Zatím nejlepší večer tohoto týdne

Díky za ty dary!Se srdcem lehkým a hlavou vyprázdněnou jsem včera večer opustil pracoviště a vydal se ku Filozofické fakultě. Na schodech velebné budovy jsem se usadil, z příručního zavazadla vyndal tajemnou knihu v černých deskách a věnoval se ději mezi ledovými krami.

Po pár minutách se již tak jasné nebe náhle rozjasnilo, a já spatřil luznou krasavici, kráčející mým směrem, volající moje jméno a mávající pivním džbánkem. Inu ano, byla to Mek Bílová. Na trávníku u Rudolfina jsme potkali mně dosud neznámého Paželva, pasoucího želvy a chystajícího se na piknik s přáteli, piknik, jehož součástí jsme měli být i my.

Co vám budu povídat, sešlo se tam lidí asi devět čtyř různých národností, střídavě jsme popíjeli vynikající víno, pojídali exkluzivní salát, vyprávěli historky a znovu popíjeli, tentokráte vynikající pivo. Kolem nás líně kroužily želvy, převalovala se Vltava a mihotal se čas, Mek Bílová mi konečně předala výhru z naší sázky, černoetiketového Jendu Chodce, Paželv vyprávěl, jak se žije v bytě, kde bydlel Jaroslav Ježek a jak se hraje na Ježkovo piano, zkrátka všechno bylo v nejlepším pořádku.

Když se společnost rozdělila, zamířil jsem s Mek Bílovou do společnosti minimálně stejně milé. Byl jsem představen jejímu Láfovi („Čekal jsem, že budeš vypadat jinak, představoval jsem si tě jako intelektuála,“ řekl mi na uvítanou, ale jinak mi připadal jako všech stránkách sympatický chlapík), u Újezdu jsme se zcela plánovaně setkali s Tou Neznámou, já všechny zavedl do hospody, časem přišel i už dávno neblogující lojer, a věci se zase daly do pohybu.

A tak jsem vyprávěl, jak se věci mají v pestrém týdeníku, s úsměvem poslouchal, co vyváděl gotcha na ultraparníku a po něm, jak je důležité vypadat, že vlastníte notebook a mnoho, přemnoho dalších věcí. Před půlnocí jsme zasedání rozpustili, poškádlili číšníka několika dobře míněnými vtipy a rozešli se v dobrém.

Jak říkám, úžasný večer. I když přiznávám, že jsem do bytu dorazil poněkud zadumán, Přeci jen – trávit večer ve společnosti a) své bývalé lásky a b) nedostižného vzoru pro hledaný ideál ženy, to na psychice člověka mého typu nechá stopy.

Prostě, ach jo, hergot kurva.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Zatím nejlepší večer tohoto týdne

  1. Cožpak takhle nevypadá intelektuál?!? Sakra, zřejmě jsem žil v bludu.:-)

  2. jakpak asi dorazil domů onen poškádlený číšník :-)

  3. goča: inu ano, úplně se mi vybavovaly některé dřívější scény:-)
    dalimil: to nevím, možná má pravdu amok…
    Paželv: špatně, luzná krasavice je jen jedna:-)

  4. to je samozřejmě možné, ostatně když jsem si ho na chvilku půjčil, hned mě lidé na ulici zdravili!

  5. Mě zase lidí zdravili onehdá, když jsem na rameni nesl sud piva. Moc platné jim to však nebylo, neboť byl všecek prázný. Pod plným bych se ulomil.

  6. Hans: takový silák jako ty a neunesl by plný soudek? ty mě překvapuješ:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>