Ještě mojito pro pána?

No, tak, ksakru, nechtěl jsem, ale co nadělám!

Popravdě řečeno, lifestyle, který jsem přijal za svůj včera večer, byl krutým výsměchem všem těm miliardám hladovějících a podvyživených. Jsou jich už miliardy, ne?

Na večírek pro nejvýše postavené zaměstnance a nejoblíbenější inzertní klienty se mi moc nechtělo. Dobře jsem tušil, jak to dopadne. Nebudu skoro nikoho znát, prohodím pár zdvořilostních frází a budu se nebavit. Pak si dám něco dobrého a půjdu domů.

A vida, zase se jednou ukázalo, že Nostradamus by vedle mě působil jako bohapustý břídil. Do luxusní restaurace nedaleko Strahovského kláštera jsem dorazil, mezi přítomnými jsem skoro nikoho neznal, tak jsem si s několika lidmi vyměnil pár zdvořilostních frází a sladkých úsměvů, nechal si na žízeň natočit jedno pivo a moc se nebavil.

Pak jsem si místo piva nechal namíchat mojito a můj pohled na věc se stal shovívavějším. Přidal jsem ještě pár zdvořilostních frází a pak si řekl, že bude vhodné ochutnat, zda i piňa coladu umí ta rudovlasá barmanka (nemělo by se říkat barwoman? Nebo bargirl?) namíchat tak dobrou. Uměla.

Potom opadla první vlna hladovců u stolů s jídlem, tak jsem si dal první večeři. Špenátové těstoviny, kuřecí závitky ve slanině, uzená šunka a uzený sýr. Dobré. „Vyměním vám prázdnou piňa coladu za plné mojito?“ vyzvídala na mně kyprá číšnice a já po chvilce sebezpytování kývl. Máta a led mě znovu vyhladověly, takže jsem si dal druhou večeři. Kuřecí závitky ve slanině, jehněčí kotletu, šunku a opečenou bagetu. Dobré, ale už jsem trochu funěl. „Ještě mojito pro pána?“ vnucoval se mile vypadající číšník a já jen unaveně kývl. A vida, máta znovu zapůsobila, žaludek se uvolnil a já si mohl dát večeři číslo tři. Tentokrát už jen kuřecí závitky ve slanině a trochu těstovin. A jedno pivko na závěr, ať se líp tráví, říkal jsem si.

A pak už jsem se jen svalil z kopce podél Hradu a cítil blízkost smrti. Na Malostranském náměstí mi volal Jenda. „Čus brácha. Nezajdem někam na večeři?“ Nepozvracel jsem se jenom proto, že mi to v blízkosti chrámu sv. Mikuláše přišlo nevhodné. Ale na večeři s Jendou jsem šel, byť jedl jen on a já ucucával lightku.

Inu, sice jsem za včerejšek přibral asi osm kilo, ale už se zase cítím výborně!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Ještě mojito pro pána?

 1. to naopak já mám olympijskou váhu – 68 kg, podíl tuku tak 4%…

 2. enimen: tak to jsem tě měl vzít včera s sebou!

 3. my si s partiovkou zahřívali pecku v sauně:-))

 4. jestli ta barmanka byla zároveň ženská varianta nějakého solidního borce, tak by to mohla být Barborka.

 5. enimen: já to o vás tušil dávno:-)
  adbar: solidní byla, to jo!
  partiovka: no jasně. na dukání jsme přešli okamžitě.

 6. ale to je omyl !!!
  Zvracení v okolí chrámu sv.Mikuláše je velmi,velmi žádoucí.A to kvůli překyselení okolí vstupních dveří,které jsou silně ph pozitivní vlivem bledé až vápené pokožky vstupujících kajícníků…

 7. dalimil: myslíš? tak já to tam tedy příště zebleju!

 8. enimen zdá se býti čtyřprocentní v každém směru:)
  Lobo: hezký smutný příběh. jestli budou někdy točit Velkou žranici dvě, už je tu jeden skvostný námět

 9. http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A050625_132001_krimi_ton

  25.06.2005 13:19 – Členové motorkářského gangu Pekelní andělé se rozhodli nevyrazit na české silnice. Kvůli opakovaným přísným policejním kontrolám se rozhodli zůstat v areálu pražského koupaliště Džbán, kam se sjela asi tisícovka motorkářů. Hells Angels tak své stroje nepředvedou během spanilé jízdy.

  "Nikam se nechystáme, na jízdu po Praze nepojedeme. Zůstaneme v kempu, kde bude pokračovat soukromá party," řekl ráno neoficiální mluvčí srazu, který si říká Lobo a je členem Hells Angels Bohemia. Do areálu nemá veřejnost ani novináři přístup

 10. sistr: a kdo bude hrát tu paní učitelku?
  tommaser: takového mezcal červíka? tak to ne!
  Karl: nevím, asi nějaké citoslovce závisti…ale sytý hladovému nevěří!
  guha: sakra!

 11. guha,lobo: Lobo a novináři nemají přístup? Tak to opravdu sakra! :o )

 12. Nepřítel přímo v řadách – a jako mlufčí! :o )) Bodejť by novináři měli přístup, přece si tam lobo nepustí koňkurenci, ne? :o )) (Ehm, nemám vypálit satisfakce hned dvě?? Připadám si tak PEKELNĚ drze! :o )))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>