Chci bydlet sám!

Dnes mě posedla (a)sociální fobie

Bylo asi půl třetí ráno. Ve snu jsem se právě zaobíral něčími kalhotkami nebo podprsenkou nebo pletenou čelenkou nebo co já vím čím, když mě brutálně probudil supersonický třesk.

(To máte tak. Když letadlo letí nadzvukovou rychlostí, zvukové vlny ho nemůžou předběhnout, tak se za ním nashromáždí v jakémsi kuželu. A když se pak všechen ten nashromážděný zvuk uvolní najednou, vy uslyšíte fakt velkou ránu. To je velmi laické vysvětlení supersonického třesku, ostatně sám to taky moc nechápu.)

Ale zpět. Probudil mě supersonický třesk. „To je divný, že by nechali lítat Gripeny nadzukově, takhle nad městem a ještě v tuhle hodinu,“ pomyslel jsem si. Přísahám. Z toho můžete vydedukovat o mojí psychice leccos. Otevřel jsem oči, zamžoural do polotmy a snažil se zjistit něco bližšího o tom nečekaném leteckém dni. A náhle přišel supersonický třesk číslo dvě a tři a já seznal, že jeho epicentrum je v koupelně.

Kdepak Gripeny, kamarád-právník měl jeden ze svých značně nestandardních záchvatů kašle. Decibely opravdu nešetřil. Byl jsem rozmrzelý. Pochopte, mám kamaráda-právníka rád jako vlastního, je to jeden z mých nejmilejších kamarádů a po všech stránkách úžasný člověk, a já moc dobře vím, že za to svoje astma nemůže. Dokonce je mi ho občas líto, když vidím, jak se láduje kvanty pilulek a stříká si do krku všemožné spreje a stejně mu to nepomáhá. Ale když mě pravidelně budí uprostřed noci a pak ještě k ránu, jelikož vstává o hodinu a půl dřív než já a vždycky, vždycky kašle aspoň pět minut v kuse, mám chuť ho nějakým opravdu bolestivým způsobem zabít.

Taky mi pomalu začíná vadit, jak neuvěřitelný bordel okolo sebe kamarád-právník a jeho Evička produkují. Já jsem ten poslední, kdo by chtěl žít v čistotě (ať už si to vysvětlíte jakkoliv), ale tohle už tak trochu přesahuje všechny meze. Evička svému milému vyvařuje, to je v pořádku, ale nádobí nemyje a koš nevynáší ani jeden z nich. To není v pořádku. A když se mi v noci stane, že potmě tápu směrem k záchodu a šlápnu do talíře se zbytky těstovin a kečupu, bývám velmi mrzutý.

To zbylí dva spolubydlící, František a Jenda, jsou v pořádku. Nevaří si nic než čaj, odpad takřka neprodukují, ráno nekašlou a večer nesouloží.

Ale klid, lobo. Za dva roky by na tebe teta měla přepsat svůj 2+1 na Žižkově. A tam už si nikoho nepustíš, leda tak Jendu nebo občas nějakou prosluňovačku. Bude veseleji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Chci bydlet sám!

 1. jako bys psal o revolucionářském hnízdě! musí být v každém bytě vždycky alespoň jeden spolubydlící-astmatik či kuřák-ranní rozkašlávač?

 2. MB: zkrátka neštěstí nechodí po horách, ale po nás!

 3. preco si myslis, ze samostatne byvanie ti pomoze? :-) ja byvam sam a tiez ma budi ranne kaslanie a v noci narazam na taniere so zvyskami kecupu na ceste do kupelne :-)

 4. Já se teda smějuprotože já sice bydlim s rodičema, ale babička produkuje každé ráno po výlezu z postele následující: šourá se pobytě, vzdychá, heká a pronáší zastřeným hlasem každých 5vteřin áááách jo, ááááách jo, jojoooooo, áááách jo…
  To je hodně na bednu!

 5. AIF: tak s tebou je to hodně zlé:-))
  Happy: no vždyť říkám, je třeba bydlet sám!

 6. Docela hezký způsob, jak upozornit kamaráda na jeho lehké nedostatky a vyhnout se přitom nepříjemnému rozhovoru :o )
  Ale myslím,že sám nemáš co mluvit, když si chceš do bytu pouštět posluhovačku…

 7. …aha…pardon…špatně přečteno…to je ovšem jiná! ;o)

 8. F.: jenže kamarád-právník můj blog nezná a nečte:-)) já mu to říkám otevřeně, že mě sere, ale on je taková šťastná povaha, že si z toho nic nedělá:-)
  a ano, posluhovačka a prosluňovačka jsou dvě úplně jiné funkce, byť je může klidně zastávat tatáž osoba:-)

 9. No já nevím. Já si posluhovačku představuju jako pani po přechodu (a nemyslím teď zebru)…no ale proti gustu… :o )

 10. F: heheee, ja taky cetla posluhovacku a vubec me to u loba neprekvapilo, nijak jsem se nad tim nepozastavila :) a pak kroutim hlavou nad tvym komentarem, chi :o )

 11. F.: paní po zebře mají své kouzlo:-)
  asTMA: no, děkuji, dalo mi práci to vymyslet:-)
  Mulder: to jistě časem bude. až se naučí mýt nádobí a vynášet koš:-)

 12. lobo: Ano, a to kouzlo zní "simsalabim!" :o ))

  Vskutku velmi milé a slunečné. :o ) Jen – aby to zarytí nepřátelé přece jen nevztahovali k tomu poklízení – proslunit znamená též odházet dostatek brajglu, aby se špinavými okny do místnosti vedral alespoň jediný sluneční paprsek. :o )) Z takového pohledu by pak pozice prosluňovačky znamenala pěknou fušku!

 13. A vůbec…těstoviny s kečupem? Psche. Tomu já neříkám vyvařování. Takže jakápak dobrá hospodyňka… :o )

 14. asTMA: přeci jen jsem měl na mysli proslunění jiného charakteru:-)
  F.: no však! kdybych v noci šlapal do talířů se špagetami con pollo, byl bych o hodně méně mrzutý! :-)

 15. lobo: No jó, mně to nepovídej, já o Tobě mám jen to nejlepší, ale znáš nepřátele! :o )

 16. Pak můžeš klidně spát! (Tedy, když kolega asTMAtik zrovna nekašle…) :o )

 17. Jestli chceš bydlet sám, koukni se sem: http://www.hyperreality.cz/ :)
  Fakt! Většina lidí hledá bydlení na beyrealitky, takže tady zůstávají na ocet skvělé byty :D Já jsem takhle jeden našla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>