V sedmém nebi

Pod rakouským nebem

Dnes ráno mě ze sladkého sna vytrhl vrtulník. Přistával na hřišti pod našimi okny. Bylo přesně 7:58. Srazily se ve mně dva protichůdné pocity. Jednak jsem měl radost, že si zblízka prohlédnu vrtulník, a jednak jsem se zlobil, že mě probudil dvě minuty před tím, než jsem hodlal vstávat. Nicméně rámus byl čím dál silnější, tak jsem vyskočil na balkón, a zjistil, že vrtulník se nekoná. To jen město nakoupilo údržbářům nové sekačky. Ne jen tak nějaké strunové kosy, ale pořádná samohybná monstra. Hm.

Ale co. Mám za sebou úžasný víkend. V pátek před půlnocí jsem se nasoukal na minisedačku zájezdního dvoupatrového autobusu a vyrazil do Rakous, směrem Airpower 05 Zeltweg. Kdo neví, o čem je řeč? Zkrátka jeden z největších, možná že i úplně největší, letecký den v kontinentální Evropě. A aby těch slastí nebylo málo, společnici mi dělala brněnská F., kteroužto jsem s sebou vzal za věrné fanynkovství. To já totiž dokážu ocenit.

Ve čtyři ráno jsem si na pumpě koupil první pivo, v šest na další pumpě další, a v sedm jsme už byli na místě. A já, obávám se, jsem přestal být tím kultivovaným společníkem, jímž jindy bývám. Nejdřív jsem se zakoukal do příslušnice rakouských ozbrojených sil, která střežila vchod na letiště. Představte si náááádhernou blondýnku s těma nejmodřejšíma očima, jaké jste kdy viděli, decentní rtěnkou, khaki uniformou a ostře nabitým samopalem. Taky byste se zakoukali. A já s ní dokonce i společensky pokonverzoval, ale pak se mě zmocnily síly mnohem ďábelštější než ženská krása.

„Čtyři motory, vysoká SOP, to musí být Hercules!“ táhl jsem F. k obřímu letadalu. „A támhle, no to snad ne, to je KC-130!“ volal jsem nadšeně a pobíhal od stroje ke stroji, nutil jsem F., aby mě u nich fotila, a prožíval intenzivní pocit blaha. Těch letadel tam bylo několik stovek, to jen tak pro úplnost.

A pak začal vlastní letový program, my si lehli do trávy a nechali tryskové motory, ať nám svým řevem obracejí vnitřnosti naruby. Co může být romantičtějšího?

Cože, že byste rádi slyšeli, co je tajemná F. vlastně zač? Inu, jako většina mých fanynek je oslnivě krásná, milá a po všech stránkách sympatická. Když slunce nemilosrdně připalovalo, starostlivě mě natírala ochrannou emulzí, když jsem pocítil žízeň, ochotně mi doběhla pro pivo, a ani mi nedávala za vinu, když se ve tři odpoledne spustila průtrž mračen a já opravdu zalitoval, že můj Zelt je weg (ty lingvistické vtípky!). Ba co víc, aby mi nebyla v promáčených šatech zima, nyvě se ke mně tiskla a zahřívala mé tělo svým, taková je to oddaná fanynka.

Ale aby to nevypadalo, že jsem situace nějak ošemetně zneužíval, tak přiznávám, že i já jsem se k ní choval celkem krásně, ochraňoval její pokožku a odháněl její žízeň, zkrátka s těmi letadly všude kolem nás to byla taková až pohádková idyla.

Kdyby někdo chtěl, abych mu popsal ideální víkend, tak bych mu (až na tu torturu v autobuse) zopakoval to, co jsem psal tady. Jsem dojat, přátelé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “V sedmém nebi

 1. …..a první den s novým pivem na maloměstě si necháš ujít….snad to brzy dohoníš…moc pěkný večer to byl….

 2. Nááádherná blondýnka s náááádherným úsměvem. Mně se taky moc líbila. Ale co mi na to lobo řekl, to tady nemůžu ventilovat…

 3. jamon: dohoním, neboj se ničeho:-)
  partiovka: fotky čeho? nebo koho?
  F.: já na to něco řekl? už si nevzpomínám… :-)

 4. F.: a kdy? a kde? já si pamatuju jen velké zelené letadlo:-)

 5. Myslíš toho Hercula? No, já nevím, jestli není trochu ostudné, aby si odborník tvého formátu vypomáhal takovými veskrze laickými popisky… :o )

 6. chcu foto f + letadylko a lobo + letadylko. danke

 7. siska: no, uvidíme, co se s tou prosbou dá dělat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>