Nemastný neslaný

Víkend na zážitkové dietěJá ten článek o letních chřipkách neměl číst. Teď to mám. Od pátečního rána mám slabou, leč ne moc příjemnou zvýšenou teplotu, pro slzy nevidím na okolní svět a kapesníky plním s přímo údernickým elánem.

Páteční večer jsem strávil pracovně, ale aspoň jsem neměl nutkání vyrážet někam za dalším zhoršením zdravotního stavu. V sobotu večer už ale žízeň sílila a předsevzetí slábla. Jenže kam a s kým?

Kamarád-sklář trhá jahody ve Skotsku, odkud posílá zoufalé smsky, kterak je obklopen mladými a krásnými spolupracovnicemi, a nic z toho, protože je pod neustálým bedlivým dohledem své lepší polovičky. Jenda si odjel s partou kamarádů do Chorvatska a posílá nadšené smsky, cituji „Denně na sračky, kund jak svině a máme se super.“ A kamarád-právník byl na jakési kalbě v Táboře, odkud neposlal nic.

Naštěstí se mě ujal enimen a dali jsme si tři pivka na chuť na nové zahrádce s Jamonovým pivem. Luxus, říkám vám. V neděli jsem se šel uzdravit skládáním dřeva a česáním třešní, což mě nenaplnilo. A pak znovu: kam a s kým?

Takže nakonec jsem se rozhlédl kol sebe, a nihoko jiného nevida, vytáhl jsem na tři zdravotní tatínka. Ostatně proč ne. Sice je to už břichatý fotřík, ale svého času jistě býval podobný sekáč jako já:-) A tak jsme na malé zahrádce s pouští, namalovanou na vratech a vínem, plazícím se po vedlejší zdi, strávili celkem příjemnou klábosivou hodinku.

Jen jsem se musel v duchu smát, když se tatínek zadíval do dálky, jakože ho to vlastně vůbec nezajímá, a otázal se, jak že to teď mám se svými láskami a neláskami, protože oni s mámou nic nevědí, znali jen Tu Neznámou a tu od září neviděli, tak jak to vlastně všechno je?

Ale to se mohli přece zeptat hned:-) V několika stručných větách jsem načrtl pravdu o nedávných seznámeních a rozchodech, ba i doušku o slibné budoucnosti po boku F. jsem přidal, protože (a to asi ještě nevíte), v tomto ohledu to opravdu velmi slibně vypadá…a tatínek se rázem upokojil, položil ještě několik doplňujících otázek a pak zase přešel k méně závažným tématům.

A když jsem šel dnes ráno na autobus do hlavního města, viděl jsem, jak do dvou hospod přivážejí nové sudy. Krása.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

25 thoughts on “Nemastný neslaný

  1. To mi zase něco uteklo, já myslel, že máš vážnou známost se Stellou. Ne?

  2. ale jó, to já to jen hraju na dvě strany:-))) ale enimen má samozřejmě pravdu…

  3. A co já??? To bylo sladkých slovíček o věčném máji … a teď zapření!

  4. Lobo, lobo, zadanost je charakterový rys, který fanynky u svých idolů nevidí rády!

  5. asTMA: zrovna ty máš v tomhle ohledu co říkat:-)

  6. lobo: Chich, právě proto cituji téměř doslova. ;o))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>