Sváteční slovo

Hledáme trhliny v časoprostoru pomocí krabice ananasového džusu

Kdy jindy by člověk měl povolit uzdu svému lifestylu než o svátcích, že? Třeba já jsem se rozhodl, že ty dva volné dny strávím zcela alkoholu prost. A až na pondělní večer se mi to daří krásně, ty dvě piva k obědu samozřejmě nepočítám. A toho včerejšího panáčka Johnnnie Walker Black Label taky ne. Mimochodem, dvanáctiletá skotská chutná tak, že si dokážu představit, že někteří lidé by kvůli takovému požitku dokázali zabíjet. A co bude dnes večer, také nevím. Ale jinak, jak říkám, jsem se ethanolovými nástrahami proslalomoval krásně. I na ten ananasový džus došlo.

Znovu jsem přivolal léto. U své dvorní kadeřnice jsem zkoumavě prohlédl ostří mašinky trojky, znalecky prohlédl její břity proti světlu, pak jsem pokývl, z úst vylovil žvýkačku, z kapsy zažloutlou fotografii, nalepil ji žvýkačkou na rám zrcadla a pravil: Takhle! A schnell, schnell!

Kadeřnice se zadívala na fotku, kde byl od sazí umazaný, ale usmívající se vylepaný mladík v uniformě wehrmachtu, opírající se o ohořelou ceduli s nápisem Lidice, a nervózně nasucho polkla. Myslíte, že vám bude slušet stejný sestřih, jaký nosil váš dědeček v roce 1942? zeptala se plaše, ale já měl předem jasno. Bude.

A taky že jo. Má hlava opět získala ten správný aerodynamický tvar, díky kterému můžu do hospody chodit až 1.7krát rychleji než příslušníci běžné populace. A to se vyplatí!

Jelikož za běžného pracovního provozu mám na své dětinské záliby pramálo času, prožil jsem dva volné dny opravdu naplno. A teď nemluvím o dalších třech hodinách skládání dřeva u své nemovitosti. Dohrál jsem Il-2 Šturmovika, GTA Vice City a blížím se finále Falloutu 2. Chtěl jsem něco času věnovat i modelařině, ale pracovní stůl je skryt pod koherentní směsí knih, cédéček, důležitých papírů a lahví whisky, a nějak jsem nenašel dostatek sil na přemístění této směsi z bodu A do bodu B.

Dnes v noci se mi zdálo o práci, což mě zarmoutilo. Asi mi opravdu je souzeno být do třiceti let věku milionářem. Co nadělám, snad se s tím nějak poperu.

Mojí opravdovou radostí tak v těchto dnech zůstává jen každodenní série zamilovaných smsek od F., kterážto je však naneštěstí na dovolené a dělí nás zhruba 8500 kilometrů poctivé zeminy. Takže mi zbývá už jen radost číslo dvě, a sice mix Červeného trpaslíka a Black Label.

Smrt Janu Husovi!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Sváteční slovo

 1. Zkusíme slovní úlohu:
  Lobo přemístňuje barel whisky z místa A do místa B, vzdáleného 15 km. Prázdný barel váží 10 kg, je v něm celkem 100 l whisky, s hustotou 1022 kg/kubik. Lobo jde pseudorychlostí 1 kilometr za hodinu se stokilovou zátěží. S poloviční zátěží půjde dvakrát rychleji a se čtvrtinovou čtyřikrát rychleji. Lobo má 5 litrů krve, při 5 promilích jde poloviční rychlostí, při 8 promilích deset hodin vyspává opici. Za jak dlouho donese barel do místa B a kolik zbyde whisky?

 2. Ještě musím dodat, že Lobo pije rychlostí 0,5 litru za hodinu, pokud nespí …

 3. Já teda nevím, ale zdá se mi, že Lobo bude mít dobrých šest litrů krve!

 4. to ja som sa tesil, ze konecne vyhram civilizaciu III na obtiaznosti monarch, ale zli Egyptania ma o dve kola predbehli pri vystreleni rakety :-( a nepomohol ani reload a masivny jadrovy utok. Odpoved bola este masivnejsia

 5. Mamed: nevím, vzdávám to! a vůbec, nezapočítals snížený odpor vzduchu!
  P~O: myslíš? možné to je…
  AIF: prostě je to trápení:-)

 6. P~O: No JISTĚ! lobo je plnokrevník, to snad každý pozná! Tak jakýchpak 5l, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>