wohnouty, nějaké ty Moimir Papalescu& Nihilists, nějaké ty Tři sestry a Self Control od Laury Branigan. Stačí poslat nabídku do vzkazů a já obratem pošlu svou mailovou adresu. Děkuji.

A teď žhavá aktualita. Před chvílí se mi z hlubin monitoru na tenkém vlákně spustil pavouk. Má to snad něco symbolizovat? Členovce jsem nicméně odchytl na vizitku svého nejvyššího nadřízeného, ale když jsem ho odnášel k oknu, abych ho naučil létat, pavouk zákeřně seskočil a teď se ukrývá někde v nedozírných dálavách mého koberce a plánuje vendettu.

Ty čtvrtky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Tak pa pa

 1. čtvrtky tuhého papíru z kterého se krájí vizitky ?

 2. myslím obojí a ještě něco navíc, jsem totiž chodícím slovníkem homonym!

 3. loboušek měl jistě na mysli kuřecí čtvrtky. ty on rád, nemýlím-li se

 4. Doporučuji tklivé syrské burmíje v podání Kary al Ihmadíjy, výborně se hodí i pro břišní tance …

 5. a týna má zase pravdu! kam ona na to chodí:-)
  anonym: takhle realistický screensaver? to spíš hologram!

 6. Mamed: ach. tak to nenin, danke:-)
  noby: ale četl. ale přišlo mi to moc vyumělkované:-)

 7. Janette……je buď jogurt, značka punčocháčů nebo ňáká kurva, tamta si říká Janet.

 8. Tvé výzvy jsem uposlechla již včera. Jen si nejsem jistá, jestli to jsou mp3. Myslím, že ne…

 9. thegen: už opraveno…holt jsem psal ve spěchu a myslel na tu kurvu:-)
  noby: ale pochopil, až moc dobře:-)
  F.: už to dorazilo, díky, právě se chystám k tanci a poslechu!

 10. pak sis zertovanim o homonymii rozlobil noveho verozvesta:)

 11. noby: škádlení věrozvěstů byla vždycky taková moje libůstka:-)

 12. a co bys tak chtel? mam toho docela dost, takze mi spis dej do mailu o co bys mel zajem, ja se podivam a hodil bych ti to na ftp ve velkem

 13. lojer: to je sice vtipné, ale já potřebuji nějaký pořádný song:-)
  Karl: ftp? na NAŠICH Mecích? fantasto:-)

 14. no jo, zatrsatr, ja zase zapomnel, ze mate ty podivne stroje :)

 15. no pockej, ale ja myslel ze bych ti to hodil na svoje ftp a ty by ses na nej pripojil..v tom bych nevidel problem

 16. A co bude příště na titulce
  P.S. Ashton & Demi?

 17. loboušku, skorokolego, jestli potřebuješ něco pěkného k tanci a poslechu, kup si aspoň 30MB externí disk a přijď mě navštívit do mého břevnovského holobytu

 18. P.S. jo a za rohem je ztrátosféra, v ní sou kompjůtry, v nich složka music box a v ní spousta dobrý muziky…

 19. Míra: neřeknu:-)
  sistr: copak to je mi jasný, externí disk nebo rovnou mp3 player chci už dávno…a myslet si, že nevím o music boxu, je hrubým podceněním mého intelektu:-)

 20. ftp neni zaklinadlo, ale server s normalni ip adresou, pripojis se samozrejme i z macu:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>