Jak to dopadá, když si člověk chce koupit pěknou knížku

Že mě to překvapuje

Odcházel jsem včera z práce pln sil a dobrých předsevzetí. Koupím si pěknou knížku a strávím večer duševním sebeuspokojováním. Nakoupím si také nějaká eura, abych se ve Vídni nemusel živit pouliční žebrotou nebo prodejem svých aktů. Zkrátka hezký, hříchuprostý večer.

„Lóóóóbóóó,“ zní za mnou dvojhlasně, když jsem asi patnáct metrů od východu z korporátní budovy. „Pojď na drink!“ To dva z mých poddaných touží po mé společnosti i mimo pracovní dobu. Nákup knížky v duchu připisuji na seznam ztrát a kdyby v blízkém steak housu byly lítačky, v čele naší trojice bych je rozrazil mocným kopem. Takto jsem pouze tiše vešel.

Mezi druhou a třetí Stellou ještě stíhám telefonát s F. a výměnu propozic ohledně vídeňského výletu. Shodujeme se, že zájezd bez kvalitního alkoholu by byl zážitkově neúplným, a na seznam mých úkolů přibývá položka „koupit láhev bílého rumu.“

Hospodské sezení končí relativně včas, takže i když už jsou knihkupectví zavřena, alespoň té paní s dravčím pohledem v blízké Wechselstube dávám vydělat a za celkem solidní kurs se stávám majitelem pár euronikláků. Krátce poté, co jsem směnárnu opustil, se za mne sice zavěsil houf tmavých spoluobčanů s poctivými tvářemi, ale mé dovednosti v proplouvání davem zafungovaly a snědým poctivcům jsem se ztratil.

Odpočinek na lůžku byl krátký a ne zcela dostačující, ježto jsem vstával už v otřesných 7:30, což je doba, během níž mi v jiných dnech zbývá ještě devadesát minut sladkého spánku. Ovšem squashové hřiště nečeká, takže jsem svou opuchýřovanou ruku schoval pod rukavici a po brilantním výkonu a bratrovražedném boji prohrál 3:1 a pln pozitivní motivace zamířil tvořit hodnoty.

Večer mě čeká poznávací sraz s fiksu pojkou, tedy jsem zvědav a natěšen. Dost se ale obávám, že ten mladík nebude toužit po klidném klábosení nad sklenkou vlažného jahodového čaje. Zřejmě dojde na nejhorší!

Nevíte někdo, kde se v okolí Anděla dá sehnat bílý rum? Já mám ošklivou obavu, že v Carrefouru ho nemají, kdo ví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Jak to dopadá, když si člověk chce koupit pěknou knížku

 1. Jéjej, Ty nevíš, že ve Vídni se místo eur dá platit i lahváčema Stelly? A co neutratíš, proliješ maně hrdlem …

 2. Otřesných 7:30 pravíš? Chachá. Pomni na sobotu! :o )))

 3. To znělo jako bys radši v ústech žmoulal euroniklák … no nic, prito gustu žádný dišputát :)

 4. F.: no, uvidíme…osobně tipuji, že autobus nám ujede:-) ale víc nevyzrazuj, víš, že probíhá bojovka a ještě by nás někdo mohl vystopovat:-)
  Mamed: euroniklák pod jazykem pomáhá zaplašit pocit žízně, což jsi nechodil do skautu? :-)

 5. A mimochodem. Bílý rum mají VŠUDE. I u Alberta. Takže o Carrefouru netřeba pochybovat… ;o)

 6. F.: to je to vaše přezásobené Brno! tady aby se člověk plahočil mezi regály třeba půl dne:-)

 7. říkali ve zprávách, že kvůli vám párujícím se bloggerům (kromě jiných i enimen & boyz) se poslanci rozhodli vrhnout pár miliard do vyspravení D1 – děkuji, děkuji, také používám! :-)

 8. ich: jo, když má člověk ty kontakty, je škoda to nevyužít ve prospěch spoluobčanů:-)

 9. poznávací sraz, říkáš? fiksu pojku nejlépe poznáš podle trička s hrochem

 10. sistr: dnes prý ne, dnes havajská košile:-)
  asTMA: nevím, jakoukoliv hezkou, nebylo to pevně určeno…

 11. Ha, jsem zpět z oběda! Havajská košile dosud nenalezena, tričko s hrochem páchne. Možná půjdu nahý.

 12. Fiksu: tím mi to rozhodně neulehčíš:-) Leda bych ze sebe strhl košili s kurvičkou a šel také nahý!

 13. no panove, to vypada skutecne na velkou jizdu. fiksu a lobo nazi na andelu. to budou zitra titulky v bulvarnich platcich … ("rozbesneny dav fanynek dvou prednich ceskych blogeru radil v centru metropole", a tak) ;) )

 14. vidím to na velký zátah policie a rychlou pomoc dobrovolného hasičstva:-)

 15. ich: ale stihnes… v Pisarkach stoji Klausuv vrtulnik a je pripraven k odletu :)

 16. V kolik to začíná? Stihnu se ještě nakulmovat??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>