Že by se ze mě stával idiot?

Budu věřit, že je to tím vedrem!Se zalepenýma očima vstávám, mířím ku sprše, proud vody mě jakž takž probudí, čichem vyhodnotím pro dnešek použitelné tričko, odívám se, ještě vyčistit zuby a hupky šupky do tramwaye. Tam znovu poklimbávám – však je tprve půl desáté, sázím se, že ještě před hodinkou musela být tma tmoucí! – a nevšímám si udivených pohledů udivených spoluobčanů.

Ke snídani sobě kupuji v Mekáči čokolodávý shake a opět se malinko probouzím. Slečna za kasou má zdvižené obočí. Pořád zůstávám v klidu. A tak si cestou ke kanceláři upíjím shake a když se bezmyšlenkovitě drbu na břiše, mé citlivé prstíky zaznamenávají, že s materiálem trička je něco v nepořádku. Takže vše začínám vyhodnocovat zrakem, a vida: na tričku mám ale opravdu krásný velký flek od zubní pasty. Takový divně zelený.

No budiž, v pracovní koupelně se zbavuji nejhorších fluorových reziduí a flek už je de facto neznatelný. Ale stejně bych se nad sebou měl zamyslet. Že bych si přestal čistit zuby?

Není tomu ani pár dní, co jsem o svém intelektu mocně zapochyboval. Ve svém pokoji mám okno, vybavené sítí proti hmyzu, a balkónové dveře, nevybavené sítí proti hmyzu. Je pozdní večer, takřka lásky čas, otřesné vedro, a tak je třeba větrat. Mám radost, jak vzduch cirkuluje a hmyzáci skrze síť nemohou k rozsvícenému lustru. Tu mi však koutkem mozku bleskne poznatek že okno je zavřené a o t e v ř e ný j e b a l k ó n. A na stropě u lustru už vznikla komáří kolonie úctyhodných rozměrů…proč? Za co? S povzdechem zavírám balkón, otvírám okno a ty okřídlené krvesaje začínám rozmačkávat pantoflem. Bělostný strop se mění v impresionistický obraz. Nebo spíš pointilistický.

Jak říkám, věřím, že to není známka odumírání mozku, ale že je to jen tím vedrem. Ostatně – před pár vteřinami jsem si ze zásobníku na chodbě nalil sklenku ledové vody, a než jsem došel do kanceláře, všechna se odpařila.

Doba je jaká?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Že by se ze mě stával idiot?

 1. Z toho si nic nedělej, takové věci se mi stávají pořád (bohužel i v zimě). Nedávno jsme se známým diskutovali o terorismu a on přitom zmínil, že Anglie nemá žádné hranice, kde se dá přejít mimo přechody. Řekla jsem si, že to mají asi nějak chytře zařízené. Trvalo mi to několik DNÍ

 2. F.: správně:-)
  Helena: takže za to můžete vy dva, žádní Arabáši! :-)

 3. Z toho si nic nedělej, takové věci se mi stávají pořád (bohužel i v zimě). Nedávno jsme se známým diskutovali o terorismu a on přitom zmínil, že Anglie nemá žádné hranice, kde se dá přejít mimo přechody. Řekla jsem si, že to mají asi nějak chytře zařízené. Trvalo mi to několik DNÍ, než mi došlo, že tím myslel, že je to OSTROV.
  Rozbalím tabletu do myčky, hodím ji do koše a do myčky cpu obal, dám na sporáku rozpálit olej a odejdu se na čtvrt hodiny dívat na televizi, jedu do práce, před odejzdem pět minut přemýšlím, jestli mám vše, ale stejně zapomenu to nejdůležitější atd. atd.

 4. spíš než přestat si čistit zuby by možná šlo se oblékat až po ranní hygieně, což?
  Klidně to sváděj na vedro, když tomu věříš:o))

 5. Co zkusit zubní kartáček značky Rýč? Trochu to bolí, to ano, ale ty výsledky!

 6. To jsi jeste v pohode, bud rad, ze jsi si fleku nevsimnul az po nejake dulezite porade, coz se stalo jednomu kolegovi :)

 7. Není důležitých porad, je jen důležitý lobo! :o ))

  Ano, JE to tím vedrem! :o )

 8. lobo: Ne? A co ta speleologická konference ve Vídni? V tom případě stahuji svou závaznou přihlášku…

 9. asTMA: konečně slovo zastání:-)
  F.: sakra, to abych jel sám a zkusil tam na konferenci někoho narychlo sehnat:-)

 10. F.: Není závazných přihlášek. :o ))

  lobo: U mě vždycky! :o ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>