Jak se stát darebným bloggerem

Deset snadných kroků k neúspěchu

Původně jsem dnešní písánku chtěl zasvětit sémantické analýze písně Neposlušné tenisky od Lucie Bílé. Nebo, kdyby to nevyšlo, měl jsem v záloze půvabný příběh, jak jsem usnul během ranní masturbace ve sprše. Ale to všechno jsou témata příliš plytká pro tak vznešený čas, jímž úterní téměř poledne nepochybně je.

Je na čase zúročit své už takřka nabyté zkušenosti a předat něco znalostí mladé, dravě nastupující generaci z bloguje.cz. Takže, milí zejména náctiletí, pokud máte touhu založit si vlastní blog a po pár dnech balancovat na vrcholu Toplistu, zde je několik dobře míněných rad:

1) V úplně prvním příspěvku slušně pozdravte, představte se a něco na sebe řekněte. Skoro každý to tak dělá, není to ostuda. Nezapomeňte dodat, že si blog píšete sami pro sebe, abyste si lépe utřídili ta kvanta prožitků, která se na vás denně sesypávají.

2) Druhý příspěvěk nechť je publikován cca osm minut po prvním. Jste ještě v rozletu, plni tvůrčích sil, tak neváhejte a nacopyandpastujte nějaký svůj referát. Nejlépe na populární, stravitelné a líbivé téma. Sionismus a vznik Izraele, například. Nemáte-li referát vlastní, nacopyandpastujte libovolný text, na který narazíte při brouzdání webem.

3) Po několikadenní tvůrčí krizi sesmolte interaktivní příspěvek. „Díval sem se na zprávy a myslim si, že ten Georg Busch je úplnej debil. Největší pohroma pro tenhle svět. Nebo ne? Pište svoje názory do komentářů!“ Pokud se čtenářům do komentování nechce (nechce), pište si komentáře sami. Je vhodné psát je pod jiným nickem.

4) Počitadlo návštěv je pořád aktivní jako státní úředník v pátek odpoledne, kde je chyba? Že by ve vzhledu? Zareagovat můžete jen anketou. „Líbí se vám můj blog? Ne, je to hnus. Nic moc. Docela ujde. Je to megagigasuper nejlepší blog, co znám, (smajlík s palcem nahoru), miluju tě!“ Pro klikání na anketní možnosti není potřeba svůj nick měnit.

5) Je potřeba to oživit. Naučte se vkládat obrázky a blogněte cca pět vtipných fotek, které vám už několikrát přišly mailem. To, že několikrát přišly mailem i zbytku známého vesmíru, ignorujte.

6) Začněte psát komentáře na cizí blogy. Nejlépe ve stylu „To je moc dobrý, ale podívejte se na můj blog (adresa), ať uvidíte něco fakt vtipnýho!“ Umíte-li to, do adresy dejte rovnou link na příspěvek s pěti vtipnými fotkami.

7) To je nápad! Vyhlásíte soutěž o nejlepší blog. V tom smyslu publikujete další příspěvek. „Pošlete mi adresu svého blogu, já všechny prohlídnu, a vyhlásím, který je nejlepší!“ Přihlášky se nehrnou, tak začnete výzvu opakovat i v komentářích na cizích blozích. Přihlášky se opravdu nehrnou.

8) Změňte šablonu blogu. „Udělal jsem tady nějaký změny, tak snad se vám to bude líbit,“ píšete, ale lidem je to pořád fuk.

9) Jste trochu v koncích. „Napište mi, o čem byste se chtěli u mě na blogu dočíst,“ zní váš poslední příspěvek.

10) Na počitadle už svítí krásných 247, a vy se rozhodnete v nejlepším skončit. Tak si zase vemte skateboard a hurá před Národní divadlo.

Třebá já, kdybych měl skateboard a neměl pud sebezáchovy, blbnu před Národním divadlem dnes a denně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Jak se stát darebným bloggerem

 1. Mám silný dojem, že tvůj následující příspěvěk klidně může začínat slovy: "Napište mi, o čem…" ;o)

 2. náhodou si myslím, že jsi ve věci autorizovaných rad začínajícím bloggerům osoba z nejpovolanějších! vždyť od koho jiného jsem se naučila žádoucí a vhodné míře skromnosti? ;)

 3. F.: mám silný dojem, že tak nezačne:-))
  smilla: ano, skromnost je mou opravdu podceňovanou osobní kvalitou:-))

 4. Ty se snad domníváš, že "ona nám ta mládež neumí blogovat"?

 5. to o té aktivitě státních úředníků jsem jako nečetl!

 6. P~O: naopak! těmito dobře míněnými radami zlikviduji své možné konkurenty již v zárodku, ha-ha-ha!
  lojer: no to víš, že nečetl! máte snad takové věci v pracovní době dovoleny? :-) )

 7. lobo, styď se, prý takřka nabyté zkušenosti?! Takhle zneužít mé důvěry a mého těžce vydřeného knowhow! Už Ti nikdy nic neprozradím! :o P

  2all: Mrkněte na muj blog a napište, vo čem byste chtěli jinde číst! Dávat vodkaz neumim… Ale vy to najdete! Vtipy! Vobrázky! Vystupuje tisíc slonů!

 8. Lobo, každý ví, že dobré rady chodí po tuctech (je to pak levnejší) – tak kde jsou ty dvě tajné rady?

 9. Mamed: ty jsou umně zašifrovány v deseti veřejných! je třeba číst jen určitá písmenka, ale neprozradím vám, jaká:-)

 10. Mám to!! V bodě 3 je pokyn, že se má pít čaj! A v bodě 10 je důležitý to číslo, ale to jsem ještě nerozlouskla. Dejte mi ještě chvilku!

 11. Karl i asTMA jsou na velmi dobré cestě, Karl je dokonce takřka u cíle!

 12. žádný strachy, už vymejšlim anketku;-))

 13. P~O: ne, tos špatně pochopil! hlasování probíhá na lojer1.bloguje.cz :-) ))

 14. Pro upřesnění: hlasuje se sice tam, ale pro Mek Bílovou!

 15. jsem zdrcen, skoro všechny mé fígle jsou odhaleny.
  tajný 11. trik: po odeslání příspěvku jej ihned zkontrolujte současně ve firefoxu, průzkumníkovi, případně v opeře, zda je dodržena barva pozadí či výška řádku mezi odstavci.
  návštěvnost vám tak stoupne až trojnásobně – a to se fak vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>