Čínské lapálie

A asijské piškuntálie vůbecNe, navzdory nadpisu a perexu dnes o Brnu nepadne ani slabika. Ani půl slabiky. Ani grafém!

Na oběd jsem šel s bývalým kolegou Janem. Dodnes dělá v respektovaném deníku, chudák. Jan s sebou přivedl svého čerstvého kolegu, kterým je podivnou shodou náhod můj kamarád Kačena. Člověk, kterého bystří čtenáři znají možná z jedné či dvou mých příhod, spíše však z mnoha příhod popsaných enimenem. Ostatně enimen mu práci v respektovaném deníku dohodil. Svět je nevelký.

Usedli jsme do oblíbené čínské vývařovny. „M14,“ děl Jan, aniž by se podíval do menu. Čínská pinglice, která nás už má přečtené, to samozřejmě očekávala. Než jsem stačil zaútočit se svou objednávkou, zaútočila ona. „Vý si daté M92?“ Zmožen jejím jasnovidectvím jsem přikývl. A zatímco Kačena zmateně blekotal něco o M35 (nováček), Jan vycítil šanci blýsknout se svým neotřelým humorem.

„Ty máš čínskou košili, to bys měl dostat slevu! No že jo, povězte, neměl by dostat slevu,“ dotíral na pinglici a výmluvně ukazoval na mou nejmilejší košili s asijskou kurvičkou.

Jenže jak se ukázalo, Jan trpí frapantní neznalostí odrůd asijských žen. „Tó ne čínska, tó jáponska hólka,“ zašvitořila pinglice po krátkém studiu obrázku na mé pravé bradavce a pod ní a svižně odkráčela do kuchyně.

Čekal jsem, že Kačena mě obveselí nějakým ze svých typických prohlášení, a dlouho nic. „Ta servírka je podle mě úplně tupá,“ hučel si pod vousy uražený Jan. Tu Kačenovi radostně blýsklo v oku: „Zas tak hrozná neni! Mně přijde dobrá! Co kdyby jsme jí, lobo, spolu někdy opíchali?“ zahalekal a bodře mě plácl do zad, až se paní u vedlejšího stolu zakuckala.

To by si slečna musela objednat menu LK10, řekl bych. Lobo a Kačena, deset minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Čínské lapálie

 1. Ugh, menu LK10 by se brzo rozlétlo po internetu s efektem podobným jako exploze továrny na vzduch! Nechutné obrázky!

 2. neeepokud má začerněný zuby je to japonka, pokud ne může to být číňanka nebo korejka

 3. dotazkdyž jste pilní návštěvníci asijských restaurací, tak byste možná mohli vědět, kde jde sehnat levné hadí maso…

 4. zuby opravdu nevím:-)) a hady bohužel už vůbec ne, byť bych taky někdy rád ochutnal. tady na Arbesáku mají tak leda sépie:-)

 5. Mek Bílová: snad není většího kocoura než Ufona, ne?

 6. Mek Bílová: snad není většího kocoura než Ufona, ne?

 7. není zač! a dám si to kuře sedmi tajemných chutí, ano?

 8. Jen jestli si nevymýšlíš, každá pořádná čínská vývařovna nenabízí kuře sedmi chutí, ale kuře sedmi hutí (případně se slatkokyselou omáčkou) …

 9. Mamed: samozřejmě jsem to počeštil, protože vím, že mě navštěvuje spousta ne-zrovna-nadbytečně-bystrých čtenářů, a těm je třeba neztěžovat život:-)

 10. v čínské restauraci ve Skořepce je v anglickém jídelním lístku přeloženo kuře tajemné chuti jako "strange taste chicken". NEKECÁM! Kdo nevěří, ať tam běží!!!

 11. lobo: Za všechny ne-zrovna-nadbytečně-bystré čtenáře Ti děkuji, bez Tvé laskavé péče bychom na těchto stránkách byli ztraceni!

 12. To je velmi chmurné,že zatímco jsem se kochala horskými panoramaty, propásla jsem možnost stát se stotisícím návštěvníkem tvého blogu…

 13. F.: chmurné je, že sám nevím, kdo to byl…nicméně já sám byl 100001., a to je také hezké:-)

 14. Tam už jsem se dlouho nezastavil, ale co si pamatuju, minimálně jedna z číšnic by skutečně zasloužila!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>