See: The problem is I speak to suburban kids

A tím pádem se stávám špatným vzorem
Kdo je autorem verše z dnešního nadpisu? Inu, méně přísně vzato, dnes jsem to já, ale většinou bývá jako autor označován Eminem. Mimochodem, tenhle blonďatý rapper už delší dobu pobývá v Praze a celkem často je k vidění na chodbách Carrefouru, an pilotuje takovou tu pojízdnou myčku podlah. Věřte nevěřte, je to on. Ale pšt!

Když jsme u toho Carrefouru, většina mých včerejších zážitků se váže k němu. Tak například v celém obřím obchoďáku nebyla včera k dostání jediná vychlazená litrovka lightky. Počasí zase jednou zvítězilo nad zásobováním a regály byly prázdné jako moje oči okolo půl třetí ráno.

Šel jsem najisto, k pultu, kde se prodává rychlé občerstvení. Už jsem dlouho neobědval grilované kuře a bylo nutno s tím něco udělat. Vážně nechápu, proč se polovzdělané pracovní síly vždycky tak diví. „Vážně ho chcete celé? Tady? Fakt celé? Bez přílohy? Opravdu?“

Co je sakra lepšího než se v klidném a pozvolném tempu poprat s mrtvým kurem, na celé čáře nad ním zvítězit a ohlodanou kostřičku nasypat do koše? Ten pocit si žádnou přílohou kazit nenechám! Jen mě mrzí, že už nepracuji s partiovkou, neb ten mi byl v zdolávání celých kuřat vynikajícím soupeřem.

Opřel jsem se o stolek, léty nabytým grifem zbavil kuře kostí a začal s postupnou likvidací jeho měkkých tkání. „Promiňte, můžu?“ vyrušil mě ze žvýkání distingovaný mladík, který si nesl plastový talíř gulášovky a plastový talíř halušek. Pochopil jsem, že žádá o svolení poobědvat v mé společnosti, a velkomyslně jsem mu je udělil. Popřál mi dobrou chuť a pustil se do toho.

Po očku jsem jej sledoval, zdál se být nesvůj. Ono lidé v drahých účesech a draze vypadajících šatech většinou v bufetech neobědvají. Mladík nervózně zamíchal gulášovkou a opatrně usrkl. Pak talíř odsunul a pozřel dvě nebo tři sousta halušek. „Bože, to je hrozný,“ podíval se mým směrem. „Chtěl jsem vyzkoušet, jaký tu maj jídlo, ale?“ nedořekl a dál přežvykoval. Pak odsunul i halušky a znovu zalovil v gulášovce. Na lžíci mu zůstalo něco, co vypadalo jako slupka z buřta. „Ne, tohle já žrát nebudu. Je dobrý aspoň to vaše kuře?“ vyzvídal, zatímco obsah svých talířů přemisťoval do koše.

Já kývl, on ještě jednou nevěřícně potřásl hlavou a švihlou chůzí zmizel kdesi mezi regály.

Srážka s proletariátem může být krutá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “See: The problem is I speak to suburban kids

 1. Nad vzpomínkou na společně spořádané kury jsem skoro zaslzel, ale silly walk mě z toho dostala. Good job, boy:)

 2. Líbí se mi tvůj přístup k jídlu a sám se rovněž snažím ho praktikovat; na nedostatek přílohy ještě nikdy nikdo neumřel!

 3. partiovka: ještě o mně řekni, že jsem moudrý klaun, a zaniju tě:-))
  Fiksu: přesně. přílohy jsou překonaná záležitost!

 4. ty a pan jan werich. kde se jen to pravé člověčenství ve vám podobných bere?

 5. tak hanebný podraz jsem tušil! ještě že vím, že se ti nedá věřit!

 6. srazku s proletariatem si obcas ordinuju programove v bufaci na budejovicke. takovou drstkovou a ovarek jako tam nedelaji nikde na svete … pekne na stojaka u nerez pultiku. mlask!

 7. anjin: na tom není nic špatného, dokud mi nezavřeli jeden oblíbený bufet, také jsem často obědval výtečný hermelínový salát a tři rohlíky:-))

 8. … rád se dívám na Opatově do bufíku v osm ráno,jak tam tatíci s kufírkem a bílou košilí skrz kterou prosvítá béžové tílko, snídají vlašák,uzený bůček a gulášovou polivku …

 9. dalimil: tílka, to je mor! to bych opravdu zakázal:-)

 10. Včera jsem provedl totéž v hanácké metropoli… také se pseudoservírka divila, také jsem si užil triumfálního pocitu dominantního jedince nad studem zrudlým kurem… jen ten sparingpartner mi chyběl:-)

 11. ja vcera nechal zabasnout nejakyho negra, co po mne chtel dojidat nedojedeny bigmac…! co si ta luza dneska nedovoli?!

 12. Ondřej: gratuluji k takovému vítězství!
  tommaser: no sláva, a já se bál, že tě v Americe nějak zkazili!

 13. jestli programově vyhledáváš mrtvá kuřata a srážky s proletariátem, doporučuji vietnamské občerstvení na tržišti Na Knížecí – tam se schází nejtvrdší jádro proletariátu. Jediná ohlodaná kost nepřijde nazmar!

 14. sistr: to snad musím říct pověstné Nein, danke…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>