Kolik piv zvládnou vypít dva celkem oblíbení bloggeři?

A kolik panáků?

Tušil jsem, že Fiksu pojka bude zábavný společník. Ale netušil jsem, že se vše zvrtne až do takto kataklyzmatických rozměrů. Na smluveném místě srazu jsme byli oba o deset minut dřív, to nás oba šlechtí.

Byli jsme připraveni odrážet nápory rozdychtěných fanynek, ale žádné nepřišly. Snad proto, že jsme se nakonec navzdory původním proklamacím rozhodli nesetkat se nazí, ale v komických převlecích. Fiksu dorazil v přestrojení za instalatéra a já si nasadil masku mladíka, který nosí košili s asijskou kurvičkou.

Mimochodem, Fiksu pojka je tak trochu podobný tommaserovi. Tedy tomu lidskému, co v tommaserovi zbylo. Skoro stejný úsměv a oči, podobný způsob vyjadřování. Tím lépe.

První hospoda, legendární Žlutá pumpa. Plno. Druhá, Zapomenutý čas. Prázdno. Cpeme se večeří a pivy a začínáme zjišťovat pravdy o svých společných známých, pomluvíme skoro všechny ostatní bloggery a o pár dalších bloggerech se shodneme, že je milujeme. Jména vám samozřejmě psát nebudu, aby ti konkrétní nezpychli.

Fiksu po několika pivech tvrdí, že nabídka lihovin je pro jeho mlsný jazýček nevyhovující, a já s ním nemohu nesouhlasit. Navrhuji přesun do mojí oblíbené Irské, a Fiksu, s jmenovanou osvěžovnou dosud neobeznámený, souhlasí. Zejména zmínka o kapitánu Morganovi za 35 peněz mu v očích rozsvěcí jásavé plamínky.

„Na tu cestu jsem nám něco smotnul,“ tahá Fiksu z tajné kapsy špeka. Ó, hrůzo! Čtu mu smsku, kterou mi věštecky poslala F., smsku, která obsahuje vzkaz pro Fiksu pojku, ať laskavě zapomene na to, že by do mě cpal nějaké THC. „Nenutím, nabízím,“ oponuje Fiksu. Nu ano, ty ženy to s námi myslí dobře, ale my jim to vždycky pokazíme.

Postáváme před Vinohradským divadlem a špek chutná mentolově, neb jeho součástí je zelená marlborka. Ta chuť mě nutí kašlat, ale účinek je dobrý. Za chvíli se už na sebe s Fiksu široce culíme v tramvaji, on mi něco směšného říká a já mu lišácky odpovídám, že „vidím věci, které nejsou věcmi.“ No prostě hanba.

V Irské nám číšník bez ptaní nosí piva a Kapitány a věci se zdají být vynikajícími. S Fiksu vytahujeme na světlo další a další skandální historky, slibujeme si vypálení spousty cédéček atd. atd. Jen vidina nočního spoje nutí Fiksu krátce před půlnocí vše opustit a vrhnout se za zatáčku.

Já doma usínám zcela okamžitě, mile znaven. Víc takových večerů!

Pravda, ráno mi nebylo zcela do skoku. Ale jelikož nám nefunguje bojler, těch osm minut ve zcela ledové sprše mě jako zázrakem dalo do kupy. Teď už nezbývá, než se modlit, abych večer neusnul hned, jak mě F. přenese přes svůj práh.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Kolik piv zvládnou vypít dva celkem oblíbení bloggeři?

 1. lobo nesen přes práh? …takže přece jen korida

 2. partiovka: ale no tak! F. je křehká a něžná:-) ale já se přece nebudu plahočit:-))

 3. Vstávám a Smilla vaří guláš z patizónů. Svět se zbláznil.

 4. patizónů! vždyť já ani nevím, jak to vypadá, fuj!

 5. Odcházím do konzumu pro čabajku, plísňový sýr a lachouta.

 6. Patizónvypadá jako malé ufo. Obskurně a zavrženíhodně.

 7. a co mám říkat já? víte vy vůbec jak se takové flying saucers špatně loupají? už se těším na čabajku, guláš půjde zřejmě rovnou do mrazáku!

 8. smilla: nebylo by úspornější ho uložit rovnou do koše? patizóny jistě dovedou být zákeřné:-)

 9. ach ano: úspornější, ekonomičtější, rozumnější. jenom bych se pak nemohla podívat paní pojkové do očí (abych tam neviděla 2 patizóny ;)

 10. Takové krásné hody pro tělo i duši … odcházím do eurokantýny zlomen vrazit do sebe nějaký ten fenykl a doufat, že nedostanu klystýr superšlauchem …

 11. tak to jsme se velmi těsně minuli. :)
  taková smůla! takové štěstí!

 12. ad THC: Ženy to myslí dobře především samy se sebou.Tak trochu si zapomněl napsat,z jakého přesně důvodu jsem se uchýlila k tak podlému vzkazu. ;o) Jinak nic proti THC,žejo?! :o )

 13. Pane Lobo, což takhle navštívit 30.7. pivní slavnosti v jednom nejmenovaném podniku produkujícím lahodný mok? Jinak o týden pozdějc jsem též něco naplánoval.

 14. Jamone, 30.7. už jsem bohužel pro tebe zamluven na jedny narozeniny:-) a co bude o týden později, ještě zcela jistě nevím:-))

 15. a ještě:
  Kateřina: bohužel, nesmím to vyzrazovat, už takhle tam chodí spousta lidí a volný stůl se těžko hledá:-)
  adbar: takové řízení prozřetelnosti:-)
  F.: jo:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>