Pár večerních pivek

Nebudeš mít okolo osmý večer žízeň? Tenhle zlověstný vzkaz jsem našel na displayi svého hi-tech mobilu asi v šest odpoledne.
Měl jsem úzkostlivě na paměti, že zítra mi pracovní povinnosti ukládají pohybovat se celý den v blízkosti dětí, které brzo umřou, tak jsem sám sobě slavnostně slíbil, že žízeň sice budu mít, ale prokážu, že tvrdostí a nepoddajností se moje vůle neliší od kosmických materiálů, a po pátém pivu půjdu domů.

Teda fuj, to byl ale ošklivý a asociální vtip. Chtěl jsem napsat v blízkosti dětí, které jsou těžce nemocné. Už češtinářka na gymnáziu mi přidělila nálepku cynik, když se probírala mými slohovkami. Zdá se, že mě odhadla skoro tak dobře, jako chemikářka, která mi během jednoho zkoušení z alkoholů a fenolů udělila visačku váhavý střelec.

Těsně před osmou jsem mohutným kopem rozrazil lítačky našeho saloonu a k číšníkovi vyslal gesto, které si nemohl vyložit jinak, než že chci natočit jednu jedenáctku. Kamarád-pisatel vyzývavé esemesky dřepěl u kamaráda-kuchaře v kuchyni. Vzhledem k tomu, že dlouhými léty věrného navštěvování zmíněného podniku jsem si vysloužil status oblíbeného hosta, mohl jsem si dovolit rovněž do kuchyně zamířit a chvilku tu znaleckým okem sledovat sportovní zprávy na Nově.

Po čase jsme se přece jen přestali povyšovat nad ostatní a vrátili se mezi řadové návštěvníky restaurantu. Co by vás tak mohlo zajímat…hm…no, prostě jsme si dvě hodinky vyprávěli vtipy, zkazky o svých sexuálních dobrodružstvích, zkazky o sexuálních dobrodružstvích našich kamarádů, znovu se vraceli k nejtěžším misím Operace Flashpoint, hovořili o plánech na Silvestra a tak.

Ukázal jsem, že pevnost mého slova si nezadá s pevností damascénské oceli, a po pátém žejdlíku se skutečně zahalil do svého Neo-kabátu, jehož nošením jsem v našem maloměstě v předchozích dnech vyvolal malou sociální bouři, a tmou odkráčel k domovu. Kamarád bohužel trapně selhal, a ač i on měl na zítřek naplánovaný pobyt u svého zaměstnavatele, rozhodl si, že si dá ještě aspoň dvě piva a pak že se uvidí. Nedávám mu velké šance.

Nic naplat, už bych měl zalehnout a nechat si zdát nějaký pěkný sen, v němž budou kromě mě vystupovat Salma Hayek, Keira Knightley, Paula Wild a Horst Siegl. Zítra mě čekají ty děti, tak ať nemám pod očima větší kruhy než normálně. Dobrou noc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>