Cítím zvláštní píchání

To je moje pýcha

Nedělám to často, abych začínal své příspěvky citoslovcem, ale dnes si to mohu dovolit, takže: Muhehé! I když, stejně to teď není na začátku, takže co.

Dnes ráno jsem si zcela nesystémově koupil Týden, který jindy opravdu neodebírám, protože je v něm na můj vkus příliš málo materiálů o letadlech nebo méně obvyklých sexuálních praktikách. Měl jsem však podivné tušení, že se mi nákup vyplatí, a aj, vyplatil se.

Konečně se mi totiž stalo, že o mně nějaké celkem respektované periodikum píše, ba co víc, že mě dokonce cituje jako bůhvíjakého experta v oboru, chá chá! Tohle až se dozvědí moji kamarádi, tak se mnou kamarádit přestanou, a až se to dozví moji pedagogové z fakulty, tak se mnou kamarádit začnou.

No, to spíš ne, ale stejně je to dobrý pocit, pouštět takhle do éteru svoje myšlenky. Jen škoda, že se mě nezeptali na něco zásadnějšího, třeba co soudím o kvalitách Messerschmittu Me-262.

No ale dost samochvály/samohany, přistupme k něčemu opravdu důležitému. Tak například dnes odpoledne mě čeká bitva mozků, když se střetnu s právničkou jedné zpěvačky, která nebyla zcela spokojena s kvalitou jednoho článku v pestrém týdeníku. Celou noc jsem trénoval upřený ledový pohled, arogantní úsměv, suché odkašlávání a významné mlčení, a myslím, že už mi to celkem jde. Například řidiče v autobusu maloměsto-Praha jsem dnes výše zmíněnými prostředky neverbální komunikace vystrašil tak, že se po celou cestu bál zapnout si rádio, aby mě neobtěžoval nějakými totalitními hity. Asi, tedy.

A mimochodem, včera jsem dočetl Démony a anděly. Takový slušný průměr s několika nesmysly, řekl bych. Konečně ale vím, co jsou zač lidé z CERNu. No, Petře, dívám se tvým směrem! Proradný ilumináte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Cítím zvláštní píchání

 1. To je zajímavý. Mně to trafikant taky vnutil. Škoda, že tam nedali fotku s upřeným ledovým pohledem…hned by ti ubylo zbytečných schůzek…

 2. Ještě slovo a pošlu ti dopisem trochu antihmoty!

 3. enimen: to byl samozřejmě chyták!
  F.: fotky budou snad příště:-)
  P~O: jo, pošli, mě už pomalu dochází!

 4. "Vezměte si, že člověk, kterého dosud nikdo neznal, je najednou známý v negativní souvislosti," vysvětluje soudkyně Jaroslava Lobotková.

  a mám tě:-)

 5. lojer: tys byl vždy relativně bystrý:-)
  Hans: a oči, nezapomeň na oči:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>