Lobo vs. klíšťáci

3:0

Vleču do schodů tašku hřibů a potkávám souseda, který táhne podobně plný košík. V kuchyni táta čistí nůši hub, co přinesl jen krátce přede mnou. Na zahradě sedí další soused, obklopený asi sedmi lavory plnými hřibů a pečlivě krájí plátky na sušení.

O víkendu jsem si navzdory předsevzetím neodpočal. V sobotu i v neděli jsem vstával časně a vyrážel do lesů. V sobotu i v neděli večer jsem se opíjel třeboňským pivem. A v neděli došlo i na nějaké to zvelebování nemovitosti, a protože moje intelektuálské ručičky opravdu nejsou se sekyrokrumpáčem příliš kompatibilní, mám teď pravičku plnou puchýřů.

„Můj houbařský instinkt mi napovídá, že ještě moc neporostou,“ říkám v sobotu ráno tatínkovi, nicméně mezi jehličnany se s ním vydávám. A instikt mě jako už mnohokrát klame, přinášíme toho docela dost. Já kromě jiného i dva klíšťáky. Zajímavé. Toho velkého nacucaného jsem zlikvidoval na lýtku, ještě před přisátím. Ale ten malinkatý hajzl na kotníku už ve mně vězel až po uši, tedy mají-li klíšťáci uši. Vyoperoval jsem ho, ale byl jsem neklidný.

„Hele, lesy budou strašně prochozený, spíš očekávám procházku než houbový žně,“ říkám v neděli ráno lojerovi, opět na cestě k lesu. Ale logická dedukce mě jako už mnohokrát zklame. Les sice je plný lidí, ale houby jsou v jasné přesile. Za vše snad hovoří jedna minizkazka, byť mě lojer zapřísahal, ať si ji nechám pro sebe. Ba i svou nejmladší sestru mi nabízel odměnou za mé mlčení, ale na čtrnáctileté panny jsem nikdy nebyl, ó ne ne! Takže:

Lojer stojí ve smíšeném buko-dubo-smrkovém lese. V očích má výraz rezignace. „Lobo, popojdem někam jinam, tady je to mrtvý,“ volá na mě. Přibližuji se k němu. „Mrtvý? Děláš si legraci? Koukni na to,“ lapu po dechu a třesoucím se ukazováčkem ukazuji na osm půlmetrových hřibů, tvořících úhledné kolečko asi dva metry od slepotou stiženého lojera. Lojer jen marně naříká a rve si vlasy.

Doma si řádně prohlížím všechny ochlupené i těch pár neochlupených partií a žádného klíšťáka nenalézám. Divné, ale budiž. „Synku, nemáš tady klíšťáka?“ otáže se asi po třech hodinách maminka a já rychle běžím zkoumat postižené místo. Je tam! Přisátý a se spokojeným výrazem! Ve vyholeném prostoru u mého pravéhu ucha! Tak blízko mozku! Opět probíhá úspěšná operace, ale řeknu vám, neklidný jsem dosud.

Abych třeba o příštím víkendu ve Vídni nezačal blábolit nějaké bezesmyslovosti a tropit hlouposti. To by mi tak chybělo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 thoughts on “Lobo vs. klíšťáci

 1. Neboj se nic, jako bytost s vytříbenějším smyslem pro realitu tě ve Vídni budu korigovat. ;o)

 2. jo jo, vikendy ve Vidni jsou ke korigovani jako stvorene…

 3. partiovka: korigování nebo koridování?
  Mamed: když já nevím, jak se to u klišťat pozná. podle délky něčeho?

 4. Ježíš! Samice kojí, tak jsi měl hledat, zda klíště nemá mléčné žlázy …

 5. Mamed: na břicho jsem jí ale neviděl!
  BTW, teď jsem se díval do statistik, a tohle je 444. příběh za 666 dní existence tohoto blogu. úžasné:-)

 6. právě, tak malé procento volných dní mě děsí:-)

 7. Z toho se dá vyvodit, že v případě publikace více než jednoho příspěvku v jednom dni (což se jistě také někdy stalo – najmě zezačátku, držel-li ses bloggerského desatera) těch volných dní bude víc…;o) Takže není důvod se zbytečně stresovat.

 8. F.: tak ano, dříve se mi to opravdu podařilo dvakrát za den, někdy i třikrát! :-) ))

 9. …a h(lo)ub!

  Tak ono se jede už tento víkend? Kde bude přistaven autokar? :o )

  lobo, Ty ten blog máš doslova ďábelsky dlouho!

 10. asTMA: to bude právě taková bojovka. vezmeme s sebou každého, kdo zjistí, kdy a odkud vyjíždíme:-) samozřejmě, že nocleh si každý další účastník zájezdu zajišťuje sám:-)

 11. lobo: Hahá! Bojovka! :o )) To beru! Jen mám obavy, že se při pátrání ztratím někde v Máchových lesích. :o )))

 12. No, ten byt je prý ideálně dimenzován pro čtyři lidi, takže tam ještě dvě místa jsou… ;o)

 13. F.: No jo, ale my jsme se hlásili minimálně 4! :o )))

 14. Aha. Kde se stala chyba? No tak jeďte a my s lobem si uděláme víkend v Brně. To by taky bylo řešení…no :o )

 15. lobo, žádný strach! Já jedu do těch lesů! :o )) A Vy ostatní už se tam nějak našťoucháte!

  F.: Chyba je jednoznačně v nás! Jsme hamouni a vtěrky! :o )))

 16. hamoun? má to něco společného se šunkou? pak ano!

 17. Co co ono už se jede? Ještě nemám připravenou svačinu!

 18. P~O: Zaspal´s! Ale nezoufej, v krajním případě Ti dám kousnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>