Zmar je nezmar!

Dobrý den, jmenuji se Kapitán Morgan a budu u vás bydlet.Včerejšek byl takový obyčejný, zachtělo se mi jej udělat pestřejším. Koupil jsem si tedy krásnou bílo-bledě modrou košili a (milovníci vysokých literatur prominou) třetí díl tetralogie Divocí a zlí od Jiřího Kulhánka. S obojím jsem zatím navýsost spokojen.

Podivným řízením náhod jsem se večer ocitl v hospodě se všemi spolubydlícími a enimenem a partiovkou. A taky s neodbytným číšníkem, který měl obzvlášť vynikající postřeh a rychlou ruku a na náš stůl stavěl neustále nové a nové sklenice různých náplní.

Jelikož jsem se nedávno zahlédl nahatý v zrcadle, rozhodl jsem se, že opět uzrál čas na nějaké to zamyšlení se nad svou životosprávou. V důsledku toho jsem včera v hospodě seděl nalačno, a snad tím lze vysvětlit trestuhodnou pravdu, že po celkem stopovém množství alkoholu (jmenovitě šest desítek a dva pirátští kapitáni) jsem se cítil poněkud ovíněn.

Ba co hůř, i dnes ráno se z vnitřku mé hlavy ozývaly divné zvuky, nebo mi to tak aspoň připadalo. A aby toho nebylo málo, v noci mě pronásledovaly sny podivného obsahu. Konkrétně jsem viděl sám sebe, kterak se zděšeně probouzím z jakýchsi mrákot a omámeně zjišťuji, že jsem nahý a někdo mi zcela vyholil intimní partie. Ještě že jsem při hodinách psychologie nedával pozor, takže se nemůžu strachovat, co to o mně vypovídá.

„Dám si ten mexický krůtí steak s těstovinami,“ řekl jsem před chvílí číšnici. „Je mi samozřejmě jasný, že si tou omáčkou pokecám košili,“ hovořil jsem posléze směrem k jednomu z poddaných, který mi byl spolustolovníkem. On se usmál, já nabral těstoviny na vidličku, ony spadly do omáčky a ta mi vystříkla na košili. O magnetické přitažlivosti tmavých omáček a světlých oděvů bych mohl napsat knihu, kdyby měl nějaký vydavatel zájem.

Poslední asi dvě hodiny mi v hlavě zní píseň, u níž si nemohu vzpomenout na slova ani zpěváka. Takové „tummmtutatuutaaa,“ jestli vám to není povědomé.

Ocenil bych, kdyby mi od vás začaly chodit nějaké krásné vzkazy!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

25 thoughts on “Zmar je nezmar!

 1. Skutečně se to asi nezdá, ale máme mnoho společného. Vždy když jdu do závodky na špagety a mám bílý oděv, po odchodu ze závodky mám bezva batiku.
  A dále: J.Kulhánek mne uchvátil sice pouze svou prvotinou, ale zato asi nejsilněji, hned po Jatkách Lee Childa.

  "Mozek doktora Papouška se rozstříkl jak surrealistická lilie …"

 2. Eleska: ááá, Lee Child! Jatka jsou vpravdě dechberoucí, jeho další knížky už mají kvalitu střídavou, ale kromě Veder jsem je četl snad všechny…nádhera!

 3. no a já se bál, že kromě mě to nikdo nečte! tak jen doufám, že souhlasíte s mým tvrzením, že Childovy knížky v ichformě jsou lepší než ty v erformě…

 4. To jsem byla asi já…ten 4.odstavec. K narozeninám jsem si pořídila zbrusu nový vysoce funkční Braun Silk Epilator. Je pravděpodobné,že to má nějakou souvislost… :o )

 5. F.: aha, tak si ho hlavně prosím neber s sebou do Rakous:-)
  P~O: jako ty, já, nebo spousta dalších:-)

 6. Heidi Klum tvrdí, že to není potřeba. Tak jí budu věřit… ;o)

 7. zásadně a pouze v reacherforme, ta je nejlepčí… a musím říct, že za čtení tohle se ani nestydím!

 8. smilla: proč se stydět za brutální naturalismus? to bych se mohl stydět, že jsem kdysi četl slabikář!

 9. lobo, jak se něčím takovým (slovo na s) vůbec můžeš chlubit? ;)

 10. smilla: jsem ve své podstatě zvrácený:-)
  asTMA, MB: už vidím ty ilustrace!

 11. spíš bych se přimlouval za Petra Urbana…nebo Honzu Vyčítala…nebo Michala Hrdého, kdyby tento už nebyl zesnulým:-)

 12. Jen pro info, dear Lobo,

  Od Childa mám vše a čekám na další: BB Art – litopad 05 – One shot/Výstřel.

 13. Eleska: to je super, Vedra bych si možná někdy nestydatě půjčil:-)

 14. Nó problémo,

  tož přijeď do Kárslbádu, nebo si naplánuju služebku do tvého townu.
  Pošli detajly na můj bložík.

 15. Kárlsbád, to je otřesná dálka:-))) ale uvidíme!

 16. jak spravne rika p~o, v ich forme ziji jen ztroskotanci :)
  a lobo, muzes mi, prosim, vysvetlit, jak se chces ovinit pivem a koralkou? bud pijes nejaky divny pivo, nebo je c.m. prevlecenej cognac a nebo … bojim se na to jen pomyslet … normalne kecas a byls prachsproste nalitej ;) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>