„Ty jo, to bylo fakt dobrý,“

řekl jsem, když se ta cizí holka vedle mě vzbudila.Tedy tak nějak to mohlo vypadat, kdyby ta cizí holka, co se svým zjevně přitroublým přítelem seděla dvě sedačky ode mě, během filmu usnula a probudila se až při závěrečných titulcích. Bohužel – dívčina neusnula, a ten trotl vedle ní zjevně cítil, že je jeho povinností ji bavit, a tak každých pár minut dával do placu nějakou hlášku tak vtipnou, že jsem si jen tak tak svazkem klíčů neupižlal varlata a nenacpal si je do krku.

Jak se dá pochopit, skočil jsem si včera po práci do kina. Ó, hrůzo, zdá se, že akce Stelly Artois ve Village Cinemas skončila! Žádné pivo zadarmo, žádné jednohubky zadarmo, žádné zbytečné polštářky do sálu, po polonahých hosteskách ani stopy – žádný div, že se moje duše vysušila a okorala jako Mare Vaporum.

Ani v sále se to nezlepšilo. Upoutávky na další filmy! Valiant, nějaká animovaná (vypípáno). Pár, co seděl dvě sedačky ode mne, se nadšeně plácá do stehen a hýká „na to půjdem!“ Sin City, upoutávka střižená tak dobře, že mě z ní až mrazí. Dvě sedačky ode mne se vzduch rozechvívá nechávavým vrtěním hlav. Lidé jsou divní.

Ale pak se to zlepšilo. Řeknu vám, Válka světů mě vážně docela dostala. Občas se sice nějaký rušivý moment najde, a konec nebyl úplně dle mých představ, ale jinak jsem byl nadšený jak maturant na plese klášterních novicek.

Vedle dle očekávání dobrých efektů a celkem uvěřitelného příběhu mě potěšila spousta věcí. Jen mě zarazilo, že si Spielberg pro roli malé Cruisovy dcerky vybral takovou tu blonďatou holčičku, co hrála hlavní roli v seriálu Uneseni. Co může vyrůst z dítěte, kterého v každém filmu, kde hraje, unesou mimozemšťani? Já myslím, že do nějakých deseti let ji uvidíme v nějakém kouzelném pornosnímku. A těším se na to.

Tak. A teď jsem se vrátil z oběda a mohu vám řící jen jedno. Venku je strašně. Vedro stoupá a humidita kulminuje. A já jak idiot mám džíny. Vážně závidím hezčí půlce lidstva tu možnost nosit sukně a odspodu se pěkně větrat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

27 thoughts on “„Ty jo, to bylo fakt dobrý,“

 1. to je k nasrání, sem hezčí půlka a mám taky džíny

 2. Kolegové marně přemítají, jakáže droga tentokrát koluje mým krevním řečištěm. Sorry, ale představil jsem si tě v minisukni:-)))

 3. Byla to ta upoutávka s tou muzikou? Jak tam skáče to auto ze silnice?

 4. týna: ale tobě se v nich nepaří koule! :-)
  partiovka: hajzle:-)))

 5. asTMA: jojo, přesně ona! taky tě mrazilo, že jo!

 6. Já myslím, že z té holčičky vyroste nějaká pěkná Dakota. ;-)

 7. Jura: myslíš to letadlo? Douglas C-47 Dakota? to bych se divil:-)

 8. Lobo: Tušil jsem tvou asociaci.:-) Jen se nedělej, že jsi neprokoukl mou vtipnou slovní hříčku.:-)

 9. Ten snímeček natočí také Spielberg. Bude se jmenovat Jurský tábor a ta holčička v něm bude hrát židovku, s kterou se budou najednou spojovat hned dva exempláře druhu tyrannosaurus rex. Půjde o nějaký pomýlený eugenický experiment. Svatbou to neskončí, ale film získá Oskara za masky. Velitele tábora bude hrát Macaulay Culkin.

 10. týna: to je dobré vědět – dnes s tebou nikam nepůjdu:-)))
  Jura: čekal jsem, že to budeš čekat:-) mimochodem, Juro, nepotkali jsme se dnes rano na Pavlaku? jak jsem byl rozespaly, tak az v metru mi doslo, ze ten clovek, do ktereho jsem malem vrazil po vyskoku z tramwaye, jsi byl mozna ty:-)
  partiovka: hele, nerikej mi, ze v necem nejedes:-)))

 11. Lobo: Nepotkali, to bych musel být i já hodně rozespalý nebo spíše rovnou náměsíčný, abych se dnes ráno pohyboval na Pavláku a nevěděl o tom. Zvlášť, když by jsi do mě vrazil ty.:-)

 12. lobo: insomnia a piracetam, k pokusnictvi jsem nikdy nemel daleko…

 13. Jura: v tom případě máš dvojče! a také v modrém tričku:-)
  partiovka: té dnešní večeře se začínám děsit:-)

 14. lobo: No jasně! A nesčetněkrát, protože nejprve jsem to viděla mockrát v nekině a pak dvakrát v kině – a tam to teprve má grády! Takhle nastříhané promo se vidí málokdy.

  No hlavně aby z Dakoty nevyrostla nějaká Savannah! :o ))

 15. lobo: žes mi byl tak dobrým nadřízeným, slibuji, že tebe jako jediného v té hospodě nepokoušu.

 16. po druhom hysterickom zachvate tej Dakoty som si zacal zelat, aby ju MZ pred smrtou este pokrajali a uvarili… a ona to prezila az do konca :-( a stale vrieskala

 17. taky mám dnes džíny…ale já tu stejně potkávám jen ufony…;-)

 18. asTMA: panečku, vzácná názorová shoda:-)
  partiovka: mocně se mi ulevilo. až se mi pod židlí udělal mokrý flek:-)
  AIF: to vřískání, pravda, si mohla odpustit. to jsem si přál podobné věci jako ty:-)
  MB: a máš zapařenou… ne neptám se na nic:-)

 19. Také mám dnes džíny, ale krátké a s širokými nohavicemi. Nepomáhá to.

 20. lobo: Některé shody jsou nevyhnutelné! Trpaslík Tě mohl varovat! :o )

 21. lobo: co-cože? zapaříme? hurá! kdy? co dělá Honza?

 22. asTMA: pravda. co taky čekat od inteligentních čtenářek:-)
  MB: :-) )) Honza si už sahá na dno:-)

 23. lobo: To vážně netuším, já ani nevím, co čekat od sebe! :o ))

 24. Jak to tak sleduju z úkrytu, tak ten partiovka se jeví jako džentlmen vybraného chování a vkusu! Bouřku před ním dolů …

 25. Mamed: Obvykle se chovám jako tupé hovado, takže tvůj milý kompliment chápu jako výsledek konzumace již zmiňovaného piracetamu. Nebo placebo efektu. Zdravím do pupku Evropy:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>