Udělám si klidný večer

Cesta do pekla je dlážděna podobně špatnými předsevzetími.

Oslava s bývalými kolegy, na kterou jsem se včera chystal, leproticky odpadla. Po práci jsem si tedy udělal nějaké nákupy, ale co potom? Když přijdu na byt takhle brzo, hned mě spolubydlící vytáhnou do hospody, a té bylo v posledních dnech celkem dost, v kině nic nedávají, co já si počnu, mumlal jsem si, zatímco jsem pěšmo vytvářel trajektorii Václavák-Vršovice a kochal se detaily okolních chodkyň.

V okolí Míráku jsem prozřel, a protože sluníčko ještě hřálo dostatečně a volných laviček se nabízela přehršel, usadil jsem se na jednu z nich a strávil pěknou hodinku sebevzděláváním se hodnotnou knihou. Fakt, že na protější lavičce seděl mladík upnutého růžového trička, odbarvených vlasů, divného časopisu a něžné tváře a celou dobu mě upřeně sledoval, mě zneklidňoval jen lehce. Ale třeba mu křivdím, co já vím, růžová trička údajně už mohou nosit všichni.

Když světelné podmínky začaly dosahovat neuspokojivého počtu kandel, připravil jsem se na nejhorší a došel do bytu. A vida, většina spolubydlících nikde, jen František polehává na posteli a zadumaně studuje strop. Moje dobré a horší já se střetla.

- Franto, když otevřu flašku vína, dáš si?
- No že váháš!

Chardonnay je poslední věcí, která mi zbyla po Té Tajemné, a je opravdu vynikající. Ještě než stíháme dopít, zjeví se v chodbě kamarád-právník a jeho Evička, kteří byli na romantické večeři. Bratrsky se s nimi o víno dělíme. A najednou je zřejmé, že zase nastává jeden z těch večerů, kdy budeme zkoumat dávno zapomenutý obsah lednice a přemítat, co má ještě smysl ochutnat.

Decentně nacházíme nějaké bublinky a František se poté doráží ještě dvěma a půl deckami rumu. Vyprávíme zkazky o lidech, které většinou zná jen vypravěč a posluchači tápou, ale stejně se smějí. A najednou je skoro půlnoc, a protože Evička je líná a odmítá nám skočit s PETkou pro pivo do hospody naproti, balíme to a uléháme.

Takže to nakonec celkem klidný večer byl, to ne že ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Udělám si klidný večer

  1. František? Kdo to je, u všech rohatých?

  2. mb: nevíš kdo je franta? vůbec nečteš pozorně! styď se!

  3. jo, MB, máš ale opravdu pořádnou důtku! celou dobu se tváří jako fanynka, a pak nic neví…

  4. ja vím kdo je franta! včera mi rozbil záchod

  5. řehoř: no, náš Franta je trochu od rány, ale tohle by neudělal:-)

  6. s tou ruzovou je to jinak …muzete mit tricko jakekoliv barvy, zvolite-li si cernou ;)

  7. To musel být nějaký ztroskotanec, růžová se nosila loni!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>